יותר מדי קשיים ..........

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

יותר מדי קשיים ..........

הודעהעל ידי מוריה » ש' אוגוסט 25, 2012 6:43 pm

מצאתי שקשה לי היישום של התזונה הזאת ...
אני לא מרגישה שיש לי את הידע הדרוש , במיוחד בעניין של הפירות והזנים למיניהם ובכלל באקולוגיה ובגידול ....
מה גם שאבא שלי מאוד נגד אורגני , במיוחד אחרי שעשיתי הזמנה ממשק ברזילי וקיבלנו אבטיח וענבים לא טעימים ולא מתוקים [ האם זהו טעמה של התוצרת האורגנית ? ]
בנוסף אנחנו מתגוררים ליד השוק בפתח תקווה והוא לא רואה סיבה למה להפסיק לקנות בשוק לטובת קניה במקומות מרוחקים שמוכרים תוצרת אורגנית שהיא לא טעימה
אני גם אטוטו חוזרת לפנימייה בבית שמש , ואין לי מושג איפה אני אמצא שם תוצרת אורגנית באיכות טובה או לפחות תוצרת שהיא באיכות טובה
וזה קורה דווקא עכשיו שהתחלתי להתרגל לכמויות של הפירות שצריך לאכול ..
מוריה

Re: יותר מדי קשיים ..........

הודעהעל ידי ירון » ש' אוגוסט 25, 2012 10:17 pm

היי מוריה,

אני מצטער לשמוע שאת מתקשה ביישום התזונה. קחי בחשבון שלכל אדם לוקח פרק זמן שונה להסתגל. ההסתגלות תלויה בעיקר בהרגלים שלנו של תזונה לקויה (או פשוט לא מיטבית) אך גם בהרגלי קניה, התמודדות עם משפחה וחברים ובאירועים חברתיים ועוד. אל תתני לזה להוריד לך את מצב הרוח והמוטיבציה. השינוי ניתן לעשיה, אבל צריך נחישות, סבלנות וידע.

האם יש סיבה למה את מתעקשת על לקנות אך ורק אורגני? אם זה לא טעים, וזה עולה יותר ממה שאתם מסוגלים להרשות, ולא ריאלי להזמין ממקומות רחוקים (במיוחד כאשר תהיי בפנימיה בבית שמש) - מה הסיבה? למה לא פשוט לעבור לירקות אורגנים, ולהמשיך לקנות פירות מהשוק הקרוב? זה נשמע סידור מצוין. פירות אורגנים הם קשים למציאה בארץ, יש מעט גיוון וסכומם יקר.

אינך מציינת מה התזונה הנוכחית שלך (יש בדיונים קודמים התייחסות למה שאת אוכלת, והיו הצעות אך אין עדכון מאז) - האם את מנסה לעבור באופן חד ל-80/10/10? אם כן, כדאי דווקא לחשוב שוב על ההצעות שיונתן וירדן הביעו במעבר הדרגתי עם השלמה בעזרת מזון מבושל.

זכרי תמיד שהמטרה היא להשתפר כל הזמן, אך לא ניתן בהכרח לעשות זאת במכה אחת. את צריכה לעבוד במסגרת מה שמתאפשר לך, ולא להכריח את עצמך להגיע למצב בריאותי בעייתי רק מכיוון שאינך מוכנה לוותר על אורגני (לדוגמא).

בנימה זאת של מצב בריאותי תקין, האם חל שיפור במשקל גופך? האם את מתעמלת? אם לא, זוהי דרך טובה ומומלצת להעלות מסת שריר ומשקל גוף. ובלי קשר, כולנו צריכים להתעמל, כי גוף האדם נועד למאמץ גופני.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי מוריה » א' אוגוסט 26, 2012 12:38 am

היי ירון ,
אתה צודק ובזכות הפורום רכשתי המון ידע או יותר נכון גליתי עד כמה אני חסרת ידע לעומת כל שאר האנשים שכאן :|
התחלתי לראות את הסירטונים באנגלית ולנסות להבין לפחות חלק ונסיתי לקרוא ולתרגם חלק מהמאמרים
בשבועיים האחרונים יישמתי את ההצעות של יונתן וירדן ואכלתי בערך במשך 3 ימים מנה מבושלת בצהריים ובאשר חלקי היום פירות וירקות
ובשאר הימים די נסיתי לאכול כמות גדולה של פירות מבדר"כ - למשל 3-4 מנגויים , קילו וקצת ענבים , ובערך 300 גר' תמרים
האוכל המבושל ממכר משום מה , או שאני פשוט לא שובעת ממנו ... ובגלל זה אני מתקשה לאכול מנה מבושלת בכל יום ...

בקשר לפירות אורגניים - קראתי בפורום באחד הנושאים ונאמר שם שמישהו חלה עקב אכילת פירות וירקות מרוססים ..
ובזמן האחרון נפלתי על פירות לא טובים אז חשבתי שקניה אורגנית תחסוך ממני את זה
וגם הבנתי שהרוב כאן אוכלים פירות אורגניים

בקשר למשקל שלי אני שוקלת עכשיו 45.5 וממש השמנתי ואני חוששת שזה בגלל התמרים והמזון המבושל, אבל אני מרגישה טוב אז לא כ"כ מפריע לי
אני לא מתעמלת בכלל , היתי מעוניינת להתחיל אבל אין לי מושג איזה ספורט צריך לעשות בגיל שלי , יש לי גם אופציה להירשם לחוג [ או למשהו בסגנון ] מהפנימייה
וביררתי על סוגי התעמלות ושמעתי עד כה על יוגה , פילאטיס ואירובי , או סתם מכון כושר עם תוכנית מובנית
אין לי מושג עפ"י מה קובעים איזה ספורט מתאים לעשות, ומזה מסת שריר וכל הדברים האלה
שלא תבין לא נכון , אין לי בעיה עם מאמץ גופני ועם עבודות פיזיות , בפנימייה יש לי קטע עם ניקיונות אני ממש לא בנאדם עצלן .......
אני אשמח אם תוכל להסביר לי קצת על מסת שריר מזה אומר ואיך בונים וכו' ואם יש לך המלצות לגבי ספורט שמתאים לי לעשות ,
שיהיה שבוע טוב :)
מוריה

הודעהעל ידי ירון » א' אוגוסט 26, 2012 2:26 pm

היי,

הדבר הטוב ביותר שאוכל לומר על חוסר ידע הוא שככל שצוברים ידע, כך באמת רואים כמה ידע יש עוד לצבור, כפי שאמרת במילותיך. אין זאת בושה, וזאת הצורה הטובה ביותר ללמוד - לשאול שאלות ולקרוא. עם הזמן אני בטוח שהידע שאת תצברי יהיה מרשים ויגרום לסובבים בך לקנא. :)

אם אפשר, אשמח לפירוט של לפחות יום אחד (עדיף כמה ימים, בשביל לקבל דפוס ולשלול גורמים יוצאי דופן). מנגו ממוצע הוא בסביבות 100 קלוריות (סה"כ 400 קלוריות), ענבים הם כ-100 קלוריות ל-150 גרם (סה"כ כ-670 קלוריות לקילו וקצת) ותמרים הם 60 קלוריות לתמר מדג'הול ממוצע ששוקל 24 גרם (סה"כ 750 קלוריות). זה סך הכל 1820 קלוריות, לא כולל ארוחה מבושלת.

אינני מכיר מישהו בארץ החי אך ורק על פירות אורגנים. אנחנו מנסים לשלב איפה שניתן. ישנם פירות שניתן לקטוף (כפי שכתבנו על תמרים, שסקים, סברסים) וישנם פירות המגיעים אורגנים (כמו הקובו), ומדי פעם ניתן למצוא פירות אורגנים במחיר משתלם כמו אצל צביקה בבית חנן או לעיתים בחנויות טבע כמו ניצת הדובדבן או עדן טבע מרקט, אבל באופן כללי פירות אורגנים בארץ אינם משתלמים ולא ריאלי להסתמך עליהם. מלבד המקרים שציינתי, אני אישית לא רוכש פירות אורגנים.

תוכלי לעסוק בפעילות גופנים פשוטה אפילו כמו הליכה, ריצה ושאר פעילויות אירוביות. תוכלי גם לרכוש משקולות ולעבוד איתן. כשאת מתעמלת את שורפת שומן ומעלה מסת שריר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 26, 2012 6:11 pm

אף אחד מאיתנו לא נולד עם הידע הזה כבר בראש. נולדנו עם רצון לדעת ועם יכולת בסיסית להסתכל על העולם בעיניים ביקורתיות ולא לקבל כל דבר כמובן מאליו. גם לך יש את שתי המעלות האלו ולכן הידע יגיע עם הזמן ככל שתעמיקי בחיפוש, בקריאה, בצפייה ובלמידה.

לאכול 100% פירות אורגניים בארץ אלא אם כן יש לך גינה מלאה בעצי פרי או חקלאי פירות אורגנים קרובים שניתן לקטוף ולקנות ישירות מהם או הרבה כסף, היא כמעט בלתי אפשרית. עושים מה שאפשר בהתאם לאפשרויות. עכשיו כשאת חוזרת לפנימייה בוודאי יהיה לך גם ככה קשה להשיג כמות גדולה של פירות וירקות ושלא נדבר על אורגניים וכדאי שתתמקדי במזון טבעוני לא מעובד בהתאם לאפשרויות שיש בחדר האוכל וגם הביאי איתך מהבית או קני באזור פירות. מה בעצם האופציות שאת יכולה לאכול בחדר האוכל? האם יש לך איפה לקנות מזון או מקום לאחסן פירות?

לגבי פעילות גופנית- אם יש לך חוגים בפנימיה אז זה מעולה. אם יש שם גם חדר כושר עם מדריך מוסמך שיכול להכין לך תוכנית שמתאימה עבורך זה גם מעולה. תתנסי בחוגים ובחדר כושר ובידקי מה את אוהבת וממה את נהנית. כדי לעלות במסת השריר צריך עבודת התנגדות (משקולות, גומיות, עבודה כנגד משקל גוף וכו'). פעילות אירובית מחזקת סיבולת לב ריאה ויכולה לעזור לרדת באחוזי השומן (אם צריך) אבל היא לא מעלה מסת שריר. רק קחי בחשבון שכשאת מוציאה יותר אנרגיה (דרך פעילות גופנית) את גם צריכה להכניס יותר אנרגיה (מזון) כדי לא לרדת במשקל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

אורגני, איך מתחילים?, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים