סלט

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

סלט

הודעהעל ידי ריקה » ש' יוני 25, 2016 8:00 pm

שלום שוב,
אני לא מצליחה להכין סלט טעים. לפני זה מאוד אהבתי סלט. אבל בלי השמן והמלח לא מאוד בא לי עליו. שלא נדבר על זה שהחסה ורוב הירוקים פשוט מרים עכשיו.
עצות ומתכונים יתקבלט בברכה, תודה.
ריקה

Re: סלט

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 27, 2016 4:14 pm

הקיץ יכול להיות קצת מאתגר מבחינת מציאת עלים טובים וגם המגוון נמוך יותר לעומת החורף אבל בכל זאת אם את מוצאת רק עלים מרים נסי לחפש מקום אחר לקנות כי זה אפשרי להשיג גם עלים טעימים.

אני רגילה הרבה שנים לאכול ללא כל מלח ושמן ולא מרגישה את החוסר. זה פשוט עניין של זמן עד שהחך מתרגל לאכול אחרת. המלח מכהה את בלוטות הטעם ולכן כשמפסיקים להשתמש בו בהתחלה האוכל מרגיש קצת חסר טעם אבל תוך כ-10 ימים זה משתנה. צפי בדקה (וקצת) הראשונה.
https://www.youtube.com/watch?v=pKUtPEt ... plpp_video
אם העלים והירקות עצמם לא איכותיים אז זה כמובן לא משנה אבל במקרה כזה צריך למצוא מקום טוב יותר לקנות בו.

אני מאוד אוהבת רוטב שעשוי מכף טחינה גולמית עם מיץ לימון ומים או לחילופין חצי אבוקדו מעוך היטב בתוך הסלט. אם בא לי "להתפרע" אני אכין רוטב בבלנדר שיכיל למשל עגבניות, עגבניות מיובשות (שהשרתי במים), גמבה, גזר, גבעולי סלרי, עשבי תבלין, אולי סלק אם בא לי, ואיזשהו שומן- חצי אבוקדו או 2-1 כפות טחינה או מעט אגוזים/זרעים לא קלויים שהשרתי מראש במים.

עוד דרך אפשרית היא להכין רוטב מתוך על בסיס פרי. למשל רוטב מעגבניות, מנגו, אבוקדו, סלרי ובצל ירוק. תציצי במתכונים שיש לנו באתר באתר (לסלטים ופסטות) ואולי תקבלי רעיונות :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ה' יוני 30, 2016 6:08 am

ריקה

הודעהעל ידי ריקה » ה' יוני 30, 2016 6:21 am

תודה על התשובה המקיפה ☺
ניסיתי כמה רטבים, לא אהבתי. את הקלאסי (לימון וטחינה אני הכ אוהבת) ואתמול קניתי במחיר זהב אבוקדו והיה שווה את זה.

שאלה, ראיתי שבהרבה מתכונים מוסיפים שום. זה לא חלק מ811? ועגבניות מיובשות? ובצל ירוק?
אני קצת מבולבלת.

עוד שאלה, ראיתי שאת אוכלת אצות. בגלל היוד? אשמח אם תוכלי לשפוך לי קצת אור על הנושא. למה? איזו אצה עדיף? באיזה מינון?

עוד עניין, מאז שהתחלתי 811, בערך חודש. יש לי מידי פעם תחושה של טרום דלקת בדרכי השתן. אני לוקחת שני כדורים של חיידקים טובים וזה עובר. יש רעיונות למה?

שאלה אחרונה להיום ☺, אני עדיין עייפה מאוד בערבים. מאז שהפחתתי משמעותית מים תחושת הערפול מוח חלפה. אבל ממש קשה לי להחזיק ערה אחרי 22:00. למרות שהגדלתי משמעותית את ארוחות הערב. יכול להיות שערבוב פירות וירקות עושה את זה?
מה שאני אוכלת בערב זה, כמות מפרי אחד. בננות, ענבים, דובדבים. ואז סלט עם הרבה ירקות וירוקים, עגבניה, מלפפון, גמבה, גזר, סלק ועלים ירוקים, חסה, תרד, פטרוזליה, ריג'לה ועוד. יכול להיות שזה יותר מידי???
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 30, 2016 7:19 pm

אני לא אוכלת שום ולא בצל יבש וגם מבצל ירוק נמנעתי במשך כמה שנים אבל עכשיו כן אוכלת לפעמים בסלט גבעולי בצל ירוק. עגבניות מיובשות עדיף להימנע מאלו שמגיעות עם הרבה מלח ולחפש עגבניות ללא כל תוספות או ליבש לבד בבית.

אני אוכלת אצות גלל היוד. יש לי חשש שהתזונה של כולם באופן כללי לוקה בחסר במינרל הזה וגם יש בעיה נוספת שמעבר לכמה יוד יש או אין בתזונה יש דברים שפחות בשליטתנו שעלולים לפגוע ביכולת של הגוף להשתמש ביוד שבמזון כמו חשיפה סביבתית להלוגנים אחרים (כלור, פלואור וברום) שגורמים בעצמם לחוסר ביוד. אני מזמינה אצות נורי אורגניות נאות מאתר אייהרב כי הן הכי טעימות לי וחשוב לי שהן יהיו אורגניות.

לגבי הדלקת שאת מרגישה שמתפתחת, האם זה משהו שסבלת ממנו בעבר? ואם כן האם זה היה באופן חד פעמי או כרוני?

לגבי העייפות, האם לפני החודש האחרון נהגת לשתות קפה או סטימולנטים אחרים כמו תה, קקאו, קולה?

מה כמות השומן שאת אוכלת ביום?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ו' יולי 01, 2016 5:29 am

הי, שוב תודה.
לגבי הדלקת, בעיקר בהריונות היו לי רגישויות במערכת ההשתן. עכשיו אני לא בהריון. וזו לא ממש דלקת. אלא רגישות טרום דלקת. למעשה רק פעם אחת בחיים היתה לי דלקת ממש. ומאז אני מטפלת ישר עם הסימפטום הראשון והקל ביותר. הטיפול שעוזר לי תמיד זה דתיית מיץ חמוציות ופרוביוטיקה. השאלה מאיפה היא באה ולמה??

נגמלתי מקפה ותה כבר לפני איזה ארבעה חודשים. כן בהייתי צורכת קקאו פה ושם. אבל לא בכמויות גדולות. קולה לא שתיתי איזה 15 שנה....

כרגע אני אוכלת בערך חופן שקדים, או כף טחינה גולמית או חצי אבוקדו. ולא יוצא לי כל יום.

הייתי משתמשת בכרונומטר. אבל ממש לא הצלחתי להבין איך..
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 05, 2016 4:55 pm

שאלתי לגבי השומן והקפאין כדי לבדוק האם יתכן שהם הסיבה לעייפות אבל אם לא ואת אוכלת מספיק קלוריות אז כנראה שהגוף שלך פשוט מבקש יותר שינה. 7 שעות זה די מעט.

לגבי הכרונומטר, אם נרשמת והכנסת את הפרטים האישיים שלך אז לחצי על גלגל השיניים שנמצא בצד ימין למעלה של ה- Calories Summary ואז ב-Dynamic Macronutrient Targets תסמני LFRV / 30bananasaday.com. אל תנסי להצמד לכמות הקלוריות שהכרונומטר ממליץ לך כי יתכן שזה נמוך מידי וגם אין סיבה לנסות להגיע ל-100% בכל דבר כי זה כמעט בלתי אפשרי. למעלה יש לך ADD FOOD שדרכו את עושה חיפוש למזונות ומזינה כמויות. זהו פחות או יותר :) יש עוד אפשרויות אבל זה הבסיס.

לגבי הדלקת אני אענה לך בהודעה השניה שלך.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי yoela » ו' אוגוסט 19, 2016 4:53 am

גם אני לא הסתדרתי עם הסלטים תקופה..
הסלט שאני אוכלת בימים האחרונים - חסה, מלפפון, עגבניות, לפעמים קישוא או דלעת
אפשר עם עוד עלים ירוקים - היום למשל היה לי נענע, שמיר, ריג'לה, עלי סלק
ואז - קוביות מנגו בשל ונהדר מעל... פשוט תענוג!
לגבי השינה - בערב גם אני גמורה מעייפות וגם אני עם 3 ילדים קטנים...
שינה מוקדמת מזינה אותנו לפעמים יותר מהמזון
וכשהגוף סוף סוף מקבל תנאים תזונתיים טובים לפעמים הוא נכנס לתהליכי ניקוי והמנוחה דרושה לו
בערב הוא דורש שינה...
במיוחד אם קמת בשש
yoela

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים