בלנדר מעבד מזון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בלנדר מעבד מזון

הודעהעל ידי vita » א' פברואר 12, 2012 12:46 pm

כרואו פודיסט מתחיל אני מתחיל להרגיש את הקושי של לחיות בלי בלנדר עוצמתי, הייתי מעוניין לקנות בלנדר ומעבד מזון באמת חזקים לרסק בלי בעיה דברים כמו פירות קפואים, קרח, אגוזים וכד...
הייתי מעוניין שתמליצו יל על בלנדר באמת איכותי, ברשת ראיתי את הבלנדרים של חברת "Vitamix" ממש נראים לי, האתם ממליצים עליו מה דעתכם על החברה או שיש משהו יותר טוב.

נ.ב המחיר באמת לא משנה כאן אני רוצה לקנות משהו איכותי, אמין שישרת אותי הרבה זמן אז קדימה הצעות. (:
vita

Re: בלנדר מעבד מזון

הודעהעל ידי ירון » א' פברואר 12, 2012 3:01 pm

אני חושב שהבלנדרים הפופולריים ביותר עבור רואו פודיסטים הם ויטמיקס ובלנדטק.
אפשר למצוא הרבה מאוד ביקורות אונליין לגבי שניהם ולפי דעתי הם שניהם מהאיכותיים והחזקים ביותר.

לי אישית יש בלנדר של בלנדטק. ישנה חברה בארץ המשווקת אותם לרשתות בתי קפה, מסעדות ועוד, והם מוכרים גם כיחידים (בתי קפה קונים כ-10 במכה, זה לא יאמן). עד היום אני היחיד שקנה דרכם לשימוש אישי והם הסתכלו עלי מוזר אבל היו מאוד נחמדים ועזרו לי מאוד. הויטמיקסים מגיעים ל-2 כ"ס בעוד שבלנדטק מגיע ל-3 כ"ס. לויטמיקס יש שני יתרונות בולטים: יש את המוט שבעזרתו אפשר להזיז דברים בפנים (מה שנחוץ לעיתים בבלנדרים פשוטים יותר) ויש לו מהירויות רבות, כאשר לדגם הפשוט של הבלנטק (שהוא מעל ומעבר לכל בית, לפי דעתי) יש 5 תוכניות מראש ואי אפשר לבחור מהירות ספציפית, אלא בין חמשת התוכניות המובנות. מצד שני הבלנדטק חזק בהרבה, עד היום לא הייתי צריך מוט בשביל להזיז דברים בפנים, הוא דיגיטלי ועובד לפי תוכניות כך שהוא מפסיק לבד אחרי 30 שניות (בדר"כ 10 בננות נעלמות לחלוטין לאחר 5 שניות), ולוקח הרבה פחות מקום על השולחן/שיש/מדף.

ההבדל במחיר איננו גדול בהרבה, ואני חושב שזה לא ישנה יותר מדי במה מהם תבחר.

לי יש את הדגם הפשוט ביותר (3 כ"ס, חזק מאוד, נוח) הנקרא Xpress עם הקנקן הגדול יותר הנקרא WildSide. צריך לבקש את זה ישירות מכיוון שהוא מגיע במקור עם קנקן קטן יותר. הוא תופס פחות מקום מהויטמיקס, למרות שלפי דעתי ברוב המקרים זה לא באמת ישנה. אפשר למצוא ביקורות של ויטמיקס ובלנדטק (אחד עם קנקן גדול ואחד עם קנקן קטן) בקישורי יוטיוב ששמתי בסוף הפוסט. אני מאוד מאושר מהבלנדטק שלי. :)

כדוגמא לדברים שאני עושה עם הבלנדר שלי:
- הבוקר שתיתי שייק של 10 בננות ו-20 תמרים (מדג'הול, קצת יבשים), ללא השרייה מראש.
- שייק של 30-40 תמרים (כן, כן!), בלי שום השרייה מראש.
- מיץ רימונים: גרעינים מ-3 רימונים ו-20 קוביות קרח. הוא טוחן את כל הגרעינים לאבקה, זה מדהים!
- רטבים שבהם אני שם איזה 4-5 עגבניות גדולות, זוקינים ועוד.
- רטבים עם תפוזים וקלמנטינות.

עם הבלנדר הישן שהיה לי (לא באיכות של ויטמיקס או בלנדטק) לא יכלתי לטחון תמרים עד הסוף, גרעיני רימונים, תפוזים או קלמנטינות ושאר פירות.

(יש שמועות על מתכון חדש ומדהים שאפשר לעשות עם בלנדר חזק, אבל לא אחשוף את הסודות עדיין. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RO7bkHxiQEM - מאט מונארק נראה לי מסטול. באמת...
http://www.youtube.com/watch?v=H7tEjV3Ufq4 - ביקורת של lifegenerator.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 12, 2012 5:16 pm

לי יש ויטמיקס ואני מאוד מרוצה ממנו. מה שאני אוהבת בו זה שאני יכולה לשלוט על המהירות והעוצמה ובעצם לא להכין רק שייקים או רסקים עם מרקם חלק ואחיד כמו שאפשר לעשות בבלנדטק אלא גם להכין אפילו את אותו המתכון עם מרקם חלק וקרמי או עם מרקם גס יותר או ממש עם חתיכות פרי. כך למשל הכנתי את המתכון באתר שנקרא "אפרסמונים, תפוחים ותמרים - מתכון אחד, שתי גרסאות".

רטבים גם ניתן להכין באותה הדרך כשרוצים שיהיו חתיכות קטנות של ירקות ועלים בפנים ולא מרקם חלק לחלוטין. זה לדוגמא עושה את ההבדל בין רסק עגבניות שניתן להכין בויטמיקס למרק עגבניות שניתן להכין גם בויטמיקס וגם בלנדטק.

עוד דבר שאפשר לעשות בויטמיקס זה לקצוץ ירקות וכך אם לא בא לי להשתמש במעבד המזון הגדול שיש לי אני יכולה לקצוץ ירקות בכמויות קטנות יותר ישר בבלנדר.

נכון שהויטמיקס פחות חזק מהבלנדטק ולכן כשמכינים גלידה חייבים להשתמש במוט ושייק מרימונים לא יוצא הכי טוב, אבל הוא בכל זאת בלנדר מאוד חזק ועצם זה שיש בו אפשרות לשלוט במהירות והעוצמה זה יתרון מבחינתי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vita » ב' פברואר 13, 2012 5:36 am

תודה על המידע והדעות האישיות.
אני חושב ששינהם בלנדרים מעולים וזה כבר עניין של טעם ראיתי שדרך האתר אופק חדש אפשר לקנות את הויטמיקס אבל מאיפה אפשר להזמין\לקנות את הבלנדטק בלי להיסתבך יותר מידי ? תודה לעונים :)
נ.ב ראיתי את המחירים של הויטמיקס באתרים שונים אבל לא הצלחתי למצוא את המחירים של הבלנדטק אז אשמח עם תעזרו לי.
vita

הודעהעל ידי ירון » ב' פברואר 13, 2012 10:12 am

אפשר לקנות בלנדטק מהיבואנים הבלעדיים בארץ: קיטשןליין. (http://www.kitchen-line.co.il).
הם נמצאים בפתח תקווה ואפשר לקבוע איתם ולהגיע לשם, לראות את המוצרים השונים ולקנות.

אני הלכתי לשם לראות את הבלנדרים ולהתייעץ לפני שקניתי, וכשהייתי שם ביצעתי הזמנה ולקח כמה ימים שיגיע. זה היה מקרה מיוחד כי רשת בתי קפה בדיוק קנו את כל הבלנדרים שהיו, אז לקח שבוע עד שהמשלוח הבא הגיע. אם תקבע מראש איתם, אני בטוח שיהיה בלנדר שם שיחכה לך למקרה שתרצה לקנות אותו כבר במקום. יכול להיות שהם גם עושים משלוחים (אני מדמיין לעצמי שכן) אבל אני לא יודע באילו תנאים.

הבלנדר יעלה בסביבות 3,400. אני מתייחס לדגם Xpress עם כד גדול יותר, WildSide. תוכל לבדוק איתם את המחירים. זה מגיע עם אחריות וכל זה. :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ארץ חדשה » ש' פברואר 18, 2012 4:57 pm

מיץ רימונים יוצא נפלא עם ה"אוסקר" שקניתי מאופק חדש... גם הוא מהווה אמצעי יעיל להכנת ממרחים שונים.
טרם קניתי את הויטמיקס.. ומשתמש עדיין בבלנדר רגיל כותש קרח שעלה לי כ 500 שקלים והוא בינתיים עונה לי על הצרכים..
אבל כשרוצה להכין ממרחים מיוחדים או גלידות הוא לא ממש נותן מענה..

כעת אחרי שאני קורא את הנ"ל - עדיין לא יודע מה כדאי... אבל כנראה שאלך על הויטמיקס..
תודה על כל המידע שאתם כתבתם
ארץ חדשה

הודעהעל ידי אורי » ד' ספטמבר 03, 2014 8:28 pm

אני מחפש מכשיר שיכול לרסק ירקות עליים (גם בכמויות קטנות) בלי תוספת מים. מישהו מכיר?
אורי

הודעהעל ידי oren » ו' ספטמבר 05, 2014 1:30 pm

היי vita, בדיוק פתחתי דיון על בלנדר אוסטרלי בשם optimum 9400, הוא יותר חזק וזול מהויטמיקס, יש טבלת השוואה בדיון צרפתי, אני בבירורים אחרונים עם החברה וכנראה הולך לרכוש אותו בקרוב, אעדכן, בכל מקרה כאן הדיון שפתחתי עליו עם כל הפרטים:
viewtopic.php?f=2&t=1227

הוא יכול לרסק גם אבנים חח :) בדומה ל blendtec:
https://www.youtube.com/watch?v=Vff26iSqK9I
oren

הודעהעל ידי אורי » ב' ספטמבר 08, 2014 3:46 pm

אורן, אשמח לקבל מידע. אני מחפש מכשיר שטוחן היטב ירקות עליים גם בלי הוספת מים, ובזמן קצר. דרוש לי שאחרי הריסוק, המרקם יהיה ממש מחית - ללא כל פירורים. וכן שיוכל לרסק ברמה כזו גזר ושורשים קשים אחרים.
האם קראת מה שכתבתי על המכשיר שראיתי במחנה יהודה בירושלים?
אורי

תגיות נושא

בלנדר

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים