עזרה .. תפריט לקנדידה במעיים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עזרה .. תפריט לקנדידה במעיים

הודעהעל ידי ניגאר » ד' נובמבר 23, 2016 9:42 am

היי..
קראת לא מעט באתר על הקנדידה ..
לא כל כך הצלחתי להבין ממה מורכב התפריט על מנת לאזן את הקנדידה
מציינת שביטלתי לגמרי את הסוכר שמרים וכו' ושומרת מאוד על התפריט שניתן לי מהנטורופתית
שותה פרוביוטיקה אחרי כל ארוחה ביחד עם כמוסה של חומצה קפרילית
לא מועיל בכלום .. עדיין מרגישה רע
אשמח לנסות את הדיאטה שמומלצת כאן
אבל אין לי תפריט או מזונות מסויימים שאוכל מהם לבנות תפריט יעיל
תודה לעונים
יום נפלא
ניגאר

Re: עזרה .. תפריט לקנדידה במעיים

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 26, 2016 6:51 pm

ברוכה הבאה לפורום :)

אני מתנצלת על העיכוב במענה.

התפריט של תזונת 80/10/10 מורכב מפירות, ירקות, עלים ירוקים ומעט אגוזים וזרעים לא מעובדים. להבדיל מ"דיאטת ההרעבה" של הקנדידה שרוב הנטורופתים מנחים את המטופלים שלהם ללכת לפיה אנחנו לא ממליצים על הפחתה בכמות הפחמימות (הלא מעובדות כמובן) אלא דווקא על הפחתה משמעותית בכמות השומן ולא ממליצים על תוספים למינהם. בתזונת 80/10/10 רוב הקלוריות מגיעות מפירות טריים ובשלים כאשר נפח גדול מהמזון מגיע גם מעלים ירוקים וירקות טריים. כמות השומן היומית יורדת ל-10% מהקלוריות בממוצע ובמצבי קנדידה אף מומלץ להוריד מעט יותר. תפריט לא מעובד מהצומח דל שומן ועתיר סיבים תזונתיים יביא לאיזון פלורת המעי באופן טבעי בזמן יחסית קצר. ניתן לראות תוצאות טובות גם בתפריט "נא עד 4" שכולל גם מזון צמחי מבושל לא מעובד ודל שומן.

בקישור הבא תוכלי לראות תפריטים לדוגמה-
https://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=370

נשמח לשמוע פרטים עליך (כמו גיל, גובה, משקל, רמת פעילות גופנית), על הסימפטומים שאת סובלת מהם ועל התפריט שלך כעת כדי לתת הצעות לשיפור ולעזור לך בשינוי התזונתי :)

שבוע טוב!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ניגאר » א' נובמבר 27, 2016 12:01 pm

היי תודה על ההתייחסות
אני בת 23.5
משקל 54
גובה 1.57

לפני 3 חודשים הייתי 10 קילו יותר
בעקבות הגילוי על הקנדידה במעיים נצמדתי לתפריט של הנטורופתית וגם קראתי הרבה באינטרנט..
אני לא אוכלת:
חצילים,גמבה,עגבנייה,תירס,פולים,פטריות,
סוכר\ממתיק מלאכותי , מנסה להימנע כמה שיותר מקפה,מוצרי חלב בקר\עיזים\כבשים
שתייה מתוקה

אני כן אוכלת:
כוסמת,קינואה,אורז מלא,חומוס,שעועית,אפונה,פסטה מקמח כוסמין , לחם מקמח 100% כוסמין (מחמצת) ללא שמרים וללא סוכר(אולי 4-5 פרוסות לחודש..)
בשר עוף ובשר בקר
לימון,שומר, מלפפון,אבוקדו,ברוקולי,מעט גזר,קישואים,דלעת ערמונים,כל סוגי הבצלים,שום,
מכינה ממרח ביתי של פסטו
תפוחה אדמה + בטטה אולי פעם פעמיים בשבוע
כרובית מידי פעם
מהפירות רק תפוח ירוק,אגס,פומלה,אשכולית
סודה(שתייה)
עלים ירוקים:כוסברה, פיטרוזליה, שמיר,סלרי,נבטים,חסה,עלי בייבי וכו'
משתמשת בעלי סטיבייה על מנת להמתיק קצת את התה
משתדלת לשתות הרבה מים במהלך היום.. שותה פרוביוטיקה 50 מיליארד חיידקים+חומצה קפרילית(כמוסה)
יש מעידות לכאן ולכאן...
מקווה שלא שכחתי כלום..
לפני התפריט הזה הרגשתי רע,סחרחורות,שינה שהיא לא שינה
חוזרת גמורה מהעבודה בקושי מצליחה לקום
נפיחות בחלק התחתון של הבטן
כאבי גב חזקים
כל יום הייתי שותה כדור אופטלגין כאבי ראש למות !
התכווצויות באוזניים
כל מיני סימפטומים..
אחרי שנצמדתי לתפריט "המותר" חלק גדול מהתופעות עברו רק שיש עדיין שאריות ..
שאלתי החשובה ביותר היא
בכל מקום באינטרנט וגם לפי טענתם של רוב הנטורופתיים שאכילת פירות מעודדת את הקנדידה בגלל כמות הסוכר גם אם הם טבעיים
מצטערת על התגובה הארוכה
אבל אשמח לעוד ניסיון של שינוי בתפריט על מנת לשקם את פלורת המעיים ולגרום לקנדידה לחזור לרמת איזון כפי שאמורה להיות
אשמח מאוד לעזרתכם..
תודה רבה על התשומת לב
ניגאר

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 27, 2016 6:36 pm

בתור אחת שבעבר עשתה "תפריט הרעבה" לקנדידה וגם בתור אחת שלמדה את כל פרוטוקול הטיפול בקנדידה במסגרת הלימודים במכללה לרפואה משלימה אני יכולה לומר לך שלא רק שיש בעיה באופן הטיפול אלא שיש בעיה עוד קודם לכן באבחון. השאלון הנטורופתי לקנדידה עשוי בצורה כזאת שהרבה אנשים יכולים לקבל אבחון של קנדידה למרות שרוב הסימפטומים בשאלון יכולים להגרם גם מסיבות אחרות, ובמידה ובאמת הבעיה היא עודף קנדידה הטיפול עצמו מתסכל (את המטופל), יקר ולא יעיל.

הגישה הנטורפטית לקנדידה שמה את הסוכרים (=פחמימות) כבעיה וטוענת שצריך להימנע פחמימות פשוטות אך ממליצה על פחמימות מורכבות כמו כוסמת/קינואה/אורז מלא/חומוס/שעועית/אפונה למרות שגם הן לאחר הפירוק במערכת העיכול מגיעות לדם כפחמימות פשוטות. ההבדל בין פחמימות פשוטות (חד סוכר, דו סוכר) לפחמימות מורכבות (רב סוכר) הוא בזמן שלוקח להן לעבור את מערכת העיכול ולא בכך שדווקא הפשוטות מעלות מאוד את רמת הסוכר הדם ולעומתן המורכבות מעלות אותו בצורה מתונה. לפעמים זה אפילו להיפך כי לרוב הפירות יש אינדקס גליקמי נמוך עד בינוני ולעומת זאת ללחם ואורז יש אינדקס גליקמי גבוה... מעבר לכך הגישה הזאת לא מבדילה בין סוכרים מזוקקים לסוכרים שנמצאים באופן טבעי בפירות ביחד עם סיבים תזונתיים ופיטוכימיקלים ולכן לא הם מגיבים כמו סוכרים מזוקקים.

הבעיה היא לא הסוכרים אלא השומנים ובאופן כללי תזונה לא נכונה ודלה בסיבים תזונתיים ושימוש באנטיביוטיקה. כאשר מפחיתים משמעותית את אחוז השומן בתפריט (ל-10% מהקלוריות ובתור התחלה אף לפחות מזה) ואוכלים הרבה סיבים תזונתיים אוכלוסיית המעיים מתאזנת באופן טבעי. הדרך לעשות את זה היא בעזרת תפריט שמבוסס ברובו על פחמימות לא מעובדות, בין אם פשוטות מפירות ובין אם משולב במורכבות מעמילנים.

בתור התחלה כדאי שתורידי את כל המזון מהחי מהתפריט היות ופשוט כמעט בלתי אפשרי לעשות תפריט דל שומן כל עוד אוכלים מזון מהחי כי רוב הקלוריות בבשר/ביצים/מוצרי חלב מגיעות משומן (5% שומן בגבינה זה לא באמת 5% כי החישוב שלהם הוא מהמשקל ולא מהקלוריות ורוב המשקל הוא מים). מכאן יש לך את הבחירה האם לנסות תפריט 80/10/10 נא, כלומר פירות, ירקות ועלים ירוקים ללא מזון מבושל, או לשלב גם מזון עתיר פחמימות בבישול ביתי בנוסף לפירות וירקות חיים. בצל ושום הם עוד דברים שכדאי שתמנעי מהם בגלל שהם נחשבים ל"אנטיביוטיקה טבעית" ולכן הם פוגעים באוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים שחיונית לאיזון.

האם יצא לך להציץ בתפריטים שקישרת לך?

את המאמר שלנו על הקנדידה אני מבינה שקראת אז הנה עוד כמה קישורים עם מידע-
https://www.30bananotleyom.co.il/articles/fat-in-food
https://www.30bananotleyom.co.il/articles/insulin
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... e-in-fruit
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... s-too-much
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... d-the-ugly
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ניגאר » ב' נובמבר 28, 2016 9:59 am

אני רוצה להתחיל את דיאטת הקנדידה שוב מההתחלה
אוריד את המזון מהחי(בשר,ביצים)
אני כבר תקופה של 3 חודשים בערך לא אוכלת מוצרי חלב (ציינתי את זה בתגובה הקודמת ברשימה של:(אני לא אוכלת)
אני חושבת להתחיל לפחות למשך 3 ימים ניקוי רעלים מצאתי הרבה מתכונים של שייקים מירקות ופירות ירוקים (ברוקולי חסה תפוח אגס וכו')
החשש היחיד שלי זה האם באמת אפשר לצרוך פירות שהם לא:תפוחים, אגס, פומלה, פומלית, אשכולית צהובה או אדומה, אגוזי קוקוס טבעיים, קיווי (מוגבל לאחד ביום), חמוציות (ללא סוכר), אוכמניות (ללא סוכר), לימון.
קראתי הרבה ובכל מקום רשום שכל שאר הפירות לא טובים למעיים בזמן שהקנדידה יוצאת מאיזון
בכל מאמר שנכנסתי לקרוא רשום שהפירות עוברים איזשהי "התססה" בקיבה\מעיים ורמת הסוכר עולה והפטרייה משכפלת את עצמה

מה לגבי שמן זית בכבישה קרה,אבוקדו,טחינה משומשום מלא ? אפשרי בדיאטה הזו שאת ממליצה לי ?

*^*^* שום ובצל לא מתאימים לדיאטת קנדידה ?? *^*^*^(הלם)

ושוב תודה על ההכוונה !!
ניגאר

הודעהעל ידי ירדן » ב' נובמבר 28, 2016 11:19 am

פירות הם המזון הקל והמהיר ביותר לעיכול. תזונה דלת שומן שמבוססת על פירות וירקות שכוללת המון פירות מתוקים לא יוצרת התססה ולא עליות קיצוניות ברמת הסוכר בדם. צפי בסרטונים של ד"ר מייקל גרגר שצירפתי לך בהודעה הקודמת.

שמן זית וכל שמן אחר הם מחוץ לתפריט. אבוקדו, טחינה, אגוזים וזרעים אוכלים רק בכמות מוגבלת. מהי כמות מוגבלת? חצי אבוקדו או 2-1 כפות טחינה גולמית או חופן אגוזים/זרעים. כל השאר זה פירות, ירקות ועלים ירוקים, או גם פחמימות מלאות מבושלות למיבוחר לאכול מבושל.

לפני שאת מתחילה חשוב מאוד שתקראי את כל המידע למתחילים שיש לנו באתר. הקישורים נמצאים בצד ימין בדף הראשי מתחת להרשמה לעדכונים. אחרי שתקראי תביני בצורה יותר טובה מה עומד מאחורי התזונה הזאת ולמה היא באמת עוזרת במקרים של עודף קנדידה. באחד המאמרים גם תקבלי מידע מדוע לא כדאי לאכול שמן, בצל ושום.

הנה עוד משהו שיפתיע אותך. בתפוח ירוק ותפוח אדום יש את אותה כמות סוכרים. הסיבה שתפוח ירוק פחות מתוק היא לא בגלל שיש בו פחות סוכרים אלא בגלל שיש בו יותר חומצות אורגניות.

ועכשיו את הולכת להיכנס להלם מוחלט. ב-100 קלוריות של בננה יש את אותה כמות סוכרים כמו ב-100 קלוריות של אשכולית... מבחינת משקל יש בבננה פי 2 יותר סוכרים אבל זה חסר משמעות כי זה רק בגלל שבאשכולית יש הרבה יותר מים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ניגאר » ב' נובמבר 28, 2016 1:36 pm

יש אפשרות לקבוע איתך פגישת ייעוץ ?? ;)
ניגאר

הודעהעל ידי ירדן » ג' נובמבר 29, 2016 12:54 pm

אני לא עושה ייעוצים באופן פרטי כרגע אבל אשמח להמשיך לנסות לעזור לך כאן בפורום :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ניגאר » ד' נובמבר 30, 2016 9:44 am

איפה אפשר למצוא לינק עם תפריט מסודר לדיאטה הזו?
להיכנס לכל מיני קישורים ולאסוף בחלקים מה כן מותר ומה אסור הסתבכתי עם זה...
כמה זמן בערך אני צריכה להיצמד לתזונה הזו על מנת לשקם את פלורת המעיים בעקבות זה לגרום לפטרייה לחזור "לאיזון"
האם יש מעבדה שאת ממליצה עלייה לשלוח דגימות לבדיקה כזו ?
**האם משקה אלוורה מחנות טבע יעזור למעיים ??**
תודה רבה על ההתייחסות והמענה !!
ניגאר

הודעהעל ידי ירדן » ה' דצמבר 01, 2016 7:35 pm

קישור למתכונים לדוגמה שמתי לך בהודעה הראשונה :) לגובה ולמשקל שלך תפריט של כ-2000 קלוריות יכול להתאים אלא אם את מאוד פעילה גופנית ואז יש צורך בכמות הרבה יותר גדולה.

זה באמת הכרחי שתקראי את המידע למתחילים כדי להבין מה זאת התזונה הזאת, מה עומד מאחוריה, מה כן לאכול ומה לא לאכול ולמה. זה הכרחי ליישום נכון של התזונה. ביישום נכון אפשרי להגיע לאיזון תוך זמן יחסית קצר אך חשוב להבין שתזונת 80/10/10 היא לא "דיאטה קצרת טווח לטיפול בקנדידה" אלא מדובר על שיפור של התזונה ואורח החיים באופן כללי.

אין לי מעבדה מסויימת להמליץ עליה וגם אינני ממליצה על משקה אלוורה :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

קנדידה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים