כמה לאכול, כמה לישון, פרילי, השמנה, חדשה פה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כמה לאכול, כמה לישון, פרילי, השמנה, חדשה פה

הודעהעל ידי shy » ג' נובמבר 01, 2016 1:39 pm

היי כולם..
[אוף כותבת שוב הכל כי נמחק :\... ]
אז אני חדשה באורח חיים הזה ושמחה להכיר את האתר הזה בעברית שכן עד כה נאלצתי להתמודד עם מאמרים באנגלית והסרטונים של פרילי :)
בסופו של דבר הבנתי של raw till 4 מאוז מזכיר את 801010 וכך הגעתי לפה.
יש לי כמה שאלות שמאוד אשמח אם מישהו יוכל לתת לי מענה עליהן. מתנצלת מראש אם הן מבולגנות, פשוט אכתוב מה שעולה לי לראש...

1. איך אני יודעת לכמה שעות שינה אני זקוקה? הבנתי שמאוד חשוב לשים דגש על זמן מנוחה ושינה.

2.אני כבר שבוע מנסה את התזונה הזו [ אני טבעונית כבר כמה שנים ] והמטרה שלי מעבר לבריאות היא ירידה במשקל. אני שוקלת 72 וצריכה להגיע ל55 , הגובה שלי הוא 153. אני עד כה לא הצלחתי להתעלות מעל 1000 קלוריות ליום. [טרם ניסיתי שייקים אני יודעת שהם כנראה יכולים לפתור את זה] לפי ה cron meter אם אני ממשיכה ככה, אני מגיעה ליעד שלי עד בפרואר חח. וזה מאוד מפתה! אבל מניחה שזה לא טוב...
השאלה שלי היא, האם להמשיך ככה יקדם את המטרה שלי? או שהגוף שלי יהיה בסטרס ויאגור את הקלוריות? על אף שאני מרגישה שבעה ואנרגטית?... והאם זה יכול לגרום להפרעת אכילה כלשהי?
חשבתי אולי אוכל להמשיך כך לפחות להשיל עוד כמה קילוגרמים ואז לאכול את הכמות הנדרשת לתזונה...
אם לא מומלץ... כמה קלוריות לאכול ביום?

3.כמה זמן לפני השינה אני יכולה לאכול?

4.פרילי אומרת שאפשר לאכול אחרי 4 , איזה 2 קילו תפוחי אדמה (כמובן שלא ניסיתי וגם לא אצליח) אבל אני כן בוחרת בתפוחי אדמה אחרי השעה 4 , ואני חוששת שזה יעכב את הירידה במשקל.. בגלל כל מה שאנחנו יודעים על תפוחי אדמה [מאז שהתעמקתי בתזונה התנפצו לי המון מיתוסים] אז תהיתי אולי גם תפוח אדמה הוא לא באמת משמין ?

היו לי עוד כמה שאלות אבל כרגע שכחתי אותן :)
אז תודה מראש לעונים :)
shy

Re: כמה לאכול, כמה לישון, פרילי, השמנה, חדשה פה

הודעהעל ידי ירדן » ג' נובמבר 01, 2016 5:21 pm

היי שי, ברוכה הבאה :)

זה ממש מבאס לכתוב הודעה ארוכה ואז לאבד אותה אז מה שאני עושה כשאני כותבת הודעה ארוכה למקרה שתהיה תקלה ואיכשהו ההודעה תמחק לפני שאשלח אותה זה או להעתיק את ההודעה לקובץ וורד או לעשות לכל תוכן ההודעה ctrl c מידי פעם שתשמר בזיכרון.

מבחינת שעות השינה זה עניין אינדיבידואלי אבל בגדול כדאי לשאוף לפחות ל-8 שעות, ובעיקרון אם את קמה בבוקר ללא שעון מעורר ומרגישה ערנית ורוצה להתחיל את היום אז ישנת מספיק אבל אם השעון המעורר מצלצל וכל מה שאת רוצה זה לחזור לישון אז לא ישנת מספיק. זה לא משהו שלכולנו בהכרח קל או אפשרי ליישום ואני למשל יודעת שאני לא ישנה מספיק וזה משהו שיש לי עוד לשפר.

הגבלה קלורית קיצונית תביא לירידה מהירה יותר במשקל אבל במקרים רבים המשקל חוזר עם תוספת וגם אם לא זה כן מביא לחוסרים תזונתיים ופגיעה בבריאות באופן כללי. הגבלת קלוריות קיצונית מקטינה את רמת המטבוליזם הבסיסי ומורידה את מסת השריר ובמקרים רבים מביאה בסופו של דבר להתנפלות על המקרר. שני דברים אלו הם שגורמים לעלייה המחודשת במשקל. את רק בשבוע הראשון בתזונה ולרוב האנשים לוקח קצת זמן להתרגל לכמות המזון הנכונה כי מדובר על מזונות דלי קלוריות אך בעלי נפח גדול מה שמצריך הסתגלות של הקיבה. נסי להעלות בהדרגה את הכמות והתרכזי יותר בפירות שהם יחסית עתירי קלוריות כמו בננות, אפרסמונים, מנגו ותמרים, וכמובן שאם את אוכלת מבושל בערב אז הפחמימות המבושלות יקלו עליך להגיע ליותר קלוריות. לגובה שלך בסביבות ה-2000 קלוריות זה תפריט טוב ובכך מקרה לא פחות מ-1800 וכמובן שחשוב גם לעשות גם פעילות גופנית עם דגש על אימוני התנגדות לעלייה במסת השריר ובנוסף גם אירובי. למידע נוסף והסברים:
צפי בסרטון הבא-
https://www.30bananotleyom.co.il/blogs/ ... -dont-work
וקראי את המאמר הזה-
https://www.30bananotleyom.co.il/articles/skinny-fat

האם את עושה פעילות גופנית? אם כן איזו וכמה?

עדיף להפסיק לאכול כ-3 שעות לפני השינה אבל זה תלוי גם מה וכמה אוכלים. אם את מרגישה רעבה זמן קצר לפני השינה את יכולה לאכול עוד איזה פרי או שניים.

יש גבר שהתפרסם בזכות זה שאכל במשך כמה חודשים רק תפוחי אדמה וירד מאוד במשקל וערכי הסוכר והכולסטרול הגבוהים שהיו לו בדם לפני זה חזרו לנורמה. לא שאני ממליצה לאכול אך ורק תפוחי אדמה אלא רק מנסה להגיד שתפוחי אדמה בפני עצמם הם לא "מזון משמין". אם נקח תפוחי אדמה ונטגן אותם בשמן עמוק ונאכל בכמות גדולה עם עוד ג'אנק פוד אחר אז כמובן שזה משמין וגם מאוד לא בריא, אבל תפוחי אדמה בפני עצמם הם מזון מאוד דל שומן ואין סיבה להימנע מהם אם רוצים לרדת במשקל. פרילי מעודדת כמויות גדולות של מזון שלא בהכרח מתאימות לכל אחת ולכן את לא צריכה לאכול 2 ק"ג תפוחי אדמה ביום אלא לאכול בהתאם לצרכים האישיים שלך.

אם יש לך עוד שאלות נשמח לענות :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי shy » ג' נובמבר 01, 2016 6:15 pm

היי ירדן :) תודה על המענה המלא והמפורט. חייבת לומר שכבר קראתי המון תשובות שלך ולמדתי ממך המון! אז תודה רבה :)
ולגבי ספורט.. הייתי טבחית עד לפני שבוע וזו עבודה מאוד פיזית.. במקביל הייתי עושה פעמים בשבוע הליכה מהירה במשך שעה, 5 קילומטר.
שלושה שבועות כבר לא פעילה :( [סטודנטית במשרה מלאה חח]
אבל אני כבר ממחר אחזור לזה.. האם הליכה שכזו מספיקה? 4 פעמים בשבוע.

תודה, שי.
shy

הודעהעל ידי shy » ד' נובמבר 02, 2016 9:45 am

היי אני מוסיפה עוד שאלה.. [ ניסיתי לערוך את התגובה האחרונה שלי אבל לא מצאתי איך אני עושה את זה...]
אני משתמשת בינתיים ב cronmeter כפי שהמלצתם... ובגלל שאני לא אוכלת מספיק קלוריות, אז לשומן יש יותר מקום [יותר אחוזים] בזתונה שלי.

אני יודעת שזה אמור להיות 801010... אבל אם אני לא מגיעה ל 80 אחוז קלוריות מפחמימות, אז אוטומטית יש לשומך יותר נפח בתזונה כי זה עדיין מתחלק ל 100% [אני טועה? או שזה הסקה הגיונית? אף פעם לא הייתי חזקה במתמטיקה חח]

לצורך העניין אתמול אכלתי חצי אבוקדו קטן, וזה היה השמון היחידי שאכלתי, והוא מהווה 18 אחוז מהתזונה של אתמול.
אז השאלה שלי היא... (בהנחה שאני צודקת) נכון שצריך שזה יהיה 10 אחוז מהתזונה, אבל מה אחוז השומן עצמו שאני צריכה?
מה כבר יהיה יותר מידי?

גם שלשום אכלתי 4 כפות טחינה גולמית וזה היה גם איזה 34 אחוז מהתזונה [ כי לא אכלתי הרבה פחמימות ]
אז לצורך הרזייה, כמה שומן אני יכולה לאכול?...
shy

הודעהעל ידי ירדן » ד' נובמבר 02, 2016 6:10 pm

הליכה זה לא מספיק. קראי את המאמר שצירפתי לך בהודעה הקודמת. הורדה בריאה ואסתטית במשקל מצריכה לא רק פעילות אירובית אלא גם עבודת התנגדות על השרירים ועלייה במסת השריר. קילו שריר תופס פחות נפח מאשר קילו שומן וגם שורף הרבה יותר קלוריות בזמן מנוחה כך שגם מתחטבים וגם שורפים יותר קלוריות אפילו בזמן שיושבים מול הטלוויזיה... אבל כדי להעלות במסת השריר צריך לעשות פעילות גופנית מתאימה ומתאגרת. כמובן שצריך להתחיל בהדרגה ובהתאם ויכולת אבל כן להעלות את המשקלים ולאתגר את הגוף כל הזמן.

כרגע עדיף שתתרכזי בהגדלת כמות הפחמימות ופחות באחוז השומן. כמות שומן טובה ליום יכולה להיות אבוקדו קטן או 2-1 כפות טחינה או חופן אגוזים/זרעים. אם לפעמים מתחשק לך קצת יותר או קצת פחות זה גם בסדר.

את מוזמנת לרשום פה יום לדוגמה של התפריט שלך כולל כמויות כדי שנוכל לתת לך הצעות לשיפור :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי shy » ו' נובמבר 04, 2016 10:47 am

היי, תודה,
איך אני יכולה להעלות תמונה?
[ צילום מסך של היומן ב cronmeter]
shy

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 04, 2016 3:26 pm

כשאת נמצאת במצב של כתיבת הודעה אז קצת מתחת למלבן שבו כותבים יש תגית של צירוף קובץ. לחצי עליה ותופיעה לך אפשרות ההוספה.

שבת שלום :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים