ילדים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ילדים

הודעהעל ידי ריקה » א' אוגוסט 07, 2016 7:26 am

שלום,
אחרי תקופה שאני מרגישה שזו הדרך הנכונה בשבילי ואחרי שקיבלתי במתנה את הספר 80/10/10, אני מתחילה להרהר איך אני משפרת את התזונה של ילדיי.
דברים שאני כבר עושה, אני מכינה להם חלב שקדים כל בוקר והם שותים אותו בהנאה.
הפסקתי לבשל להם בשמן.
מאז שאני אוכלת פירות, גם הם אוכלים איתי כמויות גדולות של פירות.
גלוטן הם לא אוכלים כבר איזה 4 שנים.
דברים שמציקים ואני רוצה לשפר, כמויות המלח. איך אחרי שהרגלתי אותם למלוח מגיל קטן, אני מורידה להם את המלח????
דבר שני, הם אומה עם ירוקים לילדים?? הם אוכלים אצלי בקושי. הכי ירוק זה פסטו והם אוכלים את זה עם
שמן.
אציין שהם בני 7,5,3
ריקה

Re: ילדים

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 08, 2016 7:27 pm

האם הם אוכלים גם דברים שמכילים יחסית הרבה נתרן כמו מוצרי חלב, חטיפים, רטבים מוכנים, סלטים מוכנים וכו'? או שהמלח הוא רק במה שאת מבשלת?

אם הכוונה היא למה שאת מבשלת אז נסי להפחית בהדרגה את הכמות ולהוסיף גבעולי סלרי וכל מיני ירוקים מלוחים במקום. את גם יכולה לנסות להכין שייקים של פירות עם קצת גבעולי סלרי או קצת עלים כך שהם לא ממש ישנו את הצבע של השייק. אלא אם הילדים שלך יחשבו שזה מגניב לשתות משהו ירוק... את גם יכולה לנסות לשלב עלים עם מתוק לא כשייק. למשל להכין "רולדות" של עלי חסה מגולגלים שבתוכם תמר או ממרח תמרים תוצרת בית עם פרוסות בננה או עם מין חרוסת כזאת של תמרים, תפוחים ואגוזים טחונים יחד או ממרח חרובים שעשוי מתמרים, טחינה גולמית ואבקת חרובים.

שינוי הדרגתי גם יכול להגיע אצלם מההתבוננות בך. כפי שעכשיו הם אוכלים יותר פירות כי את אוכלת יותר פירות וכי יש יותר פירות בבית אז גם דברים אחרים בתזונה שלהם יוכלו להשתנות בהמשך, וגם ככל שהם יורגלו בפחות מלח ושמן אולי הם גם ירצו לנסות עוד דברים חדשים. עכשיו בקיץ יש פחות מגוון של ירוקים וגם האיכות פחות טובה מאשר בחורף אז אל תתייאשי אם זה לא הולך ואולי בחורף כשהחסה תהיה מתוקה יותר זה ילך טוב יותר.

פעם ראיתי סרט דוקומנטרי בנושא תזונה שעשו בו ניסוי ונתנו לילדים קטנים בזמן ארוחת הצהריים בגן לאכול בין היתר ברוקולי ואף אחד מהם לא באמת רצה לאכול ממנו ואלו שאכלו אמרו שזה לא טעים. ואז ביום אחר הם הביאו לכיתה ילד בוגר יותר מפורסם שאותם ילדים העריצו והוא אכל ברוקולי ופתאום גם ילדים אחרים רצו לאכול ממנו ואפילו אמרו שזה טעים. ניסוי נוסף שעשו [שאני לא זוכרת אם זה היה באותו סרט או שראיתי את זה במקום אחר] היה לתת לילדים כל יום קצת משהו שהם לא אוהבים וראו שתוך כמה ימים הם מתרגלים לטעם ומתחילים לאהוב אותו. העיקר היה שהם יסכימו כל יום לאכול קצת ואז הם התרגלו ואהבו את הטעם. הם הראו בניסוי הזה שטעם הוא משהו נרכש.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 5 אורחים