עודף חומצות אמינו

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עודף חומצות אמינו

הודעהעל ידי Tamir85 » ב' יוני 11, 2018 7:10 pm

שלום..
אני אוכל חי בערך חודשצואוכל די הרבה קלוריות סביב ה 2500.
אני מבין שהתזונה הזאת היא הנכונה והקיאה ביותר וילד עם זאת שמתי לב שיש עודף רב בחלק מחוממות אמינו (טריפטופן 210% וגם פנילאלין 190% ועוד כמה. לעומת זאת בחלק קטן מחוממות האמינו יש חוסר קל כמו מתיונין.

אני יודע שזה נשמע מוזר כי מקריאה בפורום כולם מתלוננים על חוסר לגבי חלבונים ולא עודף. הבנתי שזה לא משנה כי המקור שונה וטובים לנו אבל אשמח אם תענו לגבי עודף רב החומציות אמינו.

שאלה נוספת אכילת קילו + של עלים ירוקים ועדינים (חסה נבטים שונים בייבי וכד) זה יותר מידי. בכלל מה הכמות המערבית של עלים ירוקים שמותר לצרוך ביום.
אני שוקל 70 גובה 1.75 רזה יחסית בן 33 ומתאמן שלוש פעמים בשבוע לפחות בעיקר ריצות וכדורגל..
תודה מראש על המענה....
Tamir85

Re: עודף חומצות אמינו

הודעהעל ידי ירדן » ו' יוני 15, 2018 6:04 pm

היי :)

אי אפשר להגיע [וגם לא צריך] ל-100% בדיוק בכל דבר. האחוזים שאתה רואה הם בהתאם להמלצות כלליות על פי הנתונים האישיים שהכנסת לכרונומטר [גיל, גובה, משקל, מין] ובהתאם להתפלגות הקלורית שקבעת [80/10/10] שמן הסתם גם אליה אי אפשר להגיע בצורה מדוייקת. כל עוד אתה אוכל בצורה מגוונת ומספיק קלוריות בהתאם לצרכים האישיים שלך זה חסר משמעות אם לא הגעת בדיוק ל-100%. בנוסף, הגוף מסוגל לסנתז בעצמו חומצות אמינו לא חיוניות מחומצות אמינו אחרות בהתאם לצרכים שלו.

לגבי כמות העלים הירוקים, אצלי זה משתנה בהתאם לעונה, לזמינות ולאיכות. בקיץ אני אוכלת קצת פחות עלים ירוקים ובחורף כשיש איכות יותר טובה אני אוכלת יותר. הנה פוסט שכתבתי על הנושא:
https://www.30bananotleyom.co.il/blogs/ ... 10-10-diet
והנה סרטון מומלץ:
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... ens-to-eat

שבת שלום :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים