אורגני :(

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אורגני :(

הודעהעל ידי ccpoor » ש' אוגוסט 25, 2012 4:46 pm

אני גר בקריות. הכל יקר בטירוף, רחוק להחריד. אני מרגיש קושי מנטלי קל מהידיעה שהאוכל שאני אוכל ספוג ברעים שבחומרים, מפחד אפילו לדעת.
מה אני עושה? \:

אלה שני הכיוונים שמצאתי עד כה:

http://www.thefarm.co.il/
אומנם קרוב, אבל נראה לי יקר פצצות.

http://www.gfood.co.il/producers
הרבה פחות קפיטליסטים ובסל רעיונותיהם הרבה דברים שקוסמים לי, אבל לא רלוונטים לי מבחינת המרחק ובטח שמבחינת המחיר (הכל עולה פי 3 לפי הטופס אקסל ששמלאים להזמנה)
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: אורגני :(

הודעהעל ידי יונתן » ש' אוגוסט 25, 2012 5:05 pm

מוזר, דווקא אנחנו במרכז ובדרום בטוחים שאתם בצפון חוגגים, כי רוב התוצרת החקלאית ובעיקר הפירות מגיעים משדות בצפון, ואנחנו מקבלים פה רק את הזְבַּלַה ועוד במחיר כפול בגלל עלויות ההובלה. שמעתי שבעונת הדובדבנים היה שפע כה רב של פרי שלחקלאים לא השתלם לקטוף אותו והם הזמינו כל מי שרוצה לבוא לאכול.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ccpoor » ש' אוגוסט 25, 2012 5:07 pm

הגיוני הדבר, אך לי אין לי שום כיוון.

כןף, בטיול לקטים היינו ברמת הגולן והיה דובדבנים כמו חול. אכלנו כל אחד תוצרת של מאות שקלים
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 26, 2012 5:24 pm

אני גרה רחוק רחוק ממך כך שאין לי שום ידע לגבי פירות וירקות אורגניים בצפון. גם אצלי באזור די יקר עכשיו, גם הפירות הרגילים. ירקות ועלים אורגניים אני מזמינה הביתה מטבע הבשור (אני כבר הרבה שנים אוכלת רק ירקות ועלים אורגניים) ופירות רגילים אני קונה אצל הירקנים שבאזור שלי. כתבתי פה כבר כמה פעמים שאני באופן אישי מקפידה לאכול בעיקר מהפירות שפחות בעיתיים מבחינת ריסוס ורק מעט מאוד מהפירות המרוססים ביותר. לעיתים רחוקות אני מזמינה או קונה בחנות טבע מעט פירות אורגניים. למזלי יצא לי לאכול אורגני בחינם די הרבה בקיץ הזה. אני קוטפת סברסים בעצמי כל שבוע וקיבלתי כמה פעמים ענבים אורגניים מגינתם של מכרים. היום בצהריים קיבלתי שקית של שזיפים צהובים מגינה של מישהו ולא מזמן חזרתי מהירקן עם ענבים לא מרוססים מחברון. מסתבר שהוא מביא ענבים (ושזיפי שגיב) לא מרוססים מחברון ואפילו במחיר זול מהענבים המרוססים. 6 שקל לקילו לענבים שטכנית הם אורגניים.... וטעימים מאוד. אין לי שום דרך לברר האם הם באמת לא מרוססים אבל אין לו שום סיבה לשקר לי כי הוא לא יודע שאני אוכלת רק פירות (אני לא קונה רק אצלו) ושחשוב לי אורגני, והוא תמיד ממש בסדר איתי.

במשך הזמן ככל שיותר ויותר אנשים ידאגו לבריאותם ויאכלו יותר פירות וירקות ותעלה גם הדרישה למזון אורגני כך הסחורה תראה טוב יותר, ותהיה איכותית יותר וזולה יותר. בינתיים לצערי צריך להתסדר עם מה שיש...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » א' אוגוסט 26, 2012 8:06 pm

יש הרבה מגדלים אורגניים בצפון,הבעיה היא שרובם מגדלים ירקות ולא פירות, והפירות מרוכזים אצל כמה בודדים, חלקם עובדים בלעדית עם משווקים גדולים כמו אדמה וכו וכך אנחנו נאלצים לשלם על עוד יד שזה עובר אצלה.

בקריות יש את השוק של קריית חיים שאני הולכת אליו כשאני מבקרת את אמא שלי, המחירים הרבה יותר טובים מהמחירים של השווקים בתל אביב, התוצרת יותר טובה כי מתייחסים אליה יותר בכבוד, וגם הסוחרים חביבים.

חוץ מזה אם אתה נייד אז יש משתלות באיזור נהריה ועכו , אתה יכול להגיע אליהם לקטיף עצמי במחירים לא רעים, ולרוב זו תוצרת לא מרוססת.
בת חן

תגיות נושא

אורגני

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 5 אורחים