שוק סיטונאי ירושלים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שוק סיטונאי ירושלים

הודעהעל ידי אחינועם » ד' אוגוסט 15, 2012 1:26 pm

שלום לכולם!

מכיוון שאני מתחילה בעולם הRAW, אני מחפשת דרכים לבצע קניות בצורה נוחה וזולה יחסית של פירות.
מישהו מכיר את השוק הסיטונאי בירושלים?
ראיתי שהוא ממוקם בגבעת שאול, באיזה שעות הוא פתוח? האם יש שם מוצרים אורגניים או רק רגילים?

מכיוון שאני לא מכירה את הקונספט, וסליחה על השאלה המוזרה, איך עושים שם קניות? :oops:

וגם, ראיתי שיש חנויות מקוונות לפירות וירקות אורגניים, יש לכם ניסיון עם הזמנת משלוחים הביתה? ואם ישנה חנות מומלצת שכדאי לבצע ממנה הזמנות קבועות?

אני מאוד נהנית לקרוא בפורום ובאתר, כיף לדעת שיש קהילה בישראל לנושא.

תודה על עזרתכם ובריאות לכל
אחינועם

Re: שוק סיטונאי ירושלים

הודעהעל ידי יונתן » ד' אוגוסט 15, 2012 8:26 pm

היי, אחינועם, ברוכה הבאה :D

לצערי איש מאתנו לא מכיר את השוק הסיטונאי בירושלים, אבל אפשר להניח שהוא פתוח בעיקר בשעות הלילה. השוק בצריפין מחולק לכמה עשרות חנויות שכל אחת מציגה את מרכולתה. בדרך כלל יש מישהו ששוקל ורושם ומישהו בקופה שלוקח תשלום. אנחנו פשוט נכנסים לחנות מסוימת, בוחרים את הארגזים המבוקשים, שוקלים, רושמים ומשלמים. רצוי כמובן להביא עגלה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוגוסט 15, 2012 9:34 pm

הי אחינועם :D

אני לא יודעת אם יש פה בפורום מישהו ירושלמי שיכול לתת לך פרטים, נסי לעשות חיפוש באינטרנט ולראות האם תוכלי למצוא מספר טלפון כלשהו שבו תצליחי לקבל פרטים על שעות הפתיחה של השוק או שנסי לברר פרטים אצל איזה ירקן, למרות שזה אולי יכול להיות קצת לא נעים כי זאת בעצם הפרנסה שלו. בשוק בצריפין לא יצא לי לראות סחורה אורגנית פרט לדלעות קטנות ואבוקדו ואני מניחה שגם בירושלים זה פחות או יותר אותו דבר. בגלל שהקניה בשוק היא בארגזים בלבד כדאי שתגיעי אליו עם עגלה מתאימה לנשיאת קרטונים כך שלא תצטרכי כל פעם ללכת עד לרכב עם קרטון אחד או שניים. את יכולה אולי לנסוע פעם אחת כדי לבדוק את השטח ולהבין איך הולכים שם העניינים ולראות אם זה מתאים לך ולעשות קניה קטנה ורק אחר כך לקנות עגלה. אני מניחה שגם שם יש תנועה רבה של משאיות ומלגזות אז חשוב להיזהר.

אני מזמינה ירקות אורגניים (פירות לעיתים רחוקות) דרך האינטרנט כבר כמה שנים ומרוצה מהעניין. הייתי מעדיפה לבחור לקנות את הירקות והעלים בעצמי אבל אין לי חנות טבע קרובה לבית שמחזיקה ירקות ועלים אורגניים. עד לא מזמן נהגתי להזמין מערן אורגני ממושב נטעים והיום אני מזמינה מטבע הבשור כי עברתי דירה. האיכות של הירקות והעלים משתנה בהתאם לעונה ולחום, עכשיו העגבניות והחסות לא משהו... בגדול למי שאין חנות טבע טובה באזור עם מבחר וכמות גדולה או שיש לו קושי להגיע אליה אז להזמין הביתה זה אידיאלי וזה טרי יותר כי בדרך כלל הסחורה נקטפת באותו היום. אני חושבת שגם ערן אורגני וגם טבע הבשור מגיעים לירושלים אבל לא ניסיתי מגדלים אחרים כך שאולי במקום אחר טוב יותר. בידקי מה האופציות באזור שלך ונסי. אם לא ימצא חן בעינייך את יכולה לעבור למגדל/מוכר אחר או לחזור לקנות בחנות הטבע. נסי גם לבדוק האם יש קואופרטיב אורגני בירושלים כי בקואופרטיב המחירים אמורים להיות זולים יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אחינועם » ה' אוגוסט 16, 2012 7:15 am

בוקר טוב :D

תודה רבה לשניכם על התשובות המפורטות,
אני בתקופה שעדיין מנסה להבין כמה פירות אני צריכה ומנסה לתכנן את זה בצורה הכלכלית הנוחה ביותר.
אני מעדיפה כמובן לקנות ממגדלים מקומיים, שיטטתי באינטנרנט ומצאתי כי יש מישהי בנטף שמגדלת ועושה משלוחים לפירות וירקות אורגניים.

כיום אני עדיין מוצאת את עצמי עושה יותר מדי השלמות לפירות וחבל לי על הזמן והכסף.

אנסה להזמין באינטרנט ארגז ירקות ונראה איך זה, וגם אקפוץ לביקור בשוק הסיטואני, זה ממש ליד העבודה שלי.

עזרתם לי מאוד! תודה :)
אחינועם

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוגוסט 16, 2012 3:05 pm

אם יש לך משתמש בפייסבוק את יכולה לבדוק בקבוצת 811 האם יש שם אנשים שגרים באזור שלך, אולי יהיה להם מידע נוסף שיכול לעזור לך :)

http://www.facebook.com/groups/293416820736063/
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

שוק סיטונאי

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 3 אורחים