בעיות?!

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בעיות?!

הודעהעל ידי ריקה » א' יולי 31, 2016 7:47 am

שלום,
אני כבר חודשיים בתזונה. כבר כתבתי פה על בעיות שונות שנתקלתי בהן, והעצות פה בהחלט עזרו לי...
עכשיו, כשנכנסתי לתזונה הזו, נכנסתי עם עניינים מציקים שקיוותי שיפתרו לי. בנתיים אין שיפור ואפילו החמרה.
בעייה ראשונה, גירודים בחיך העליון. מזה כ10 שנים שאני סובלת מגירודים בחיך. גירודים שמגיעים בעיקר בשעות הערב, אך לא רק. ומורגשים יותר אחרי אכילת סוכר, כן גם פירות.גירודים כאלה שמפריעים לי לישון.
בעייה שניה, השינה שלי לא איכותית. אני קמה באמצע הלילה והרבה פעמים קשה לי להרדם.
בעיה שלישית וחדשה מהחודש האחרון, גירוד בכתף וזרוע שמאל. גירוד בלי שום בעיה נראית לעין. מגיע בשעות הערב בד"כ. וגם הוא מדיר שינה מעיני. יש לי מחשבה שאולי בגלל שזו היד של החלון ברכב והיא נחשפת יותר מידי לשמש. ?!
אשמח להארות, שבוע טוב!
ריקה

Re: בעיות?!

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 01, 2016 8:23 pm

אין לי מושג מה יכול לגרום לגירודים כך סתם ללא כל סימפטומים אחרים. אמרת שאת לא אוהבת ללכת לרופאים ואני לגמרי מבינה את זה אבל לפעמים כן כדאי ללכת רק כדי לקבל אבחון ואז משם להחליט מה רוצים לעשות. האם שאלת פעם את רופא המשפחה לגבי הגירוד בחיך? עשיתי קצת חיפוש בגוגל וראיתי אנשים שהתלוננו בפורומים רפואיים בנושאי אלרגיה על גירודים בחיך. האם יש אצלך קשר לאלרגיות ולנזלת? לגבי הגירוד בכתף ובזרוע יש אנשים עם תופעות של אלרגיה לשמש אבל הן נגרמות ממש עם החשיפה לשמש ולא בערב אז אני לא בטוחה אם במקרה שלך יש קשר לחלון.

נסי לפרט יותר על השינה שלך. באיזו שעה את הולכת לישון בדרך כלל? מתי אתה קמה? האם יש לך קושי להרדם בתחילת הלילה או שיש קושי להרדם רק אחרי שאת מתעוררת? כמה פעמים את מתעוררת במהלך הלילה? כמה זמן את סובלת מבעיות השינה? האם אלו בעיקר הגירודים שמפריעים לך לישון? האם את קמה הרבה להשתין? אולי מדובר על מתח נפשי שמפריע להרדם? אולי יש צורך להחליף את הכרית או המזרון למשהו שיותר יתאים לך? אולי יש רעש מהבית או מהשכנים שמעיר אותך?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » א' אוגוסט 07, 2016 7:18 am

הי ירדן, שוב תודה על התשובה.
בקשר לגירוד בחיך, לפני 10 שנים כשהתחיל הגירוד הלכתי לרופאת משפחה שלקחה לי משטח מהחיך ולא היו שום ממצאים. מאז יש לי תקופות יותר מציקות ופחות מציקות. הרבה פעמים זה באמת מגיע עם תופעות אלרגיה נלוות, אפצ'י וגירוד באוזניים. אבל רוב הזמן פשוט מגרד בחיך ולפעמים אפילו יש בליטות בחיך. פעם הומאופט ניסה לתת לי פלצבו, ללא הצלחה. ופעם רופא סיני אמר לי שזה מאכילת מתוק. ובאמת אחרי שאני אוכלת מתוק, מגרד יותר. גם פירות, אך משפיע פחות מסוכר מעובד.
דווקא בשבוע האחרון חל שיפור קטן.

בנוגע לגירוד בזרוע שמאל, קבעתי תור לרופא עור, אבל הוא בעוד חודשיים ( הזוי!!). בכל מקרה גם בעניין הזה אני מרגישה שיפור. כבר יומיים שגרד לי בעוצמה ממש נמוכה לעומת מה שחוויתי עד כה.

לגבי השינה, המזרן שלי מעולה, אין לי רעש מהבית או משכנים. מה שכן, הבנתי שקשה לי לישון בגלל החום. אז אם אני ישנה עם מזגן או מאוורר עלי, אני ישנה טוב יותר. אבל מפחדת להתקרר ככה.
גם בנושא הזה חל שיפור וישנתי טוב יותר בשבוע האחרון.

בנוסף לזה, קיבלתי מחזור סוף כל סוף.
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 08, 2016 6:48 pm

חדשות טובות! אני שמחה שהווסת הגיעה :) איך היא מבחינת הדימום וסימפטומים נלווים?

לגבי השינה, אולי חלון פתוח ומשב רוח יעזרו?

ולגבי הגירודים אין לי רעיונות מה יכולים להיות הגורמים אבל מקווה שיהיה עוד ועוד שיפור. תמשיכי לעדכן!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריקה » ג' אוגוסט 09, 2016 6:56 pm

לגבי הווסת, בלי כאבים ודימום רגוע מאוד. ממש כיף.

יש לילות שאני ישנה עם חלון פתוח ומאוורר על החלון ויש לילות שאפילו זה לא עוזר. אבל אם אני מדליקה בתחילת הלילה מזגן ובאמצע עוברת לחלון ומאוורר, אז ההרדמות באה הרבה יותר בקלות והשינה טובה יותר...

לגבי הגירודים, אתמול למשל גרד לי אבל בעוצמה נמוכה בהרבה. היום עוד לא גרד... נראה לי שזה קשור איכשהו לזיעה...
ריקה

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 12, 2016 5:39 pm

תמשיכי לעדכן אם יהיה שינוי. שבת שלום!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי yoela » ו' אוגוסט 19, 2016 4:27 am

הי ריקה
כל הכבוד ובהצלחה עם הדרך להיטיב עם עצמך
גירודים שונים ומשונים פעמים רבות קשורים לפרזיטים שמתיישבים מתחת לעור או ברקמות שונות
יש המון סוגים ויש גם מיקרוסקופיים
חלקם מגיבים לצריכת הסוכרים ובעיקר לצריכת השמנים, כמו שאפשר ללמוד במאמר על הקנדידה.
תזונת 80-10-10 אמורה לעזור בכך שנוצרים תנאים בהם לפרזיטים לא מתאפשר להמשיך לשגשג
אך לפעמים הם מקשים על ההתמדה כי הם בעצמם גם גורמים לחוסרים ולחשקים
אפשר לשקול לגבות את תהליך הריפוי בניקוי פרזיטים של ד"ר קלארק או ברפואת תדרים
איך הגירודים בימים אלו? ממשיכים להיחלש?
yoela

הודעהעל ידי ריקה » ש' אוגוסט 20, 2016 8:23 am

הי,
תודה על התשובה. מעניין מאוד. הגירודים לא נחלשים. יש לי כן הרגשה שזה קשור לשמש איכשהו. זה רק ביד שמאל. בכתף ובזרוע. ובעיקר בערבים ובלילות. אני מקפידה על התזונה כבר חודשיים וחצי ולא התפתתי לשום כלום בכל התקופה. בשבוע האחרון גם לא אכלתי שום שומן גלוי. ולא השתפר המצב... מה זו הדיאטה הזו שדיברת עליה?
ריקה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 2 אורחים