חדשה ואשמח להתייעץ לגבי התזונה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

חדשה ואשמח להתייעץ לגבי התזונה

הודעהעל ידי rotem_96 » ד' אוגוסט 14, 2019 9:32 pm

היי ותודה רבה לכם על כל המידע באתר :)

אני בת 23, גובה 1.69 , משקל נוכחי 60 ק"ג.
כרגע לא נמצאת בתזונה טבעונית או רואו אבל הייתי טבעונית לתקופה בחיי ואני חושבת שאני רוצה לנסות את 80:10:10.
קראתי די הרבה פוסטים כאן באתר ואשמח להתייעצות נוספת.
בנוסף לרצון והנכונות לחזור לתזונה טבעונית אני מעוניינת לרדת מספר ק"ג ולרדת באחוזי שומן.

בתקופה האחרונה אני מתאמנת בחדר כושר כ-3 פעמים בשבוע, אימונים שכוללים כחצי שעה של אירובי (אינטרוולים של ריצות מהירות והליכה לסירוגין, המאמן שבנה לי את תוכנית האימון טען שזו דרך טובה להורדה באחוזי שומן) + כשעה של אימון כוח (בעיקר משקולות וגם משקל גוף).
מדי פעם כשיש זמן מוסיפה אימון רביעי של ריצה בלבד, לא אינטרוולים אלא ריצה ארוכה ממושכת, כ-5 ק"מ בקצב קל-בינוני (לוקח כ-35 דקות).

בתקופה הזו השתדלתי לאכול דווקא די הרבה חלבונים (בעיקר מהחי - כמו יוגורטים עשירים בחלבון, ביצים, עוף , ולפעמים בשר ודגים) ומעט פחמימות, בניגוד מוחלט לכל המידע שנתקלתי בו כאן.
זאת מאחר וכל מה ששמעתי לגבי אימונים וירידה במשקל ואחוזי שומן, היה קשור בצריכה מוגברת של חלבון שעוזר לבניית מסת שריר.
בנוסף הסביבה הקרובה שלי לא מאוד תומכת ברעיון, לדוגמה בן זוגי שמאמין שתזונה מבוססת פחמימות היא לא בריאה ושולח לי מאמרים סותרים לכל מה שיצא לי לקרוא בנושא כאן ובקישורים שאתם מצרפים.

אז אני מודה שהתערערתי משני הכיוונים.

דבר נוסף שרציתי לציין הוא שעשיתי לא מעט דיאטות בחיי כי בתור ילדה ונערה הייתי מלאה, והמשקל שלי עולה ויורד לאורך כל זמן שאני זוכרת את עצמי (כרגע בתקופה של ירידה מכוונת). אני חושבת שבמשך השנים והדיאטות שניסיתי לעשות לאורך חיי אולי "הרסתי" את קצב חילוף החומרים. אני עולה במשקל די בקלות כאשר אני לא נמצאת בתזונה מוקפדת מאוד מאוד.

אני כן מאוד אוהבת פירות וירקות.
ואני גם אוהבת לאכול ירקות טריים וגם ירקות אפויים בתנור (שעועית ירוקה וצהובה, ברוקולי, סלק, בטטה, גמבות, כרובית, גזר, כרוב...). כמה ניתן לשלב את הירקות האפויים בתזונה? או שכדאי להימנע מזה ולאכול ירקות טריים בלבד?

בכל אופן יש לי תהיות לגבי יישום של התזונה הזו בחיי היומיום, לדוגמה מהבחינה של זמינות נמוכה לכמויות כאלה של פירות במהלך היום עקב עבודה/לימודים ברוב שעות היום, וגם לגבי התמודדות בארוחות משפחתיות, שישי, שבת ודברים מהסוג הזה...

אז לסיכום אני מאוד סקרנית אבל גם מבולבלת מכל המידע הסותר שקיים ברחבי האינטרנט ואשמח מאוד להכוונה שלכם.

תודה רבה!
rotem_96

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 2 אורחים