יתר אשלגן מריבוי אכילת בננות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

יתר אשלגן מריבוי אכילת בננות

הודעהעל ידי שלמה » א' פברואר 28, 2016 11:46 am

שלום לכולם,
לאחר תקופה של כשנה לערך, בו הפרי העיקרי אצלי בתזונה הוא הבננה, נאמר לי ע"י רופא שעלי לשים לב לכמות האשלגן שיש בבננות. כלומר לא לאכול מעל 2 בננות ליום, אחרת רמת האשלגן הגבוהה פוגעת בגוף. ניסיתי למצא באינטרנט על מה שנאמר לי ולא מצאתי.
האם מישהו נתקל בשאלה כזו ???
שלמה

Re: יתר אשלגן מריבוי אכילת בננות

הודעהעל ידי יונתן » א' פברואר 28, 2016 11:53 am

לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי שלמה » א' פברואר 28, 2016 12:08 pm

מצויין, תודה רבה
שלמה

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 28, 2016 4:51 pm

היי שלמה :)

רמת האשלגן בדם חייבת להישאר בתחום צר מאוד ולכן כליות שמתפקדות כראוי מפרישות את עודפי האשלגן בשתן. אכילה מרובה של בננות או באופן כללי של פירות וירקות לא גורמת לבעיות של אשלגן גבוה. עודף אשלגן בדם יכול לקרות במצבים של בעיה בכליות. האם הרופא אבחן אצלך בעיה כזאת?

בלי קשר לאשלגן בבננות (כי כל הפירות והירקות עשירים באשלגן) חשוב מאוד לגוון ולא להתבסס בעיקר על פרי מסוג אחד.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי שלמה » ה' מרץ 03, 2016 2:41 pm

היי,
תודה על המענה המהיר.
אין לי בעיה באשלגן, ותקופה ארוכה שאני אוכל ארוחות מונו - מין הסתם אני אוכל מאותו סוג הפרי....
שלמה

הודעהעל ידי ירדן » א' מרץ 06, 2016 8:18 am

גם אני אוכלת ארוחות מונו. הרעיון הוא פשטות בארוחה אבל גיוון לאורך השבוע-חודש-עונה-שנה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

עודפים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 6 אורחים