שוב פעם....פצעים...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שוב פעם....פצעים...

הודעהעל ידי Live4Love » ש' אוגוסט 25, 2012 8:11 pm

חברה אני באמת כבר לא יודע מה לעשות ואני מרגיש אדיוט שאני פותח את האשכול הזה אבל רק למען הסר ספק וכדי לדעת שבאמת אני בדרך הנכונה אני רוצה לשאול משהו..
אני כבר חודשיים בתזונה הזאת אחרי שהייתי שנה טבעוני רגיל.
עד לפני שבועיים יצאו לי המון פצעים קטנים על הקרקפת ובמיוחד כשהייתי מסתפר הם היו יותר מתנפים..
לאט לאט הם ירדו בכמות.
עכשיו לפני שבועיים התחילו לצאת לי מלא פצעים קטנטנים בידיים ובחזה.
ביידים הם יצאו בצד של היד על השריר התלת ראשי.
בשתי היידים כשאני מעביר את היד יש פצעים .
רציתי לדעת האם זה יכול להיות חלק מתהליך הניקוי??? אני לא אמור לדאוג מזה ???
התזונה שלי מורכבת בעיקר ממנגואים, תמרים, ענבים ותפוחים
אני אוכל כ3000 קלוריות ביום +-
ודרך אגב, עשיתי בדיקת גלוקוז לפני כשבועיים והתוצאות היו טובות : 79 מ''ג כשהטווח הוא בין 70 ל100 ..
מבחינה גופנית רזיתי מתחילת הדיאטה ב3 קילו אבל אני רואה שהתחטבתי, רואים יותר את השרירים וגם בפנים ירד רוב השומן.
מבחינה גופנית ופיזית אני מרוצה מהתוצאות אבל רק מבחינת הפצעים האלו אני לא יודע מה קורה..
דרך אגב יש גם פצעים קטנים על האף..
מה אתם אומרים?
Live4Love

Re: שוב פעם....פצעים...

הודעהעל ידי spector1 » א' אוגוסט 26, 2012 1:51 pm

כל חיי היו לי פצעים בפה- אפטות. זה המשיך גם בתזונה טבעונית מבושלת במשך שנתיים. כאשר עברתי ל811 זה החריף. כל הזמן היה לי בין שניים לשלושה ברצף. אחרי כשלושה חודשים זה עבר לגמרי. אולי זה כמו הזקנים שאומרים להם שלא יפסיקו לעשן. כי הגוף לא יעמוד בשינוי?! המעבר ל811 הוא שינוי חד נפשית וגופנית, עד שמתרגלים.
spector1

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 26, 2012 3:15 pm

גם אני סבלתי בשנים האחרונות מאקנה ברמה קלה עד בינונית (ואני טבעונית יותר מ-15 שנים) כך שאני מבינה את התסכול שלך. לפני כשנה וחצי כשעברתי ל-80/10/10 בהחלט היו לי פצעים ואם אני זוכרת נכון המצב מעט החמיר בהתחלה ורק אחר כך השתפר בהדרגה במהלך כמה חודשים עד שפחות או יותר עבר לגמרי. בחורף האחרון חזרו לי הפצעים. זה לא היה ברמה חמורה כמו שאתה מתאר אך זה בהחלט הפריע לי ותסכל אותי. בחורף אכלתי כמויות אדירות של אפרסמונים והייתה לי מחשבה שאולי בגלל שאני מתבססת על פרי מאוד מרוסס אז הפצעים חזרו. הפסקתי לאכול אפרסמונים ותוך זמן קצר יחסית הפנים שלי פחות או יותר התנקו מפצעים. היום אני מקפידה להתבסס על פירות פחות מרוססים- אבטיחים, מלונים, מנגו, תמרים ובננות (כרגע לא אוכלת בננות). אני גם אוכלת סברסים אורגניים שאני קוטפת. ענבים יצא לי לקבל כמה פעמים העונה ממכרים שמגדלים בגינתם גפנים ומידי פעם אני קונה פירות אורגניים אחרים בכמות קטנה. אני אוכלת מעט מהפירות המרוססים מאוד כמו אפרסקים, נקטרינות, שזיפים וענבים ובדרך כלל לא כל יום. ירקות ועלים ירוקים אני אוכלת רק אורגני. הפנים שלי בחודשים האחרונות נקיות לחלוטין והפעמים היחידות שיצא לי איזה פצעון או שניים קטנים היו כשאכלתי פה ושם כמות גדולה יותר מפירות הקיץ המרוססים מאוד. כל עוד אני מקפידה על העניין הזה הפנים שלי נקיות והעור שלי יפה.

לפני כשבועים קניתי ארגז מנגו מיה מירקן מסויים. בתקופה שאכלתי מהמנגו הזה יצאו לי מעט נקודות אדומות/פצעים קטנטנים על החזה, כמו מין פריחה כזאת והיו לי קצת בעיות עיכול. אני לא 100% בטוחה שהמנגו גרם למצב אבל אני חושבת שכן. מנגו ממקום אחר או מסוג אחר לא עושים לי שום בעיות. אולי הוא היה יותר מרוסס או אני לא יודעת מה, ואולי כל התיאוריה שלי בכלל לא נכונה כי אין לי שום בעיה לאכול כמה מנגו שמתחשק לי פרט למנגו ההוא.

עוד רעיון שעלה לי בגלל הפצעים שאתה מתאר על הידיים והחזה הוא שאם לא מדובר דווקא בעניין הריסוס אז אולי יש לך באופן אישי אי סבילות לאחר הפירות שאתה אוכל. במצב כזה כדאי לעשות סוג של דיאטת אלימינציה, למשל להפסיק לאכול מנגו לתקופה של כשבועיים ולאכול במקום בננות ואחרי כשבועיים להחזיר את המנגו ולראות האם יש תגובה. אגב, איך העיכול שלך?

אני מציעה שתנסה לעשות נסיון של חודש שבו תתבסס רק על פירות פחות מרוססים ואם אתה יכול אז קנה גם קצת פירות אורגניים. אם אתה לא אוכל ירקות ועלים אורגניים אז התחל לקנות אותם אורגניים. אם זה לא משפר אתה מצב אז נסה לבדוק האם זה פרי מסויים שאינו טוב ספציפית עבורך.

לא משנה מה אל תחזור לרואקוטן. זו תרופה שמשתמשים בה גם לטיפול בסוגים מסויימים של סרטן...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » א' אוגוסט 26, 2012 7:56 pm

גם אני יכולה להגיד שמנסיון תקופות שבהם הסתמכתי יותר על פירות מרוססים הייתה הרעה במצב הפנים שלי מבחינת פריחה וגם טיפה פצעים.

עוד כיוון למחשבה...

גם פירות לא לגמרי בשלים או בשלים מידי יכולים להשפיע על מצב הפנים, יש המון חומרים שלא הגיעו לפוטנציאל שלהם בפירות לא בשלים ולעומתם חומרים שאנחנו לא אמורים לאכול שיכולים להיות בפירות לא בשלים או כאלה שכבר בשלים מידי.

לגבי מנגו, בתחילת העונה קרה לי דבר דומה, ברגע שהתחילו מחירי המנגו התפתנו לקנות, קנינו כמות גדולה מאוד של מנגואים, נראו והריחו בסדר, הטעם היה של פרי שעוד לא בשיא העונה, וכיוון שאצלי הפנים מגיבות במיידי (זה אחלה מדד כשחושבים על זה) כמה שעות לאחר מכן הופיעו אצלי אותן נקודות אדומות ומגרדות ובמקביל ציקצוקים שזה מעין גירודים בתוך הגרון, בדר"כ זה קורה לי כשאני מגיבה באלרגיה למשהו, לא הייתי בטוחה שזה המנגו אך חשדתי ועל כן הפזקתי לאכול אותו ביום למוחורת ואכן ביום למוחורת הפסיקו הגירודים והאלרגיה בפנים, חזרתי יום אחרי זה שוב לאכול ושוב התופעות חזרו, כך עשיתי 3 פעמים עד שהבנתי שזה המנגו ולא אכלתי ממנו. כרגע אני אוכלת הרבה מנגו לא אורגני ואין לי את התופעות הללו, אז או שזה בגלל שהוא היה מרוסס מידי, או בגלל שזו הייתה תחילת העונה או שזה פרי שנשמר בתנאים לא טובים או משהו אחר.

כיוון נוסף.. לחומר טיפוח וקוסמטיקה יש השפעה רבה על חילוף החומרים של העור, כיוון שהוא איבר נושם בהחלט, זה יכול להיות השמפו, הסבון, חומרים לעיצוב שיער, חומרים לטיפול נקודתי בפצעים וכל חומר שאתה משתמש בו באיזורים האלה. אף על פי שהשפעת התזונה חזקה בהרבה יותר, ככל שלמדתי מה כתוב באותיות הקטנות שמוצרי הטיפוח שהרבתי להשתמש בהם כך הבנתי אילו רעלים שמתי על העור שלי בלי הפסקה ואיזו תעשייה נוראית זאת (בעיניי) תעשיית הכימיקלים. אם אתה יכול פרט באילו מוצרים אתה משתמש.
בת חן

הודעהעל ידי יעלי » ב' אוגוסט 27, 2012 4:36 am

סליחה על התשובה הרברבנית והנחרצת שלי, אבל לי זה כמעט ברור שאתה אלרגי למשהו שאתה אוכל. דיאטה בשיטת האלימינציה תעזור לך לפענח. הרבה בריאות!!!!
יעלי

תגיות נושא

תסמיני ניקוי וגמילה, פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים