תירס חי

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

תירס חי

הודעהעל ידי omroz » ה' יולי 07, 2016 10:13 am

הי.. אשמח לדעת ניתן לאכול ללא הגבלה, למשל כארוחה- 7-8 קלחים של תירס חי, לא מבושל, טרי שנקטף באותו יום בשדה או מקסימום נקטף אתמול? שמתי לב כי כשאני אוכלת כמות כזו העיכול שלי איטי יותר, מניחה שגם קשור לכמות הקלורית הגבוהה בארוחה אחת שאיני רגילה אליה. יש האומרים כי תירס חי, טרי, בניגוד למבושל ערכו הקלורי ל- 100 גרם הינו 300+ האם זה נכון? כי אם כך אז סביר כי זו ארוחה גדולה מידי. אשמח להתייחסותכם ומתוך ומניסיונכם
דבר קטן נוסף, לצד הלקט שאני עושה בשדות הקיבוץ (לא אורגני), אני גם מגדלת תירס אורגני, השאלה היא מתי כדאי לקטוף את התירס, האם כמה שיותר צעיר וקטן או דווקא להיפך?
תודה ויום נפלא
מיכל
omroz

Re: תירס חי

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 08, 2016 4:51 pm

אם טעים לך ובא לך אז אין מניעה שתאכלי כמה קלחים של תירס טרי שאת רוצה אלא אם את מרגישה שזה משפיע עליך לרעה. כל דבר חדש וטעים שנכנס לעונה יוצר התרגשות וחשק לאכול ממנו יותר :) אך סביר להניח שאחרי כמה ימים כאלו באופן טבעי תרצי פחות. פשוט הקפידי ללעוס היטב את גרעיני התירס ולאכול לאט כדי לעכל אותו כמו שצריך.

מבחינת הקלוריות אין סיבה שתירס טרי יכיל יותר קלוריות מתירס מבושל ובטח שלא 300 קלוריות ל-100 גרם. על פי הכרונומטר ב-100 גרם נטו תירס טרי יש 86 קלוריות וב-100 גרם תירס מקופסת שימורים יש 79 קלוריות. לא ברור לי מה הסיבה להבדל אבל בכל מקרה הוא לא מאוד משמעותי.

גם אני גידלתי תירס בגינה :) כהשערות החיצוניות הופכות חומות והקלח נוטה ב-45 מעלות הצידה זה אומר שהוא בשל.

שבת שלום!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי omroz » א' יולי 10, 2016 8:49 am

הי ירדן.. פשוט תענוג לקבל ממך תמיד תשובות מלאות מקצועיות, לאחר בדיקה וגילוי עניין
אין כמוך.. הרבה בזכותך אני משגשגת על התזונה הנפלאה הזאת שנה ו-3חודשים..יישר כח
שבוע נפלא
omroz

הודעהעל ידי ירדן » ד' יולי 13, 2016 7:02 pm

מיכל, תודה רבה על המילים היפות :) :) :)

אמנם קצת באיחור אבל המשך שבוע טוב (ושתגיע כבר השבת!)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 11 אורחים