אלרגיות קשות וארוחות מונו

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אלרגיות קשות וארוחות מונו

הודעהעל ידי פנינה 30 » א' מרץ 25, 2018 11:00 pm

הי,
גיליתי היום את המונח ארוחות מונו- סיפרתי לאמא שלי שאני חושבת שכשאני אוכלת ארוחה ממרכיב אחד בלבד(שהוא לא חלבוני..) אני מצליחה לאכול ולסיים את הארוחה רק עם תסמינים קלים. לא היה לי מושג שיש אנשים שאוכלים ככה ...

יש לי בעיה קצת מוזרה במערכת החיסונית שהופכת אותי למעשה לאלרגית להכל. פשוט כי אי אפשר להרכיב רשימה של דברים שאני אלרגית אליהם כי זה משתנה...אה ואני מגיבה לריחות חזקים אז נגיד בצל שאני מאוד אוהבת אי אפשר עכשיו..
כבר 4 חודשים אני מקבלת מזון רפואי. שזה בתכלס כמו מזון תינוקות אבקה מערבבים ויוצא משקה . אני אמורה לנסות בערב לאכול אבל זה פשוט סיוט - הניסיונות האלה כבר גרמו לאיבוד הכרה ואי אפשר לאכול כשלחוצים ככה .. וחוץ מזה זה פשוט כואב אז אני כל היום חושבת על זה ודוחה את זה בכל דרך אפשרית..

אתמול בערב הכנתי בטטה בתנור בלי להכין ליד זה כלום. להפתעתי זה עבד, לא היה החלק הזה של כמה שעות שאני לא מסוגלת לעשות כלום וצריכה המון תרופות..
עכשיו אכלתי 2 עגבניות עם קצת מלח.. מרגישה שאכלתי המון וזה עבד לא רע ..

אשמח לעוד מידע
ורעיונות איך להמשיך מפה.
תודה
פנינה 30

Re: אלרגיות קשות וארוחות מונו

הודעהעל ידי ירדן » ב' מרץ 26, 2018 10:05 am

היי פנינה, ברוכה הבאה לפורום :)

רשמי בבקשה עוד פרטים הבעיה הרפואית שיש לך, מה המונח הרפואי שלה, איך היא באה לידי ביטוי [סימפטומים] וכמה זמן את סובלת ממנה.

בנוסף רשמי גם פרטים כמו גיל, גובה ומשקל, האם את סובלת ממחלות או בעיות נוספות ואיזה תרופות את נוטלת.

תארי איך התפריט שלך נראה בדרך כלל, רשמי יום-יומיים לדוגמה בצורה מסודרת על פי ארוחות כולל כמויות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי פנינה 30 » ב' מרץ 26, 2018 10:47 am

אני אתחיל ממה שיותר קל להסביר:
אני עוד כמה ימים בת 30. גובה 1.5 מאבדת גובה מדדו אותי פעם אחרונה לפני כמעט 3 חודשים .. משקל לא יציב בכלל הבוקר 62.6 .. המשקל משתנה בקלות בעיקר כי יש ימים שאני בקושי מסוגלת לאכול וימים שאני רעבה כל הזמן ..תודות למזון הרפואי זה מתאזן בתקופה האחרונה.משקל הכי נמוך כאדם מבוגר היה 38 הכי גבוה 92.

מזון רפואי= 1200 קלוריות ביום אני מוסיפה בדרך כלל אבקת שוקו .(ביומים האחרונים צרכתי 1600 קלוריות יש ימים שאני לא מגיעה ליעד של 1200..) אתמול היה מעבר לזה 2 עגבניות עם מלח. יום לפני זה מאחת המנות של המזון הרפואי הוספתי אבקת פודינג וחוץ מזה אכלתי חצי בטטה בתנור עם מלח כמובן. החזרת המלח לתפריט עוזרת מאוד . וכך גם הלא להכריח את עצמי לשתות הרבה .

בנתיים היום 2 מנות מהמזון הרפואי =800 קלוריות.

היותר מסובך זה המצב הרפואי: תמיד היו לי בעיות כאלה ואחרות עם אוכל, עם מזג אוויר,אבל עד לפני קצת פחות מ4 שנים זה לא היה משהו שתפסתי כמסוכן ולכן לא הצקתי לרופאים. ואז הבעיות הקטנות הפכו גדולות: התחילו להיות לי ממש התקפים של אלרגיה , התנפחויות מהירות של הפנים , פריחה שמופיעה תוך דקות , בהתחלה עזר מאוד להוציא דברים מהתפריט ודי מהר זה הגיע לטבעוני ללא גולטן .. עד הקיץ שעבר זה די עזר ואז היו כמה מקרים שהיה לי התקף כאילו בלי סיבה(בימים חמים מאוד). ואז התחלתי להציק לרופאים. אחרי המון בדיקות ומומחים וכמה התקפים שכבר היו פשוט מסוכנים.. הרופאים מחפשים סיבה גנטית .. מצרפת קישור(https://www.niaid.nih.gov/research/hereditary-alpha-tryptasemia-faq )להסבר על הדבר הלא מוכר הזה שהם רשמו(אני נתקלת ברופאים שלא מכירים ).
זה גורם להמון בעיות מעבר לעניין האוכל: קשיי בליעה( בימים קשים אפילו מים זאת בעיה, ), כאבי עצמות וגמישות יתר, תופעות בעור באופן קבוע, אסתמה(קשיי נשימה שלא מאפשרים לשכב במיטה - ישנה בישיבה מעל חודש), קשיי ריכוז, קושי במעברים מישיבה לעמידה וכו..
הדבר היחיד שעושים כרגע זה המון תרופות מהקבוצה של האנטי היסטמינים (כולל אנטי היסטמים סוג 2 זה שמשפיע על הקיבה..), סינגולר, וכמובן משככי כאבים חזקים כי בלי זה אני לא יכולה ליישר את הרגליים ואני בקושי יכולה לעמוד, והתרופות של האסתמה , ואחרי כל התקף: סטרואידים לפלוס מינוס שבוע, זה בממוצע שבוע בחודש על סטרואידים.
אני מודה שאני במצוקה מהמון בחינות ולכן כבר כותבת ומתייעצת עם כל מי שאפשר כי המצב הזה בלתי נסבל מבחנתי.
תודה
פנינה 30

הודעהעל ידי ירדן » ד' מרץ 28, 2018 1:12 pm

אז כרגע את רשמית מאובחנת עם Hereditary Alpha Tryptasemia Syndrome או שהרופאים שלך עוד מחפשים מה הגורם וזאת אחת ההשערות? בדקו לך רמות טריפטאז?

איך נקרא המזון הרפואי שאת אוכלת? הכוונה היא לאנשור?

כתבת שתפריט טבעוני ללא גלוטן עזר עד לקיץ שעבר. תארי יום-יומיים לדוגמה של התפריט. האם ניסית לעשות אלימינציה נוספת גם לתפריט הזה? להוריד עוד מזונות ולפשט את התפריט עד כמה שניתן?

הכיוון של לפשט עוד את התפריט ולעשות עוד אלימינציה של דברים ולאכול ארוחות מונו הוא כיוון טוב כשהמערכת החיסונית מגיבה בצורה כזאת דרמתית לכל דבר כמעט.

האם בימים האחרונים עשית נסיונות נוספים עם ארוחות מונו? אם כן איך הייתה התגובה?

האם יש מזונות שלא גורמים לך לתגובה בכלל?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי פנינה 30 » ד' מרץ 28, 2018 1:45 pm

הי,
הם עוד לא הוכיחו את זה אבל הפגישו אותי עם מומחה מוכר לעניין והוא בטוח בזה. אין ממש הסבר אחר .. וגם הסבירו לי שאצלי זה מאוד פעיל העניין הזה.

neocate advance- זה חומצות אמינו מפורקות.. זה המאכל היחיד שעובר בלי תסמינים, רק שאני צריכה לא למהר איתו אחרת הקושי בבליעה יעשה לי צרות ..
כל שאר המאכלים גורמים תסמינים - הבעיה העיקרית היא שזה משתנה - מה שאני מסוגלת לאכול היום אני לא בטוח אצליח לאכול מחר .
תקופה מאוד ארוכה כל פעם הורדתי עוד משהו מהתפריט עד שהגעתי לזה שלא נשאר בתפריט כמעט כלום.. בשנים האחרונות הייתי מעבירה את היום על תמרים ותפוחים בדרך כלל ובערב מכינה משהו(פסטה ללא גולטן , קטניות עם בטטה, ..) לאט לאט זה הפך בלתי אפשרי וגם ירדתי המון במשקל בעיקר כי היום ימים שלא אכלתי.. ואז ביקשתי את המזון הרפואי..
מה שהצלחתי בימים האחרונים בלי בעיות זה רק העגבניות.. כל השאר לא עובר לגמרי בלי בעיה ..לדעתי הסיבה שאני ממשיכה לרצות לנסות זה הסיבים התזונתיים, שפשוט אין במזון הרפואי, הזמנתי מחו"ל גירסה שיש בה קצת סיבים ואני סקרנית לראות אם זה יעלים את הרצון לאכול ..
פנינה 30

הודעהעל ידי ירדן » ו' מרץ 30, 2018 11:39 am

תפוחים ותמרים לא גורמים בכלל לתגובה? איך את מגיבה לפירות אחרים? אמנם עכשיו אין יותר מידי מגוון אבל ניסית לאכול ארוחות מונו מהפירות שיש כרגע?

מה לגבי ירקות טריים פרט לעגבניה?

האם קראת באתר שלנו מהי תזונת 80/10/10?

חג שמח :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 6 אורחים