היי חדשה כאן עם מלא שאלות :)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: היי חדשה כאן עם מלא שאלות :)

הודעהעל ידי talfogel » ו' אוגוסט 24, 2018 8:22 am

היי ירדן, שבת שלום
מוצאת את עצמי כותבת לך שוב מפני שאיני יודעת עם מי עוד להתייעץ ואני קצת חסרת אונים
מקווה שזה בסדר מבחינתך, ואם לא בבקשה הרגישי חופשי לומר לי :)

ביומיים האחרונים אני לא מרגישה להיט, חוסר אנרגיה, קצת כאבי ראש אבל אתמול הרגשתי ממש לא טוב.
סחרחורת שלא איפשרה לי לקום מהכסא במשך שעה - אף פעם לא חוויתי משהו כזה.
זה קרה באמצע היום, עד אותה נקודה אכלתי 4 אגסים, חצי אבטיח בינוני ותמר, ושתיתי כליטר מים.
כשחשתי עייפות הלכתי לשכב לחצי שעה וכשקמתי הסחרחורת התחילה, חששתי שזה נובע מאכילה לא מספיקה אז ניגשתי לאכול מנגו, כשלקחתי כמה ביסים הרגשתי לחץ בראש וסחרחורת עמוקה.

במשך שעה לא ידעתי מה לעשות ומה לא בסדר, הבטן התהפכה לי פיזית, וקצות האצבעות שלי היו קרות ומיוזעות
לאחר שעה ניגשתי לעשות מדיטציה בשמש - זה עזר טיפה אבל לא לגמרי.
הגוף לא רצה לאכול כלום אבל כבר הגיע כמעט ערב ולמרות שקראתי שכדאי לצום בשלב הזה (אם הבטן כואבת)
החלטתי להקשיב לעצמי ולאכול סלט ירוק עם מעט קינואה ועדשים כתומות, לאחר כמה דקות הסחרחורת פסקה וחוץ מתחושת חולשה ובטן הפוכה מעט, הרגשתי הרבה יותר טוב.

הבוקר אני קמה עם תחושה לא להיט, לא מרגישה במיטבי, אין לי תיאבון בכלל ויש לי המון מחשבות על נסיגה מהתזונה הזו,
סך הכל הרגשתי די טוב לפני כן, וחיפשתי מקום להשתפרות, אני לא מצליחה להגיע לכמויות הרצויות ולא רוצה להיות בחרדה על האוכל, מרגישה שאני צריכה להתאמץ ולזכור מלא כללים וזה קצת מעייף אותי.

אני מבולבלת ולא יודעת מה לאכול, לפעמים אחרי שאני אוכלת את ארוחת הפירות השניה של היום אני מרגישה שהדם שלי רוקד מבפנים, תחושה לא כיפית כזאת.
ירדתי עוד קילו ואני לא הכי מבסוטית על זה.

כמה שאלות:
- מתי זה זמן טוב לצום, ומאיפה אפשר לקבל הכוונה לגבי זה?
- האם אני יכולה לאכול ארוחה מבושלת עם סלט באמצע היום במקום ארוחת פירות או שזה ישבש לי משהו אחר שאני לא מודעת אליו?
- איך אני מחזירה את האנרגיה לגופי מנסיונך?
- אם אין לי תיאבון עדיף לא לאכול (גם אם לא אכלתי מספיק במהלך היום)?
- למה אני מרגישה מדי פעם שהדם רוקד אחרי אכילת פירות? האם זה קשור לפעילות גופנית באיזשהו אופן?

ובגדול איך אני לוקחת נשימה בתוך כל הדבר הזה שסך הכל חשוב לי, אבל לא במחיר של לאבד את עצמי בתוך זה :)

תודה גדולה ירדן
טל.
talfogel

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 24, 2018 5:36 pm

איך את מרגישה עכשיו? ההרגשה השתפרה?

כמה זמן את נוטלת את תוסף הבי12 ברציפות? סימפטומים כמו עייפות, חולשה וסחרחורות יכולים להגרם ממחסור בוויטמין בי12. גם בעיות עיכול יכולות להגרם ממחסור בבי12 למרות שבמקרה הזה נראה הגיוני שאחד מהפירות שאכלת גרם לתגובה לא טובה. יתכן שיש לך רגישות לפרי מסויים או שאכלת פרי בשל מידי או לא בשל מספיק שגרם לכאבי הבטן. האבטיחים עכשיו כבר לא טובים אז אולי זאת הסיבה.

אולי בלי קשר לפירות פשוט נדבקת בוירוס? כי זה יכול להסביר את החולשה והעייפות וכאב הראש. כמובן שגם אכילה לא מספקת יכולה לגרום לחוסר אנרגיה ויתכן שזאת הבעיה כי ירדת עוד במשקל. האם ניסית לשקול את המזון במשקל מטבח כדי להזין נתונים מדוייקים בכרונומטר? יתכן שאת בפועל אוכלת אפילו פחות כי לא תמיד קל להעריך כמויות בצורה מדוייקת בהתאם לאופציות שיש להם [גדול, בינוני, קטן, חתוך בכוס וכו'] אם לא שוקלים נטו רק חלקים אכילים.

אני לא יודעת מה יכול לגרום לאצבעות קרות ומיוזעות, לא נתקלתי בזה בעבר ואני לא בטוחה למה את מתכוונת שהדם שלך רוקד מבפנים. מה בדיוק את מרגישה? כמה זמן אחרי הארוחה את מרגישה את זה?

מצטערת שאין לי תשובה יותר טובה. אני חושבת שכדאי שתחזרי לרופא כדי לברר לגבי הבילירובין ולבצע בדיקת דם מלאה ובמקביל לבדוק שאת אוכלת מספיק [גם אם זה אומר לאכול מבושל] ונסי לחשוב האם יתכן שמשהו ספציפי שאכלת יכול היה לגרום לזה.

לגבי צומות, כשחולים או מרגישים לא טוב ואין תיאבון אז הגיוני לצום, בעיקר אם יש סימפטומים של מערכת העיכול, וכמובן להקפיד לשתות מספיק ולנוח. מצד שני אם את מרגישה חלשה ויש לך סחרחורות אולי להפסיק לאכול לחלוטין זה לא הדבר הכי נכון.

את יכולה לאכול את המבושל והסלט בצהריים. הקפידי לחכות כמה שעות עד לארוחת הפירות הבאה.

מקווה שאת כבר מרגישה יותר טוב, שבת שלום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי talfogel » א' ספטמבר 02, 2018 8:31 am

היי ירדן,
מרגישה קצת יותר טוב אבל עדיין לא במיטבי, סובלת מחולשה, עייפות, חוסר תיאבון וסחרחורות קלות
את התוסף בי 12 התחלתי לפני כ3 חודשים אבל לא לוקחת ברציפות, שבוע כן, שבוע לא, יום כן יום לא

השבוע נפגשת עם הרופא ואתחיל לברר מה קורה לי בגוף
בנתיים מנסה להקשיב לעצמי כמה שיותר, אני קוראת את הספר של ד"ר גרהם במקביל ומנסה למצוא את הדרך הנכונה לי כרגע להרגיש טוב, במובנים הפיזיים והמנטליים.

תודה על היעוץ, שיהיה שבוע מעולה :)
talfogel

הודעהעל ידי ירדן » ב' ספטמבר 03, 2018 2:30 pm

הבי12 שלך היה נמוך בבדיקה במרץ. על פי קופת החולים שלך הוא נחשב בתוך הטווח אבל הוא בכל זאת בחלק הנמוך של הטווח. בקופת חולים מכבי הטווח מתחיל מ-211 ולא מ-135 ולדעתי עצם זה שירדת כמעט עד 200 הצריך נטילה מיידית של תוסף. יכול להיות שבחודשים שלאחר הבדיקה הרמה עוד יותר ירדה ובגלל שהתחלת לקחת תוסף רק לפני 3 חודשים ואת לא נוטלת באופן רציף אז הרמה עדיין נמוכה וזו הסיבה לסיפטומים שאת מרגישה. בכל אופן באמת כדאי לחזור לרופא ולנסות לברר מה יכולה להיות הבעיה. כדאי לבדוק שוב את רמת הבי12 [צריך לעשות הפסקה של כמה ימים מנטילת התוסף לפני הבדיקה] וגם את בלוטת התריס.

אשמח אם תעדכני אחרי הביקור אצל הרופא.

תרגישי טוב!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי talfogel » ד' ספטמבר 05, 2018 12:34 pm

היי ירדן, מעדכנת אותך שתוצאות בדיקות הדם שלי מהבוקר
כרגע עוד אין תשובות לגבי B12 ו-FERRITIN, הם בעבודה
אבל ישנם ממצאים אחרים שאותי מאד מדאיגים (ספירת דם), אני לא רוצה להיכנס ללחץ
לאיזה איש מקצוע עלי לפנות? תזונאית? רופא של הקופה? הומאופת? בחיים לא היו לי בדיקות כאלה, נורא מבאס דווקא כשאני מנסה להתקדם קדימה בעניין התזונה ההרגשה הולכת אחורה
קבצים מצורפים
3.jpg
3.jpg (17.15 KiB) נצפה 1188 פעמים
2.jpg
2.jpg (67.22 KiB) נצפה 1188 פעמים
1.jpg
1.jpg (68.1 KiB) נצפה 1188 פעמים
talfogel

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 05, 2018 1:41 pm

היי, תודה על העידכון :)

הברזל שלך גבוה ואין בבדיקה משהו שמראה על אנמיה אז סביר שגם הפריטין יצא תקין, אבל גם אם הוא בכל זאת יצא יחסית נמוך כרגע זה לא יכול להסביר את הסימפטומים שלך. ערך ההמוגלובין וכדוריות הדם האדומות תקין ובאופן כללי בספירה האדומה והלבנה הכל בתוך טווח הנורמה. הדבר היחיד שאינו בטווח הוא טסיות הדם שנמוכות מעט וה-MPV הגבוה [הנפח הממוצע של הטסיות] שהוא ערך שקשור לרמה הנמוכה של הטסיות. אני לא רואה קשר בין הטסיות הנמוכות לשינוי התזונתי. את צריכה להתייעץ עם רופא המשפחה ולברר מה יכולה להיות הסיבה. כנ"ל לגבי הבילירובין שעדיין גבוה ואולי קשור לאנזימי הכבד הגבוהים שהיו לך לפני כמה חודשים. עוד ערך שעדיין בעבודה הוא הבילירובין הישיר שיתן עוד מידע לגבי הכבד.

איך את מרגישה? עדיין אותו דבר? איך התפריט שלך נראה עכשיו?

תמשיכי לעדכן!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי talfogel » ד' ספטמבר 05, 2018 4:28 pm

תודה ירדן, קצת חששתי מזה
התוצאה של הבילירובין הישיר הוא 0.28 (הטווח נגמר ב-0.20), גם הוא חורג מעט
כששאלתי את הרופא שלי לגבי זה הוא אמר שזה שכיח ושאין לי סיבה לדאוג, זה נאמר על הבדיקות הקודמות שלי, יכול להיות שבבדיקות האלה הוא יקבל תמונה מלאה יותר, לי אין מושג מה זה אומר, אשאל אותו שוב.

ההרגשה הכללית באה בגלים, כרגע לא להיט אני ממש לא במיטבי בעיקר בבוקר ובצהריים, בערב אני קצת יותר חוזרת לעצמי
אני מאמינה שלשינוי תזונתי צריך להגיע עם איזו מוכנות נפשית ואני כנראה ניגשת לזה בסטרס מסויים בגלל שזה נורא חשוב לי, אז החלטתי להמשיך להיצמד למזון טבעי לא מעובד, בלי לספור כרגע קלוריות, ולהקפיד על כמויות שומן קטנות, אני אוכלת פירות עד הצהריים בשילובים הנכונים והחל מהצהריים זה לפי ההרגשה, זה יכול להיות סלט גדול עם דגן וקטניה קלה לעיכול, או רק סלט וחופן קטן של שקדים ועד הערב פירות, זה משתנה כל פעם, מקפידה על זמני עיכול נכונים ושתיית מים.

ממתינה לתוצאות של הבי12, אם הוא יהיה יותר נמוך ממה שהיה, אני מאמינה ששם אמצא את הפיתרון שלי ואתקדם משם
אני ממשיכה לרדת במשקל, כרגע 53, זה היה המשקל שלי לפני שהתחלתי להתאמן לפני כשנה, אני מקווה שיותר מזה הוא לא ירד.

תודה ירדן, ההתכתבות אתך מאד עוזרת לי
שיהיה לך סופש מעולה ושנה טובה ומתוקה :)
טל.
talfogel

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 05, 2018 5:33 pm

חשוב לאכול בריא ונכון אבל גם חשוב לא להיות בסטרס לגבי זה. מה שאת עושה כרגע נשמע טוב, פירות וירקות טריים בשילוב עם מבושל, תני לעצמך יותר גמישות אם זה מה שאת צריכה. בדקי מה מתעכל לך יותר טוב ומה משאיר אותך מאוזנת מצד אחד בין הרצון לעשות שיפורים בתזונה ומצד שני בין ההכרח לעשות את זה בצורה רגועה וליהנות מזה.

חכי לתוצאת בדיקת הבי12 [יש כבר תוצאה לפריטין?] וחזרי לרופא כדי להתייעץ לגבי הבילירובין הגבוה והטסיות הנמוכות, וכמובן עדכני.

תרגישי טוב ושתהיה לך שנה טובה ומתוקה :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי talfogel » ה' ספטמבר 06, 2018 10:11 am

היי ירדן, בוקר אור
בי 12 תקין וגם פרטין בטווח למרות שטיפה נמוך עדיין,
אני קצת חוששת שהתוצאות לא תואמות את המציאות כי חזרתי ליטול בי12 בשבוע האחרון והפסקתי ליטול את התוסף רק יומיים לפני הבדיקה ואני לא בטוחה אם זה מספיק.

בכל מקרה אמשיך לברר מול הרופא שלי מה לגבי יתר הערכים שקפצו
אמשיך לעדכן :)
קבצים מצורפים
4.jpg
4.jpg (25.96 KiB) נצפה 1182 פעמים
talfogel

הודעהעל ידי ירדן » ו' ספטמבר 07, 2018 1:15 pm

למרות שהערך של הפריטין לא מסביר את איך שאת מרגישה כי הברזל תקין הוא בכל זאת בחלק התחתון של הטווח וכדאי לעלות אותו. הפריטין שלי כטבעונית תמיד עמד על 40-30 אבל כשעברתי ל-811 הוא קפץ ל-70 בממוצע בכל בדיקה שעשיתי כנראה בגלל שהספיגה השתפרה. חשוב לאכול מספיק עלים ירוקים וירקות כי הם המקור העיקרי למינרלים בתזונה הזאת למרות שכמובן גם פירות מכילים ברזל. איך העיכול שלך?

לגבי הבי12 גם אם הערך יצא תקין וגם אם התוסף שלקחת לא השפיע על התוצאה כדאי לדעתי להעלות את הרמה ובמשך החודש הקרוב לקחת טבליה כל יום ברציפות ורק אח"כ לקחת פחות. ניתן לעשות בדיקת UMMA [בדיקת שתן של חומצה מתיל-מלונית] שהיא מדוייקת יותר מבדיקת דם ונותנת תוצאה אמינה של מצב הבי12 ברקמות אבל זה לא מתבצע בקופות החולים אלא במעבדות פרטיות. לדעתי זה לא הכרחי כרגע ופשוט קחי תוסף כל יום כדי להעלות את הרמה.

שבת שלום וחג שמח :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודםהבא

תגיות נושא

איך מתחילים?, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים