עזרה לחדשה - ישנה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עזרה לחדשה - ישנה

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 13, 2012 2:40 pm

מוריה, בבקשה קראי את הנושאים-
עזרה למתחילה
איזה יאוש
אביבה מאוד ירדה במשקל ואיני רוצה שגם לך יקרה אותו הדבר כי את כבר בתת משקל רציני.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביבה25 » ב' אוגוסט 13, 2012 3:23 pm

היי מוריה,
אני מבקשת רק להוסיף מילה אחת אם אפשר, את צריכה להבין שצריך לאכול בתזונה הזו כמות גדולה מאוד של פירות, ממש ממש גדולה!! ושאחרת את לדעתי אם את מלכתחילה כל כך רזה, זה פשוט מסוכן, את צריכה להבין שאין כאן פשרות או שאת אוכלת כמות גדולה מאוד או שאת מסכנת את בריאותך אז זה משהו שפשוט היה לי חשוב לחדד.
אביבה25

הודעהעל ידי מוריה » ה' אוגוסט 16, 2012 8:52 pm

באמת נסיתי לאכול כמות ענקית של פירות בכ-48 שעות האחרונות ,
ומה שבערך הצלחתי להשיג הוא כמעט 300 גר' תמרים , בצהריים 4 שזיפים ואשכול ענבים , אח"כ 4-5 תפוחים , וסלט עם 3 מלפפונים ושתי עגבניות ליום ראשון
או 6 מנגו ו-שתי אשכולות ענבים ליום השני
וממה שהבנתי זה כנראה לא מספיק .....
אני די חסרת אונים בקטע הזה ואני מנסה לחפש מומחה שיעזור לי עם התזונה ומערכת העיכול כי הגזים והנפיחויות בבטן לא עוברים ואני כבר מתוסכלת שלא לדבר על נשירה ומחזור ..
מרגיז אותי שבארץ האיכות של המזון כ"כ ירודה .
בכל מקרה תודה לכם , אבל לפני יומיים הייתי אצל האחות בבדיקות והמשקל שלי עלה - אני כרגע 44 והגובה המדויק לדבריה זה 1.61 אז ניראלי שאני די בסדר ..
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 17, 2012 10:04 am

בסופו של דבר לשמחתנו אביבה כתבה שהמשקל שעליו נשקלה היה מקולקל והיא בדקה במשקל אחר ומסתבר שדווקא כלל לא ירדה במשקל :) זה כמובן לא אומר שאת לא צריכה לדאוג מירידה אבל את צריכה לקחת בחשבון שיכולה להיות ירידה מסויימת במשקל עקב סיבות אחרות כפי שכתבתי לאביבה-

ירידה במשקל בשינוי תזונתי ל-811 יכולה להתרחש מסיבות שונות והשאלה היא האם זה נגרם מאכילה בלתי מספקת או מסיבה אחרת שאינה בהכרח סיבה שלילית:

1. כשאנשים נמנעים לחלוטין ממלח ישנה ירידה במשקל אך אלו רק הנוזלים שנאגרו קודם לכן. זוהי ירידה חיובית.
2. אם לא אוכלים מספיק פחמימות ולכן לא אוגרים מספיק גליקוגן אז ישנה ירידה במשקל בגלל שעל כל גרם גליקוגן נאגרים גם 2.7 גרם מים. זוהי ירידה שלילית. זוהי בעצם הסיבה למה אנשים שעושים דיאטת אטקינס מורידים בהתחלה הרבה משקל... אבל לא מדובר בירידה אמיתית של שומן אלא רק בירידה של מים.
3. מערכת העיכול עובדת בצורה מהירה ויעילה יותר ומשחררת את הפסולת מהר יותר ולכן לא נאגר במעיים מזון בשלבי עיכול ופירוק שונים. זוהי ירידה חיובית. תחשבי על זה שיש אנשים שאוגרים במעיים שלהם מזון של כמה ימים... כלהמזון הזה שוקל משהו.
4. ירידה באחוזי השומן בגוף. זוהי ירידה חיובית בדרך כלל כי רובנו אוגרים יותר מידי שומן תת עורי (ואפילו שומן סביב האברים הפנימים) בגלל עודף שומן בתזונה ובגלל עודף רעלים מהתזונה והסביבה. הגוף צובר שומן על מנת שיהיה לו איפה לאכסן את אותם הרעלים. כשאוכלים נקי ובריא הגוף יכול להרשות לעצמו סוף סוף להיפטר מאותם הרעלים ומאותם מאגרי שומן, אבל בדרך כלל לוקח מעט יותר זמן לרדת באחוזי השומן וזה לא תהליך מיידי.

רוב האנשים אוגרים בגופם עודפי שומן ועודפי מים בגלל צריכה של רעלים ועודפי נתרן. המים נועדו לדילול אותם רעלים ונתרן כמו שמאגרי השומן נועדו לאיכסון הרעלים. רוב האנשים אמורים להראות "רזים" יותר מכפי שהם.

כולם בהתחלה אוכלים פחות, זה טבעי והגיוני שלוקח מעט זמן להסתגל לנפח של המזון. אין שום הכרח שתכנסי לזה בבת אחת. אי אפשר לצפות מאף אחד שיעבור מלאכול מזון מרוכז עם נפח קטן לאכילה של רבע אבטיח, 6 מנגו, 8 בננות, ראש חסה וכמה ירקות... (סתם לדוגמא). אבל חשוב להבין שאי אפשר להמשיך לאכול מעט לנצח, צריך ללמד את הקיבה להתרחב (למשל על ידי אכילה של 2 ביסים יותר בכל ארוחה). בגלל זה אם את כבר בתת משקל עדיף שתכניסי יותר ירקות ופירות בהדרגה לתפריט ותאכלי גם מזון מבושל דל שומן שהוא יותר מרוכז בקלוריות. עדיף שתמנעי ממוצרי סויה ומדגנים שמכילים גלוטן והרבה סיבים בלתי מסיסים כמו חיטה, כוסמין ושעורה כי הם קשים לעיכול. המנעי גם מירקות ממשפחת המצליבים בינתיים. איכלי מזונות כמו תפוחי אדמה ובטטות מאודים, קינואה, אורז, ירקות מאודים כמו דלעת, קישואים, גזר וכל ירק אחר שאת אוהבת, את יכולה גם לאדות עדשים מונבטים. אם את חושדת שאחד מהם גם גורם לך לבעיות עיכול אז הורידי אותו לכמה ימים ובידקי האם יש שינוי. לזה הוסיפי נבטים חיים, עלים ירוקים וירקות חיים ואיכלי לאט ולעסי היטב. את הפירות תמיד איכלי בנפרד ובצרופים נכונים.

אוכל אמיתי, מים, פעילות גופנית, שינה, רגיעה, שמש הם הדברים העיקריים שצריך בשביל מערכת עיכול תקינה, מערכת הורמונלית מאוזנת ושיער בריא.
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=158
תזונה טבעונית נכונה גם אם היא אינה נאה בלבד עושה נפלאות למחזור! מחזור מסודר, ללא כאבים, ללא קרייבינגז, ללא מצבי רוח הוא דבר טבעי והקשר שלו לתזונה ולעודף שומן (אומגה 6) הוא בלתי נפרד. נשירת שיער בהחלט תלויה במה שמכניסים לגוף ובחסרים תזונתיים לאורך זמן. בעיות עיכול יכולות להיות קשורות גם לחסר בבי12.

איכלי פירות בבוקר על קיבה ריקה, איכלי גם מזון מבושל ברמת עיבוד מינימלית ללא מלח וללא תבלינים, הורידי את כמות השומן למינימום ואיכלי בצירופים נכונים. אל תצפי שבעיות כאלו יעברו בין לילה, תני לזה זמן :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ו' אוגוסט 17, 2012 1:14 pm

כל פעם את מפתיעה אותי מחדש עם הידע שלך :shock:
מהיכן צברת את כל הידע הנפלא הזה ?
אגב היום הייתי בעדן טבע מרקט והפירות היו שם כ"כ לא טעימים , והירקות עם מחירים בשמיים ..
מתסכל אותי שבארץ כ"כ מסובך להשיג מזון אורגני איכותי וטעים במחירים סבירים .
ואגב את צודקת ישלי 112 ויטמין B12 ואני לוקחת תוסף של סלוגאר , אבל הבנתי שהוא מתרכובת של ציאנוקובלמין, והתרכובת המומלצת היא של מתילקובלמין ואין אותו בארץ ,
ובדיוק עכשיו קראתי מודעה באינטרנט על ויטמין B12 של חברה שנקראת " ECOSUPP " זה תוסף איכותי לדעתך ?
ובנוגע לאכילת אצות [ וואקמה / קומבו ] האם זה בסדר ? יש בהם ויטמין בי12 לפי מה שקראתי ... בשאר אני לא נוגעת הם מגעילות למדי
ומה לגבי אורז בר ? [ אגב ישלי חבילה של פסטה מאורז בר עדיף לי לתרום אותה לשכנה ? ]
וכמון וכורכום גם להוריד לגמרי ?
ולגבי משפחת הסולניים תפו"א ועגבנייה אני אוהבת מאוד אותם אבל הבנתי שהם מכילים את הרעל סולנין , לא כדאי להימנע מהם ?
ולגבי תמרים יבשים , קניתי חבילה ופתחתי תמר אחד וראיתי שיש בו גידולים קטנטנים עגולים באזור הגרעין למעלה , זה אומר שהם התקלקלו ?
ובאיזה עונות ניתן להשיג תמרים לחים/טריים ?
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ו' אוגוסט 17, 2012 2:01 pm

הנה כתבה שקראתי עכשיו , על נפיחויות וגזים ובעיות עיכול
מה דעתכם עליה ?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3458533,00.html
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ו' אוגוסט 17, 2012 3:48 pm

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4247983,00.html
עפ"י המאמר הזה "החוקרים סיכמו כי מבחינת חילוף החומרים - דיאטה דלת פחמימות הייתה הטובה ביותר."
ואומנם הסברת לי שזה קורה כי הגליקוגן אוגר מים וזה בעצם ירידה שלילית ...
ומכל זה יצאתי מבולבלת .... :?:
מוריה

הודעהעל ידי יונתן » ש' אוגוסט 18, 2012 10:31 pm

לגבי הכתבה על הדיאטה, אני שב ואומר שאנחנו לא מקדמים כאן דיאטת בזק, אלא דרך חיים בריאה, הוליסטית, שנועדה להעניק לנו חיים ארוכים ופעילים. דיאטות דלות קלוריות, גם אם הן עתירות שומן, בהחלט עשויות להפחית את המשקל במהירות רבה יותר, אך אין פירוש הדבר שהן בריאות ושניתן להתמיד בהן לאורך זמן. בסרטון הבא את יכולה לראות איך נראים האנשים שמקדמים דיאטות עתירות שומן. באופן לא מפתיע, הם שמנים.

http://www.youtube.com/watch?v=2zVxA6yipv4&list=UUlEsPxvotpTJ1Z8eu2Y97rg&index=3&feature=plcp

לגבי הכתבה על הסיבים, אנחנו עושים הפרדה חד משמעית בין הסיבים המסיסים (שבפירות ובירקות) לסיבים הבלתי מסיסים (שבדגנים ובירקות קשים). הראשונים מסייעים לעיכול והאחרונים מפריעים לעיכול. אחד מידידיי סיפר לי לאחרונה על בעיות העיכול שלו, ולשאלתי מה הוא אוכל לארוחת הבוקר ענה: פייבר ואן; כלומר מוצר תעשייתי שמורכב מסיבים בלתי מסיסים (סובין). מה הפלא שהוא סובל מבעיות עיכול? גם אני סבלתי מבעיות עיכול כשביססתי את התזונה שלי על לחם מדגנים מלאים וכל הבעיות חלפו עם המעבר לפירות.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ש' אוגוסט 18, 2012 11:24 pm

כל אחד יכול לצבור את הידע הזה על ידי רצון לדעת ועל ידי חשיבה פתוחה אך ביקורתית. למרות שלמדתי תזונה טבעית במכללה לרפואה משלימה את רוב הידע שלי דווקא צברתי מקריאת ספרים ומאמרים, צפיה בסרטים ושמיעת הרצאות בנושא תזונה, ביוכימיה, אנתרופולוגיה ועוד, ולא מהמורים שלי במכללה.

את צודקת לגבי איכות הפירות והירקות, זה באמת מאוד מתסכל, אבל אם יותר ויותר אנשים יקנו ויצרכו פירות וירקות כך גם איכותים תעלה ומחירם ירד.

לגבי התוסף, עדיף לקחת מתילקובלמין ואפשר להשיג אותו בארץ דרך האתר שכתבת וגם בכמה מקומות אחרים (אני לא רוצה לעשות פירסומת) כתבתי על זה לא מזמן בפורום-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=159

אצות הן לא מקור ל-B12 אלא למולקולות שדומות במבנה שלהן ל-B12 (חקייני B12). את יכולה לקרוא על כך במאמר "מה אינו חלק מתזונת 811". מתבלינים כדאי כמובן להימנע במיוחד כשיש לך בעיות עיכול ועל כך תוכלי גם לקרוא במאמר "מה אינו חלק מתזונת 811":
http://30bananotleyom.com/811-articles/ ... 010rv-diet

אם את אוכלת גם מבושל אין סיבה שתתרמי את הפסטה לשכנה אבל לדעתי חבל על הכסף ואין באמת סיבה לקנות כזה מוצר אלא אם ממש ממש ממש בא לך פסטה. לגבי משפחת הסולניים (תפ"א , עגבניות, פלפלים, חצילים), אלא אם ידועה לך אי סבילות אישית אליהם או שאת חושדת בכך אז אני לא רואה סיבה להימנע. אם את חושדת שהם לא מתאימים לך אז הימנעי מהם לתקופה מסויימת ואז החזירי אותם וראי אם ישנה תגובה.

לגבי תמרים-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=102&p=721#p721
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=141#p1068
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » א' אוגוסט 19, 2012 7:04 pm

ירדן ויונתן תודה על כל התשובות !
אבל לא עניתם לי לגבי התמרים , מה זה אומר הגידולים הלבנים הקטנטנים ,
האם זה אומר שהם התקלקלו או שזה בגלל ששמתי את התמרים במקרר ?
שאלה נוספת איזה פירות אתם אוכלים בקיץ ?
וקראתי קצת מאמרים של ד"ר תל אורן , מה דעתכם עליו ?
ולירדן ..
הייתי אצל הרופא , ומסתבר שיש לי תת פעילות של בלוטת התריס ,
בינתיים אני במעקב , אני מתה מפחד שהוא יגיד לי לקחת אלקטרוסין ...
יש לך הצעות בעניין ?
הורדתי את הסויה והטופו לגמרי הבנתי שהם גטרוגינים ושיכול להיות להם קשר לזה ..
בכל מקרה אני גם לא אוכלת מלח אז יכול להיות שזה נגרם ממחסור ביוד ?
מוריה

הקודםהבא

תגיות נושא

אורגני, חסרים תזונתיים, גלוטן, איך מתחילים?, שומן, סיבים תזונתיים, אפקט תרמי, עודפים תזונתיים, ויטמין B12, ירידה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 5 אורחים