היי חדשה כאן עם מלא שאלות :)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: היי חדשה כאן עם מלא שאלות :)

הודעהעל ידי talfogel » ו' אוקטובר 05, 2018 10:56 am

היי ירדן, מה שלומך :)
היה לי חשוב לעדכן שאני מרגישה מעולה!
במשך חודש לקחתי כל יום בי12, והקפדתי על ארוחות שימלאו את כמות הקלוריות שאני צריכה לצרוך, זה עדיין לא מושלם אבל אני בדרך לשם, אני עדיין אוכלת מבושל (ירקות מאודים וכו) אבל מקפידה על כמויות השומן, כרגע המשקל שלי נעצר בין 52.5-53, מסת השריר שלי לא ירדה ואחוז השומן שלי ירד ב5% שזה מדהים בעיני.

אני מרגישה מעולה, אין לי סחרחורות והעייפות נעלמה כך שאני מתכננת לחזור לבדיקות דם שיגרתיות לפחות בעוד חודשיים.
בגדול הבנתי על עצמי שבעניין התזונה אני צריכה לקיים שינויים איטיים ולהקשיב לגוף שלי ופחות לפעול באימפולסיביות בעניין הזה ובמקביל לטפל בעניינים נפשיים שמשפיעים על ההרגשה ולא בהכרח קשורים בתזונה.

שאלות שעלו לי בנושא ההגיינה, אני לא יודעת אם זה קשור לכאן או לא:
1. באיזה שמפו טבעי כדאי להשתמש?
2. באיזה דאודוראנט טבעי כדאי להשתמש?
3. האם קיים סבון פנים טבעי? (אני סובלת מאקנה מינורי ועד היום השתמשתי בתכשירים לא טבעיים וחזקים יחסית לניקוי הפנים)

תודה שליווית אותי בסבלנות
סופש מעולה
טל.
talfogel

Re: היי חדשה כאן עם מלא שאלות :)

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוקטובר 05, 2018 5:19 pm

איזה כיף לשמוע, תודה רבה על העידכון :D :D :D

גם אני בעד שינויים בקצב שמתאים לכל אחת ולא לפעול באימפולסיביות. כדאי להתרכז גם בדרך ובצעדים שעושים לא רק ביעד ובמטרה הסופית.

נושאי היגיינה ומוצרים טבעיים כן קשורים לכאן :)

אני קונה שמפו בחנויות טבע, למשל את של ecolove או Lovlis, או מזמינה מאתר iherb. בדיאודורנט אני לא משתמשת, אין לי צורך. בעבר הייתי מכינה בעצמי משמנים/חמאות [כמו קוקוס, שיאה], סודה לשתיה ומעט שמנים אתריים. הייתי מערבבת הכל יחד ושומרת בצנצנת זכוכית קטנה. אפשר גם פשוט לשים מעט אבקת סודה לשתיה ישירות על בית השחי [לא מיד אחרי הסרת שיער]. ל"מיכל סבון טבעי" יש דאודורנט טבעי ששמעתי עליו דברים טובים ואם אני זוכרת נכון יש לה גם סבון פנים. מאוד משתלם להזמין ממנה סבונים מוצקים בכמות גדולה. מעל כמות מסויימת וללא אריזה המחיר יוצא מאוד זול יחסית לסבון טבעי [הכל טבעוני פרט לסבון אחד שיש בו דבש]. את השמפו שלה פחות אהבתי כי הוא די מייבש את השיער.

באתר iherb וגם באתר vitacost יש הרבה מותגים של מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים. בד"כ בכל דף של מוצר רשום את כל הרכיבים וגם ניתן לדעת האם המוצר טבעוני ואינו מנוסה על בעלי חיים. תוכלי למצוא שם מוצרים טבעיים רבים כמו שמפו, דאודורנט, משחת שיניים, קרמים/חמאות/שמנים, איפור. חלק טבעיים יותר וחלק פחות אבל ניתן לבדוק כל מוצר על פי התיאור שלו ו/או רשימת הרכיבים.

שבת שלום!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

איך מתחילים?, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים