זרעי המפ ועוד כמה שאלות נלוות...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

זרעי המפ ועוד כמה שאלות נלוות...

הודעהעל ידי lilush » א' אוגוסט 21, 2016 8:21 pm

שלום לכם:-)

חייבת שוב להודות על הפורום הזה... זה ממש ממש עוזר בדרך, גם אם אני לא כותבת פה לעיתים תכופות אני קוראת ועוקבת ולומדת משאלות של אחרים ומהתשובות המפורטות ומלאות תשומת הלב שלכם.. אז תודה!

רציתי לשאול לגבי זרעי המפ- האם הם מומלצים?
אחותי עכשיו בחו"ל וביקשתי ממנה לקנות לי... האם יש סוג מסויים שאתם יודעים שהוא טעים וטוב?
ומה הכמות המומלצת? ואיך אוכלים את זה? בשייקים עם פירות? מעל סלט? או ברטבים?.. (תסלחו לי על הבורות פשוט אין את זה בארץ ואין לי שמץ של מושג מה זה או כמו מה זה....)

ועוד שאלה- שמרי בירה מומלצים? בכל הסרטונים של היו טיוב זה מופיע כמרכיב ברטבים לסלטים ותהיתי האם זה בריא? (משום מה לא התייב=שב לי בראש שאנחנו אמוריםפ לאכול שמרי בירה.. זה לא נשמע לי כמו מזון.... )

תודה רבה רבה!

שיהיה אחלה של שבוע :) :)
lilush

Re: זרעי המפ ועוד כמה שאלות נלוות...

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 22, 2016 9:02 pm

תודה על הפרגון :D

אפשרי לאכול זרעי המפ. הזמנתי פעם אחת מאתר אייהרב Hemp Hearts (זרעים חצויים וללא הקליפה) והייתי מפזרת כמות קטנה על הסלט וזה היה לי טעים. ניסיתי פעם אחת גם ממרח נא של זרעי המפ וגם אהבתי את זה.

שמרי בירה משווקים כמזון בריאות אבל בסופו של דבר הם מזון מעובד ולדעתי חבל על הכסף. משווקים אותם בעיקר לטבעונים כסוג של השלמה תזונתית של ויטמינים ממשפחת B אבל אין במוצר הזה שום צורך כי תזונה טבעונית מגוונת מכילה די והותר ויטמינים ממשפחת B (פרט ל-B12). אנשים מוסיפים שמרי בירה גם למתכונים שאמורים להיות עם טעם גבינתי או בשביל לעשות סוג של הקרמה לתבשילים. בקיצור, אין בזה צורך ולא הייתי מתייחסת לזה כאל מוצר בריא או מומלץ.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי lilush » ג' אוגוסט 23, 2016 9:14 am

תודה רבה:-)

ואיך להתיחס לזרעי המפ- זה שומן? חלבון?
אפשר לעשות עם זה שייקים ירוקים? והכמות המומלצת היא כפית ליום?
lilush

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוגוסט 24, 2016 4:36 pm

זרעי המפ מכילים יחסית הרבה חלבון אבל הם נחשבים למזון שומני (73% מהקלוריות שבהם מגיעות משומן). אני מניחה שכף בסלט זו כמות סבירה. עדיף לאכול אותם עם הסלט ולא בשייק עם פירות. אפשר גם להכין מהם רוטב לסלט עם עגבניות ועשבי תבלין או ירקות נוספים (לא ניסיתי).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים