דלקת בדרכי השתן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

דלקת בדרכי השתן

הודעהעל ידי ריקה » ש' יולי 02, 2016 7:23 pm

"צריכה של מעל 75 גרם סוכר (בכל צורה שהיא - סוכרוז, פרוקטוז, דבש וכו') מדכאת באופן משמעותי פעילות נויטרופילים (סוג של תאי דם לבנים) למשך 5 שעות!
* נויטרופילים מהווים 60-70% מהמלחמה שלנו נגד כניסת חיידקים"
העתקתי את זה מאיזה אתר.
מאז שהתחלתי 811 יש לי רגישות. כאבים בסוף הטלת שתן. היום החריפו הכאבים.
אני בתזונה כבר חודש .
מאוד אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בנושא. אני לא ממש יודעת איך לטפל...
ריקה

Re: דלקת בדרכי השתן

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 05, 2016 5:24 pm

הרבה אתרים והרבה אנשים כותבים הרבה דברים נגד פחמימות (=סוכרים) ובכל זאת העובדה היא שכל הקהילות הבריאות, הרזות ומאריכות החיים ביותר בעולם ניזונות מתזונה עתירת פחמימות, דלת חלבון ודלת שומן. אין אף מחקר שמראה קשר בין אכילת סוכרים פשוטים שנמצאים באופן טבעי בפירות שלמים ומגיעים ביחד עם סיבים תזונתיים ושפע של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון לבין ירידה ביכולת החיסונית של הגוף, ובאופן כללי כל המחקרים על נזקי הסוכר מתייחסים אך ורק לסוכרים מזוקקים ולא לפירות. גם פחמימות מורכבות שנמצאות בדגנים, קטניות וירקות עמילניים בסופו של דבר מתפרקות כולן לסוכר פשוט- גלוקוז. סוכרים מזוקקים כמובן שמאוד לא מומלצים וקשורים לבעיות בריאות רבות אך אין להשוות אותם לסוכרים הטבעיים שבפירות. צפי בסרטונים הבאים-
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... e-in-fruit
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... s-too-much

אמרת שגם בעבר הייתה לך רגישות בשתן כמה פעמים אז אני לא חושבת שיש קשר לתזונה שלך כרגע. אין סיבה שתזונה עתירת פירות ודלת שומן תגרום לדלקת בדרכי השתן, ודווקא לאורך זמן המערכת החיסונית תתחזק. מעבר לכך לא הכל מתחיל ונגמר בתזונה. יש אלמנטים רבים שמשפיעים על הבריאות שלנו, גם אם לתזונה יש חלק מאוד חשוב בכך.

לא הייתה לי אפשרות לענות לך בימים האחרונים, האם המצב השתפר בינתיים? האם לקחת חמוציות ופרוביוטיקה כפי שאת עושה בדרך כלל? האם ניסית פעם לקחת דימנוז?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ג' יולי 05, 2016 6:22 pm

המצב השתפר אחרי שלקחתי פרוביוטיקה עם חמוציות. וגם שתיתי הרבה תה פטרוזיליה. אבל אני עדיין מרגישה שאני צריכה לעמוד כל הזמן על המשמר, כי יש רגישות באיזור. עוד אציין שמאחר לי המחזור כבר ב10 ימים( אני לא בהריון). ולא לא לקחתי דימנוז. מה זה???
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 05, 2016 6:43 pm

מה הגובה והמשקל שלך? האם הווסת שלך תמיד סדירה? האם במקרה הפסקת לאחרונה לקחת גלולות למניעת הריון?

דימנוז (או פמינוז) זה תוסף שמפריע לחיידקים להצמד לתאי דרכי השתן ולכן הם נשטפים החוצה. זה נחשב תוסף בעל פעילות מהירה כשיש דלקות אבל לא ידוע לי האם הוא באמת יותר טוב מחמוציות כפי שאומרים.

אמרת שהורדת משמעותית את כמות המים שאת שותה. כמה יוצא לך לשתות מאז ההפחתה?

תארי איך התפריט שלך נראה בשבוע באחרון (כולל כמויות).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ג' יולי 05, 2016 8:06 pm

הי.
אני בת 33 גובה 159 סמ משקל 50.2
הווסת שלי תמיד היתה סדירה.
במהלך השנה האחרונה היא חזרה ( שנה אחרי לידה) ובהתחלה לא היתה סדירה ועם כאבים לא נעימים פלוס כאבי ביוץ חזקים. אחרי שהפסקתי להשתמש בכלי פלסטיק לחלוטין, הווסת הסתדרה והכאבים נעלמו. עכשיו היא מאחרת לי שוב.
יוצא לי לשתות בערך ליטר חוץ מהפירות.
ככה:
יום ראשון:
מיץ ירוק מירוקים, קישוא ואגס
תות שאמי עד מלאות... ( הרבה)
ליצי- קילו ברוטו
10 תמרי ברהי
גלידה מ5 בננות ואפרסק אחד
סלט מ5 עגבניות חצי אבוקדו ולימון עם חצי ראש חסה.

יום שני:
יום צום ( אני צמה יום בשבוע)
בערב אכלתי בערך קילו ליצי ואפרסק

יום שלישי:
מיץ ירוק מירוקים, קישוא ואגס
10 ליצי
4 מנגו בינוני
12 אפרסק, נקטרינה
10 תמר מדגהול
קילו וקצת פפאיה- ברוטו
סלט מחסה פטרוזליה כוסברה בצל ירוק עגבניה פלפל גזר עם חצי אבוקדו, כפית טחינה ואצת נורי אחת.

התחלתי לשקול את האוכל כדי לראות אם אני אוכלת נכון. אם לפי מחשבוני הקלוריות הם מחשבים ברוטו אז אני מגיעה בערך ל2100 קלוריות ביום. נראה לי מספיק. מעבר לזה נראה לי שהעייפות מתחילה לעבור לי....

10 תמרי מגהול
מנגו
ריקה

הודעהעל ידי ריקה » ג' יולי 05, 2016 8:09 pm

ואני לוקחת תוסף b12 פעם ביום
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 08, 2016 4:31 pm

מחשבוני קלוריות מספקים נתונים של נטו החלקים האכילים ללא קליפות וגלעינים. זה כמובן תלוי בפרי אבל הגלעינים והקליפות יכולים לשקול בפירות מסויימים אפילו 40% או יותר מהמשקל ברוטו מה שאומר שאת ממש לא מתקרבת ל-2100 קלוריות. ואם את מוסיפה לזה יום צום בשבוע אז את עוד יותר מורידה את כמות הקלוריות השבועית.

מה הסיבה לצום שאת עושה אחת לשבוע? צום נועד למצבי חולי אקוטיים כשמרגישים חוסר תיאבון למשל בגלל שפעת או למצבים של מחלות כרוניות שבהן ניתן לעשות צום מים ארוך בהשגחה רפואית. צום קצר לא יעיל בשביל לנקות את הגוף כי רק לאחר 3 ימי צום הגוף עובר למצב מטבולי שמאפשר ניקוי.

מה מצב הדלקת?

שבת שלום!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ש' יולי 09, 2016 10:07 am

הי,
בשבבוע האחרון אני מחשבת על ידי זה שאני מחפשת בגוגל "כמה קלוריות בפרי ממוצע" ואז אוכלת בערך 500 קלוריות לארוחה. ועוד 500 מל מיץ ירוק בבוקר, איזה 10 תמרי ברהי וסלט גדול עם חצי אבוקדו או כף טחינה וירקות כלשהם, נגיד 4 עגבניות או 4 פלפלים. סה נשמעת לי כמות טובה של קלוריות ליום, לא?!

לגבי הצום, לפני שהתחלתי 811 הייתי עושה פעם בשבוע צום מיצים. וכשעברתי ל811 קראתי הרבה על צומות מים ומודה שזה מאוד מושך אותי לנסות. כרגע מכל מיני סיבות אני לא יכולה להרשות לעצמי התנסות כזו. מה שכן, קראתי איפשהו על צום יום בשבוע. זה דבר שאני יכולה להתנסות בו כרגע. אני יודעת שהדעות חלוקות בנושא. הפעם הראשונה היתה לי קשה ושאר הפעמים שצמתי הרגשתי ממש טוב והרגשתי שזה מוסיף לי אנרגיה וחיוניות. מה את חושבת?

הדלקת, לא מתפרצת. אך יש רגישות יתר. כשאני מרגישה שם רגישות אני שותה תה פטרוזיליה ולוקחת פרוביוטיקה וזה עוזר. אבל ההרגשה היא שאהי צריכה כל הזמן לתחזק את העניין ושהוא לא נפתר ונעלם.
מעבר לזה, התחיל לי שם גרד, כמו בפטריה. והמחזור טרם הגיע(איחור של 12 ימים).
בקיצור, כל העסק הנשי קצת מג'עג'ע. יש לך רעיונות??
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ד' יולי 13, 2016 6:59 pm

אז אם הבנתי נכון יש לך 2 ארוחות (בוקר וצהריים) של בערך 500 קלוריות מפירות + חצי ליטר מיץ ירוק (לא בטוחה כמה קלוריות יש בזה אבל זה לא הרבה) + 10 ברהי שזה בממוצע 300 קלוריות (תלוי בגודל שלהם) + סלט של חסה עם 4 ירקות וטחינה או חצי אבוקדו שזה בערך 300-250 קלוריות תלוי בגודל של החצי אבוקדו. אם החישוב של הקלוריות נכון אז להערכתי כנראה שאת מגיעה ל-1700-1600 בערך שזה מעט מידי. ובנוסף יש יום בשבוע שאת לא אוכלת שזה גם מוריד את כמות המזון הכללית שאת אוכלת.

לדעתי לא כדאי לצום יום בשבוע באופן מכוון ובאופן קבוע. לדעתי בסופו של דבר זה גורם בעיקר להורדה של רמת המטבוליזם הבסיסי ומדלדל את השרירים.

אני באמת לא יודעת מה להגיד לך לגבי הרגישות והגרד. קראתי וצפיתי בעדויות של נשים שהבעיות האלו עברו להם בעקבות המעבר לתזונה עתירת פחמימות ודלת שומן שמבוססת כולה או ברובה על פירות. האם יש שיפור מאז ההודעה הקודמת שלך? ומה לגבי הווסת?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ד' יולי 13, 2016 9:00 pm

הי, שוב תודה.
בחישובים שלי אני מגיעה גם ל2300. אולי אני מחשבת לא נכון או שאולי אני לא מעבירה את המסר כמו שצריך... לא יודעת. בכל מקרה אני אוכל כמות יפה עד ששאני שבעה ועושה בעיקר ארוחות מונו.ורמת האנרגיה שלי בשיאה והעייפות בערב נעלמה לגמרי.

הרגישות והגרד בשיפור. קניתי איזה ג'ל טבעי שנראה שהוא עוזר. מחכה שיעלם כבר ולא אצטרך עזרות חיצוניות. הווסת עוד לא הגיעה. איחור של 16 ימים.
ליל מנוחה.
ריקה

הבא

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים