אהלן!

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אהלן!

הודעהעל ידי טל מזרחי » ג' ספטמבר 20, 2016 5:05 pm

שלום
אתחיל בכך שערכתי בדיקות דם ונמצאו הערכים הבאים
כולסטרול כללי - 160 . כולסטרול LDL 78 וכולסטרול HDL 33
עד כה אני מאוד מרוצה וגם יש עלייה בברזל וירידה בחומציות השתן ( מ8 ל7 , אגב. מה האידיאל? הכוונה בערכי PH )
מה שמטריד הוא ערכי הטריגליצירידים שהגיע ל243
הבדיקה בוצעה בצום של מעט יותר מ12 שעות ( אולי 16)
התזונה שלי היא 99% 80/10/10 ( ממעיט גם באגוזים וזרעים ) כבר חודשיים ולפני כן הייתי 80% בתזונה קרוב 8 חודשים
שייקים/גלידות בממוצע אולי אחת ליומיים.
מיצים - ללא
פעיל גופנית
יכול להיות שירדתי במשקל בחודשיים האחרונים בהם התמדתי 99% , אני לא בטוח לגבי זה
הייתי שמח לשמוע מה יכולות להיות הסיבות לערכי הטריגליצירידים ומה ניתן לעשות לגביהם :)
תודה, טל
טל מזרחי

Re: אהלן!

הודעהעל ידי יונתן » ג' ספטמבר 20, 2016 5:44 pm

שלום, טל, ברוך הבא :D

בתזונת 80/10/10 הגוף שלך מפיק את רוב האנרגיה הדרושה לו מפחמימות, וממעיט בניצול מסלולים מטבוליים שמפיקים אנרגיה משומן וחלבון. בזמן צום ממושך, כאשר הגוף מפסיק לקבל את כמות הפחמימות שהורגל בה, ומאחר שיכולת הגוף לאגור פחמימות מוגבלת (הגליקוגן בכבד ובשרירים), הגוף מתחיל לפרק את מאגרי השומן שלו - אלה בעצם הטריגליצרידים - ולהעביר אותם אל התאים לשם הפקת אנרגיה, דרך מערכת ההובלה של הגוף, היא מערכת הדם. אין בכך שום דבר יוצא דופן וכמובן שהדבר לא מעיד על טרשת עורקים או מחלת לב, כך שאין לך כל סיבה לדאגה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי טל מזרחי » ג' ספטמבר 20, 2016 6:13 pm

קודם כל תודה רבה אך המידע שהבאת פתח בעיניי שאלות נוספות
בהנחיית המידע הזה - למה אני אמור לצפות?
האם הטרגליצירידים תמיד ישארו גבוהים בבדיקות דם?
האם יכולים להגמר מאגרי השומן? במידה וכן מה יקרה הלאה?
האם עלי לשנות משהו בדרך התזונה שלי?
ע''פ ההיגיינה הטבעית שעות האכילה המומלצות הן 12:00-20:00 , כך שתמיד יש צום של 16 שעות
אני יחסית נצמד לכללים האלו גם לפי תחושות הגוף .
מה דעתך?
טל מזרחי

הודעהעל ידי יונתן » ג' ספטמבר 20, 2016 6:37 pm

ציינתי בפניך גורם עיקרי שמשפיע על רמת הטריגליצרידים בדם, אך כמובן שיש גורמים נוספים, כמו גורמים גנטיים, אפקט של ירידה במשקל ועוד. אצלי למשל, בכל בדיקות הדם שערכתי ב-15 השנים האחרונות עומדים ערכי הטריגליצרידים על 100-50 בלבד, ומניסיוני רק שיעור קטן מהאנשים בתזונת 811 מדווחים על רמת טריגליצרידים גבוהה, כך שבהחלט יכול להיות שבבידקות הבאות תראה שינוי. בכל מקרה אין כל סיבה לדאגה, ואם אתה לא סובל מכל בעיה בריאותית ומרגיש טוב אין לי כל סיבה להמליץ לך על שינויים בתזונה.

הגוף שלנו צורך אנרגיה 24 שעות ביממה, אך כמובן שאנחנו אוכלים ומעכלים רק במשך חלק קטן מהיממה, והגוף יודע לאגור את המזון ולהפיק ממנו אנרגיה גם כשאנחנו לא אוכלים, כך שיש מעגל תמידי של פירוק ובנייה, גם של תאי השומן וגם של מאגרים אחרים. בעיקרון מאגרי השומן יכולים להיגמר רק לאחר צום של כמה שבועות או חודשים (תלוי בגודל המאגרים), אבל במקרה זה האדם מן הסתם ימות.

אנחנו לא נוקטים בגישה של אכילה לאורך פרק זמן קצר בלבד במהלך היום, ואני נוהג לאכול באיזו שעה שמתחשק לי, על פי תחושת הרעב.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים