dientamoeba fragilis

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

dientamoeba fragilis

הודעהעל ידי FruitDR » ו' נובמבר 16, 2018 8:14 pm

שלום,

מזה כשלוש שנים שאני מתמיד בתזונה טבעונית המבוססת על דיאטת 80/10/10 (למעט ארוחת צהריים מבושלת הכוללת דגנים וקטניות). לפני כשלושה חודשים התחילו לי יציאות מאוד רכות, עד מימיות. לאחר בירורים רפואיים התגלה אצלי בבדיקת צואה טפיל הנקרא dientamoeba fragilis. חשוב לציין כי למעט אופי היציאות וכמותן, בבדיקות הדם ההמוגלובין ירד מ-12.5 (נמוך אבל תמיד היה כך, גם לפני טבעונות) לסביבות 10. מעבר לכך אין שום סימפטומים (לא כאבי בטן או תחושות לא נוחות במעיים).

לאחר קצת מחקר נתקלתי בסדרת סרטונים של בחור מניו-זילנד בנושא הטפיל, שאחד מהם נוגע בנושא התזונה (https://www.youtube.com/watch?v=UUOaoaunWnQ). הוא המליץ להימנע מפירות לתקופה. ניסיתי, וזה די עובד מבחינת האפקט של הטפיל (לא עבר לגמרי, זה בא והולך, אבל לרוב היציאות בסדר. אם אני אוכל פרי - בדרך כלל בננה, התגובה לא מאחרת לבוא). מבחינת הטפיל זה עובד, אבל מבחינתי לא ממש. קשה לי בלי פירות. אשמח לתגובה בנושאים הבאים:

1. האם למישהו יש ניסיון עם הטפיל הזה?
2. אם כן, איך נפטרים ממנו באופן טבעי?
3. תזונה מותאמת וכל מה שיוכל לעזור.

תודה רבה
FruitDR

Re: dientamoeba fragilis

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 18, 2018 7:24 pm

היי :)

אתחיל בכך שאציין שאין לי ניסיון אישי בטיפול בטפילי מעיים. בגישה הנטורופתית משתמשים בדברים כמו שום, שמן אורגנו, תמצית זרעי אשכוליות ופורמולות של צמחי מרפא לטיפול בטפילי מעיים. נתקלתי בעבר בכמה מקומות גם במידע לגבי אכילת זרעי פפאיה לטיפול בטפילי מעיים אך לא בדקתי לעומק את הנושא.

הנטורופת שבסרטון מטפל בטפילים באותה גישה נטורופתית לטיפול בקנדידה, גישת ״הרעבת״ הקנדידה מסוכרים, ובכל הנוגע לקנדידה מנסיוני האישי הגישה הזאת אינה עובדת לאורך זמן ולא באמת מטפלת בגורם האמיתי לבעיה. זוהי גישה תזונתית קשה ליישום ומתסכלת. בתזונת 80/10/10 הגישה היא הפוכה, לא הימנעות מסוכרים [לא מעובדים] אלא הפחתה או הימנעות כמעט מוחלטת משומן. בטיפול בקנדידה זה עובד יופי אך לא ידוע לי מה נהוג לעשות כשמדובר בטפילים.

אולי אתה יכול לנסות להתייעץ בפורום של דאגלס גרהם.
https://the801010forum.com/

פרט להמוגלובין הנמוך הספירה האדומה תקינה? מה לגבי ברזל, פריטין וויטמין בי12? מתי נעשתה בדיקת הדם הקודמת? האם יתכן שהירידה בהמוגלובין היא כתוצאה מהשלשולים התכופים? האם ירדת במשקל כתוצאה מהשלשולים?

מהיכן אתה חושב שנדבקת בטפיל?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי FruitDR » ג' נובמבר 20, 2018 9:15 pm

שלום ירדן,
תודה רבה על תשובתך. אבדוק בפורום של דגלס גרהם.
לגבי הנתונים, ראי בקובץ המצורף מעקב אחרי הערכים הנמוכים שלי, כל השאר בסדר, ל-B12 אני לוקח כדורי מציצה. היתה תקופה שבה ירדתי קצת במשקל אבל אינני בטוח אם זה מהשלשולים.
אין לי מושג מאיפה נדבקתי בטפיל.
שוב תודה
קבצים מצורפים
בדיקות דם.docx
(64.52 KiB) הורד 25 פעמים
FruitDR

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 23, 2018 3:32 pm

אודה לך מאוד אם תשתף בתגובה שתקבל מהפורום של גרהם. מאוד מעניין אותי לדעת מה הגישה שלו לגבי טפילים.

לגבי בדיקות הדם, כשרואים אנמיה אחד הדברים שבודקים הוא האם יש חוסר בברזל או בוויטמין בי12. מה הייתה רמת הבי12 בבדיקה האחרונה? בדקו לך ברזל ופריטין? אם כן מה היו הרמות שלהם? חוסר בוויטמין בי12 גם יכול לגרום לבעיות עיכול ושלשולים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 5 אורחים