האם יש סכנות בריאותיות באכילת כמות מופרזת של בננות ביום ?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

האם יש סכנות בריאותיות באכילת כמות מופרזת של בננות ביום ?

הודעהעל ידי Meir » א' מרץ 05, 2017 9:00 pm

שלום לחברי הפורום הנכבדים !

מאז חודש פברואר האחרון שיניתי את תזונתי והכנסתי בננות בכמות מסחרית לתוכה.
יוצא שאני אוכל בסביבות 15 בננות במהלך היום ולעתים גם תפוח עץ מזדמן.

אמנם העיכול שלי השתפר לאין ערוך ואיני צריך לתסף במגנזיום ואשלגן בכדי למנוע עצירויות וגם השינה ערבה ורגועה יותר ברמות אחרות לגמרי, אך בכל זאת מקננת בי הדאגה שמא אולי אני קצת מגזים עם הכמויות.
אני פשוט אוכל אותן במהלך היום, כל אימת שנחה עלי הרוח ומתחשק לי דבר מה לנשנש.

כמובן שאני הרבה יותר אנרגטי ופחות מנומנם בשעות המועדות לפורענות, וגם בחדר הכושר לא נפקד מקומי ולא נגרע חלקי, אבל עדיין אני שואל - האם יכול להיגרם, חס וחלילה, נזק לטווח הארוך כתוצאה מהצריכה הלא מבוקרת הזו של סוכרים ופחמימות ?
אמנם אני זוכר שבתור ילד הייתי מסוגל לחסל בקלות אשכול בננות ולא נודע כי בא אל קרבי ... אבל בכל זאת, היום אני אדם מבוגר ואולי יש השלכות שליליות לגרגרנות הזאת.

אשמח לשמוע את דעתכם,
מאיר
Meir

Re: האם יש סכנות בריאותיות באכילת כמות מופרזת של בננות ביום

הודעהעל ידי יונתן » ב' מרץ 06, 2017 12:54 pm

היי, מאיר, ברוך הבא! 8-)

פירות וירקות טריים הם המזון הטבעי והבריא ביותר שאפשר לצרוך, ואני בהחלט ממליץ לך להמשיך לבסס את מזונך על פירות וירקות, ולהמעיט ככל האפשר במזון מן החי ומזון מעובד. אני ניזון בעיקר על פירות וירקות חיים מזה קרוב לשבע שנים, ונהנה מבריאות מעולה, מצלילות מחשבה, ממרץ ומכוח.
עם זאת, למרות שבננות הן פרי נפלא, בהחלט מומלץ לאורך השנה לגוון ולצרוך מהשפע האדיר של מינים וזנים של פירות וירקות שקיימים בישראל, ולא להתבסס רק על בננות.
באתר הראשי תוכל למצוא מידע רב על התזונה, בנוסף לסיפורי הצלחה ומתכונים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ב' מרץ 06, 2017 10:38 pm

היי מאיר, ברוך הבא לפורום :)

מעבר לצורך בגיוון בפירות ובירקות לאורך השנה חשוב לי גם להוסיף שכדאי לאכול ארוחות מסודרות ולא לנשנש לאורך כל היום. יש לזה חשיבות עבור בריאות השיניים וגם כדי שמערכת העיכול לא תתעסק לאורך כל היום בעיכול אלא תהיה לה מנוחה.

אתה מוזמן לשתף עוד על התפריט שלך ומה אתה אוכל חוץ מבננות, נשמח לתת לך פידבק :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Meir » ג' מרץ 07, 2017 2:24 am

היי יונתן וירדן,
תודה לשניכם על התשובות הטובות והמחכימות. :)

אני באמת תופס את עצמי אוכל כל הזמן, אפילו אם מדובר בסך הכל בפרי ולא בארוחה שלמה.
אולי זה נובע מחוסר כלשהו שהגוף מנסה לפצות את עצמו ...
זה כמו שעד לא מזמן היה לי חשק מטורף לצנון ולכרוב סגול, שעם הזמן עבר ונרגע.
אבל יש מן הצדק בדברייך, ירדן.
אני באמת צריך לחזור לימים שבהם אכלתי שתי ארוחות ביום ואולי עוד איזו ארוחת ביניים ביניהן.

בעיקרון התזונה שלי די נקייה ואני משתדל שלא לאכול מזון מעובד, למעט אולי גבינות קשות פה ושם.
אפשר לאמר שהתפריט שלי הוא די חד-גוני לכאורה, מכיוון שהוא כולל לרוב תבשיל קדרה וירקות חתוכים (עגבניה, מלפפון, גמבה, צנון, כרוב, אבוקדו וכד').
אבל בסך הכל טוב לי וטעים לי, מה עוד שאני הוא זה שמכין את האוכל (ביום שבת לכל השבוע) כך שאני יודע בדיוק אילו מרכיבים הוא מכיל.
כמו כן אני נמנע מדגנים וקטניות וגם מקפה ותה, מכיוון שאסוציאטיבית הם מתחברים אצלי למשהו מתוק שבא יחד איתם.
בנוסף אני גם כובש ירקות (פרמנטציה) כמו מלפפונים ולפת ומנסה דרך זה להתחבר למסורות הישנות שהיו נהוגות פעם.

למען האמת קצת קשה לי לדמיין את עצמי מתקיים על פירות וירקות בלבד .. נראה לי איכשהו קצת חסר ..
אני בעיקר משתדל ללכת אחר תחושת הבטן, תרתי משמע, בהיבט הזה.
כלומר, לתת לגוף לאמר לי מה הוא רוצה לאכול .. כמובן, כל עוד לא מדובר בביסלי ובמבה למשל. :P
ועם כל זאת אני משתדל לבחון את התזונה שלי בכל פעם מחדש ולשאול את עצמי אם אני באמת הולך בדרך הנכונה עבורי.
Meir

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים