מנסה שוב לעבור ל-811 פעם שלישית גלידת פירות :)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מנסה שוב לעבור ל-811 פעם שלישית גלידת פירות :)

הודעהעל ידי Tivonit » ו' פברואר 24, 2012 11:13 pm

הי לכם/ן,

אני מנסה לעבור פעם שלישית לתזונה הזו, מאחר ואני באמת מאמינה בכך שאוכל נא - הוא האוכל הכי בריא שיש וחוץ מפירות וירקות טריים, שום אוכל אחר לא באמת נא (הרוב מיובש גם כשלא רשום).
אז,
הבעיה שלי היא כזו:
אני מרגישה שאני אוכלת פשוט המוןןןןןןןןן.
אני תמיד אוכלת הרבה וזה נורא מתסכל אותי, חשבתי שבתזונה הזאת אני לא ארגיש ככה כי היא מבוססת על אכילה מרובה אז זה אמור להרגיש נורמלי שאתה לא שבע מפרי אחד.

היום חישבתי באתר הזה שהמליצו עליו פה את כמות הקלוריות שאכלתי - 2,400 !!!!!
זה הרבה יותר ממה שאני בד"כ אוכלת ורשום שהמקסימום שלי באתר הוא 1,600 (מה שנראה לי קצת לא הגיוני)... יצאתי מהאתר מיד מאחר והוא עצבן אותי כי גם אין שם חישוקים מדוייקים או אפילו קרובים מבחינת ספורט וגם מבחינת הקלוריות במזון.

אני מרגישה שאני אוכלת הרבה מעבר למה שהגוף שלי צריך ואף פעם לא שבעה לחלוטין מהתזונה הזאת וזה מתסכל אותי,
אני לא רוצה עוד פעם להשבר (ברקע הפרעות אכילה ובולימיה ב7 שנים האחרונות), אני רוצה לרדת בסה"כ את המשקל שעליתי בחצי השנה האחרונה (5 קילו) + להרגיש חיונית ולהיות בריאה כבר.

לנתונים טכניים:
משקלי כרגע - 52 קילו
גובהי - 1.54
עושה הליכות של כחצי-שעה או שעה 3-4 פעמים בשבוע.
לוקחת ויטמין די מאתמול מאחר ואין באפשרותי להחשף לשמש כרגע.
לוקחת בי12 בגלל רמות נמוכות וכדורי ברזל מדיי פעם (אנמית מזה שנים).
לא שותה מים כמעט בכלל עם התזונה הזאת, כל הזמן מפוצצת מהמים של הפירות (עד הרעב הבא שמגיע אחרי איזה שעה).

עם כמות של קלוריות כזאת, אני פוחדת שאני רק אעלה ולא ארד במשקל... אני לא אתלטית שאמורה לאכול כזו כמות של קלוריות...
ועכשיו אני שוב רעבה, זה הגיוני בכלל??!

אשמח לעזרה, כי אני רוצה להתמיד ולהצליח, אבל כל פעם נופלת בגלל רעב או תסכול מזה שאני אוכלת המון.
יש לציין שעכשיו אני אוכלת עוד תותים אפילו מקופסא כי אני לא שבעה.

תודה על העזרה.
Tivonit

Re: מנסה שוב לעבור ל-811 פעם שלישית גלידת פירות :)

הודעהעל ידי Tivonit » ש' פברואר 25, 2012 1:06 am

*חישובים מדוייקים
Tivonit

הודעהעל ידי ירדן » ש' פברואר 25, 2012 4:19 pm

היי Tivonit :)

תחושת רעב מאוד אופיינית בהתחלה עד שהקיבה מתרגלת לכך שהיא לא אמורה להיות מלאה כל הזמן. הסיבה לכך היא שאנחנו רגילים לאכול מזון שלוקח לו זמן רב יותר לצאת מהקיבה ולכן היא מלאה במשך הרבה שעות מה שנותן לנו לכאורה תחושה של שובע. הפירות מתעכלים יותר מהר מכל מזון אחר ולכן יוצאים מהקיבה כבר אחרי חצי שעה עד שעה וכשהקיבה מתרוקנת נוצרת תחושת הרעב בגלל שהתרגלנו שהקיבה כמעט תמיד מלאה. אל תדאגי, זה עובר :) גם אני כשהתחלתי הרגשתי שאני אוכלת ללא הפסקה וכמעט כל הזמן הרגשתי רעבה אך הארוחות שלי היו קטנות יותר וגם אכלתי יותר ארוחות לאורך היום. מצחיק שאז אכלתי הרבה פחות מעכשיו כי לקח לי זמן להתרגל לכמויות. כשהתחלתי עמדתי על ה-2000 קלוריות בממוצע ליום ואני זוכרת שכשהצלחתי לאכול כ-2500 זה היה נראה לי ממש המון אוכל אבל פעם אחרונה שבדקתי גיליתי שאני מגיעה ל-3000 קלוריות בממוצע ליום! תחושת הרעב התמידית הייתה רק בהתחלה וכבר מזמן עברה והיום אני גם מסוגלת לאכול ארוחות גדולות יותר וכך אינני צריכה לאכול הרבה ארוחות קטנות לאורך היום אלא מסתפקת בשלוש עד חמש ארוחות ליום.

אל תתייחסי למספר הקלוריות שהכרונומטר מחשב לך כצריכה יומית מומלצת. לי מופיע 1814. זה ממש לא אומר שזו הכמות שאני צריכה לאכול. על תזונה של פירות וירקות בלבד צריך לאכול יותר! לא כל הקלוריות "שוות" מהבחינה של איזה גוף הן יוצרות. 2400 קלוריות של פירות וירקות אינן "שוות" ל-2400 קלוריות של מזון מבושל טבעוני ובטח שלא "שוות" ל-2400 קלוריות של מזון מהחי בגלל סיבות כמו למשל עיכול מהיר ואיכותי, הרבה נוזלים במזון, הרבה סיבים במזון, האפקט התרמי של המזון. אם הייתי אוכלת רק 1814 קלוריות ליום הייתי מגיעה לתת משקל ומחסורים תזונתיים. אם בעבר כטבעונית שאכלה מבושל הייתי אוכלת בבמוצע 2200 קלוריות ליום והייתי עושה הרבה ספורט, היום כטבעונאית אני אוכלת בממוצע 3000 קלוריות ועושה הרבה פחות ספורט מחוסר זמן ונשארת באותו המשקל. אם לא תאכלי מספיק קלוריות תמיד הגוף שלך יחזיר אותך למקורות מרוכזים של קלוריות כמו מזונות שומניים או מזון מבושל.

גם מבחינת מיקרונוטריאנטים אנחנו לא אמורים בהכרח להגיע לטווחים שמופיעים בכרונומטר. כמעט בכולם אנו עוברים בעשרות ואפילו מאות אחוזים מעבר לערכים ה"מומלצים", אך למשל בסודיום ובאומגה 6 זה מעולה שאנחנו יושבים על אחוזים נמוכים כי זה מראה על איזון בריא יותר בין נתרן לאשלגן ובין אומגה 3 לאומגה 6.

הרעיון הוא להשתמש בכרונומטר או בכל אתר אחר לחישוב קלוריות כעזרה ראשונית בניטור אחר הקלוריות כדי לוודא שאנו אוכלים מספיק ולא מפריזים מבחינת שומנים בתפריט, אך אין לקחת את הטווחים המומלצים שמופיעים שם כאמת משמיים שכן האתר הזה כמתייחס לערכים של ה-DRI שנקבעו על ידי בני אדם וגם אינו לקוח בחשבון שתזונת פירות מצריכה קלוריות רבות יותר.

חישובים מדוייקים של הקלוריות ניתן לעשות רק על ידי שקילה מדוייקת של המזון ללא קליפה וגלעינים. אני עשיתי זאת פעם אחת לפני כמה חודשים לאורך 4 שבועות רק כדי שיהיו לי נתונים אובייקטיביים לכך שאני אוכלת הרבה ולמרות זאת לא משמינה. בכל מקרה זה ממש לא חובה. נכון שהחישובים על פי יחידות לא תמיד מדוייקים אך צריך להסתדר עם מה שיש ולנסות בכל זאת לדייק כמה שאפשר. אף אחד מאיתנו כבר לא סופר קלוריות וגם את לא תצטרכי לעשות זאת לנצח אלא רק בתחילת הדרך אם את מרגישה צורך וכדי לוודא שאת בדרך הנכונה. יכול להיות שההערכה שלך בכרונומטר גבוהה מידי בגלל שאינה מדוייקת וגם בגלל שאת לא רגילה לכמויות ומרגישה שאת אוכלת הרבה למרות שבעצם אולי הצריכה שלך נמוכה יותר. בכל מקרה, אם הזמן גם תדעי להעריך בכלליות את כמות הקלוריות שאת אוכלת כי לא מסובך לזכור כמה קלוריות מכילה בננה בינונית או אפרסמון קטן וכו'.

מעולה שאת דואגת להעלות את רמות הויטמין D והבי12 שלך. לגבי ברזל אני רק רוצה להגיד שיש לי חברה שכל חייה סבלה מרמות ברזל נמוכות ורק אחרי המעבר לרואו-פוד הברזל עלה. שימי לב בקיץ בכל זאת לשתות יותר וגם בהתאם לפעילות הגופנית שלך. לפעמים תחושת הצמא עלולה להתבלבל ברעב.

פעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. זה לא אומר שכולנו צריכים לרוץ או לרכב קילומטרים ביום אבל בכל זאת פעילות גופנית מסויימת הכרחית וכדי שתיהיה לנו האנרגיה לכך חשוב לאכול מספיק. בנוסף, מסת שריר גבוהה יותר מביאה לשריפת קלוריות גבוהה בזמן מנוחה... כך אפשר לאכול יותר :)

אני מאוד ממליצה לך לצפות בהרצאות של פרופסור רוזלינד גרובן (אשתו של גרהם) שברקע שלה גם יש הפרעות אכילה.
מזון כמנגנון התממודדות עם רגשות-
http://30bananotleyom.com/movies/45-food-as-a-coping-mechanism
היבטים רגשיים וחברתיים של אכילה- הרצאה בחמישה חלקים-
http://www.youtube.com/watch?v=IBQaoxGi2VA&list=UUMBK0TKv8M8EY5V_XlnS8yw&index=54&feature=plpp_video
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Tivonit » א' פברואר 26, 2012 9:44 pm

הי,

תודה רבה על התשובה המושקעת, זו אישתו שם בסרטון?? לפני כמה זמן ראיתי את הסרטון הזה ונדהמתי ממנה!
היא גם הולכת יחד איתו בדרך של 811?

אני ויתרתי לבינתיים על הרעיון, לפחות עד שאני אחיה באיזה מושב ואז גם לא אצטרך לעשות קניות של פירות אורגנים ב-200 ש"ח כל יומיים. למה זה כל כך יקר לחיות הכי טבעי שיש????

וחוץ מזה הבולימיה אצלי ממש החמירה לאחרונה בגלל זה, אחרי חצי שנה ללא התקפי אכילה, מצאתי את עצמי תוך שבועיים עם 3 התקפים אחרי כל ניסיון לעבור לתזונה הזאת. חוסר השובע גרם לי להרבה חוסר מנוח ולחץ שאני לא יכולה להרשות לעצמי.

ד"א, כל התאוריות האלה על כך שהשובע שלי הוא בראש או שאני לא שותה מספיק מים והצמא מבלבל - לגביי ממש לא תקפים. עכשיו חזרתי לאכול מעט אוכל מבושל והרבה אוכל חי ואני כבר מרגישה יותר נעים בבטן (שבעה).
בכל אופן אני חושבת שגם ככה רוב התזונה שלי היא פירות עדיין, אני אוכלת בבוקר איזה 3 פירות ובערב סלט פירות ענק עם טחינה גולמית ופריכיות שאני אוהבת.

תודה רבה על העזרה, מקווה כן לחזור לזה בשלב יותר רגוע ומבוסס בחיים שלי.
Tivonit

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 27, 2012 1:01 pm

תחושת הרעב אינה בראש שלך!! לכולנו זה היה ככה בהתחלה עד שהקיבה התרגלה שזה בסדר שהיא לא תמיד מלאה ועובדת קשה לפרק את המזון. חיים שלמים התרגלנו שהקיבה כמעט תמיד מלאה ולכן לוקח מעט זמן להתרגל לכך שהמזון מתעכל מהר ויוצא מהקיבה אחרי חצי שעה עד שעה. אבל זה עובר! אחרי מעט זמן של הסתגלות הקיבה מתרוקנת מהר אך לא שולחת יותר אותות רעב כפי שהתרגלה בעבר. ברור שחזרה למזון מבושל שיושב בקיבה שעתיים, שלוש, ארבע או יותר, תלוי מה אכלת ובאיזה צירופים, גורמת לך להרגיש תחושת שובע ארוכה יותר.

קחי בחשבון שיכול להיות שלמרות תחושתך שאת אוכלת הרבה מבחינת נפח בכל זאת כמות הקלוריות לא הייתה מספיקה עבורך ולכן המחסור בקלוריות שהוא שהביא אותך להתקף אכילה. חשוב לאכול מספיק כי אחרת הגוף והמוח יחזירו אותך ישר למקור קלוריות מרוכז יותר כמו מזון מבושל ומזונות שומניים.

בכל מקרה אם את מרגישה כרגע יותר רגועה עם המזון המבושל, נסי להקפיד על 80/10/10 מבחינת אחוזי הפחמימות, חלבונים ושומנים ולשלב כמה שיותר מזון טרי ביחד עם המבושל. נסי לותר על המזון המעובד והמתובל ולאכול יותר מזון בסיסי כמו דגנים מלאים, בטטות, תפ"א, קטניות וכמובן הרבה ירקות ופירות ומעט מאוד שומן בדיוק כפי שעושים בגירסה הנאה של ה-811. כך תוכלי לקבל את רוב היתרונות הבריאותיים גם מבלי לעבור ל- 100% רואו.

גם רוזלינד עושה 811 הרבה מאוד שנים. היא סבלה מהפרעות אכילה והיום טיפול הבפרעות אכילה הוא אחד מההתמחויות שלה.
אם מעניין אותך תוכלי לקרוא קצת עליה פה-
http://www.rawfoodinfo.com/pictures/lgepic_rozgruben.html
יצא לי להתקל בלא מעט סרטונים באינטרנט של בחורות שסבלו מהפרעות אכילה ושהמעבר ל-811 מאוד עזר להן להתגבר על הפחד מאוכל ומהשמנה.

כדאי לך לקרוא את הנושא בפורום- "כמות פירות וירקות" שפתח vita
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=20
גם vita חושש מעליה במשקל והעלה כמה שאלות בנושא. קראי מה ענינו לו, אולי זה יתן לך תשובות והסברים לגבי שאלות ופחדים שלך.
מצורפים שם גם הסרטון של פרילי על הגבלת קלוריות וגם כמה קישורים שמסבירים למה אכילת פירות לא גורמת להשמנה.

לקנות היום רק פירות אורגניים זו בעיה. המחירים לרוב גבוהים מאוד. בבית חנן מוכרים פירות אורגניים (כרגע בעיקר הדרים) במחירים נמוכים אפילו מהמחירים של פירות רגילים אך אי אפשר להתבסס רק על הקניות שם. אנחנו נוהגים לנסוע לשוק הסיטונאי לקנות פירות רגילים במחירים זולים אך יש כאלו שקונים קרוב לבית אצל הירקן ומצליחים לקבל הנחות על כמויות גדולות.

שיהיה לך המון בהצלחה!
אם נוכל לעזור שוב בעתיד נשמח לעשות זאת :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Tivonit » ב' פברואר 27, 2012 5:21 pm

שוב תודה רבה על ההשקעה,
אחרי שהתייעצתי עם כמה וכמה אנשים וראיתי אתמול סרטון של פרילי (שאני אישית לא מתה עליה בכלל בתור מישהי שנאבקת למען זכויות נשים),
הבנתי שכדאי לי לבחון את הנושא של הקלוריות יותר לעומק.

והדבר הכי חשוב שהיא אמרה - להעיף את המשקל הצידה ולחשוב על הבריאות שלי קודם כל, הבנתי שאני ממש אובסס של המשקל וזה פשוט חוסם אותי מלנסות את התזונה הזו באופן משוחרר ופתוח.
חוץ מזה שהיא אמרה באמת שהמינימום לבנות זה 2,500...נשמע מטורף אבל זו באמת הכמות שאכלתי. אולי אני צריכה להיות קצת יותר סבלנית??
הבנתי שאני גם לא צריכה ללקט כל היום פירות, אלא לנסות לסדר לעצמי ארוחות גדולות, זה הרבה יותר מקל על סדר היום.

אז,
שתיתי היום בבוקר שייק של 4 תפוזים + 6 בננות (כי הבנתי שזה טוב לאכול המון פירות ולא משמין)
בצהריים - 13 (!) אפרסמונים ואני בכלל לא מרגישה רע... קצת מפוצצת אבל לפחות שבעה.

קניתי שני קילו תמרים אז אני מניחה שאני אוכל בערב בננות ותמרים...יאמי.

בכל אופן אני מבינה שמדובר פה על אורח חיים ולא מה שאני רגילה אליו - ההתמכרות לאוכל ולמשקל.
אז זה הפך להיות קצת יותר קל כבר ולא כזה כבד כשאין כזה משקל לתזונה.

תגידי, לקנות פירות רגילים, לא חבל? זה לא חמש טון ריסוס לכמות שאת אוכלת?
Tivonit

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 27, 2012 7:50 pm

גם לי מפריע שפרילי מרגישה צורך לרקוד בלבוש מאוד מינימלי בסרטונים שלה... אך בכל זאת ישנם נושאים שהיא מצליחה להעביר ממש טוב, כמו הנושא הזה כי גם היא הייתה שם ויכולה לדבר מנסיון ולהעיד על השינוי שלה עצמה.

קראי את המידע שבקישורים שצירפתי ל-vita ותביני למה הגיע הזמן שתתייחסי לקלוריות בדרך חדשה. ברור שזה לא יקרה בין לילה ויקח לך זמן להתשחרר מדפוסי החשיבה האלו ולכן חשוב שתיהי סבלנית עם עצמך וגם תמשיכי להעשיר את הידע שלך בנושא. גם לי היו חששות ופחדים ככל שהעלתי את כמות המזון שאני אוכלת אך גיליתי שבאמת אני שומרת על המשקל :) במקביל קראתי מידע בנושא וזה הרגיע את החששות.

התרבויות הבריאות והרזות בעולם אוכלות בעיקר מזון צמחי דל שומן והתרבויות החולות והשמנות בעולם אוכלות בעיקר מזון שמן, מעובד ומהחי. כל עוד את מפחיתה את כמות השומן בתפריט לטווח הבריא (עד 10% מהקלוריות בממוצע), אוכלת מזון מלא ולא מעובד גם אם הוא בחלקו מבושל, ומפעילה את הגוף בדרך כלשהי, את נמצאת במקום טוב ואין שום סיבה שתגבילי את כמות הקלוריות שאת אוכלת.

ברור שהאידאל הוא לאכול הכל אורגני אבל אל תשכחי שלא מרססים רק פירות וירקות אלא גם דגנים וקטניות. ירקות ועלים אני קונה רק אורגני (מזמינה מנטעים). מחירי רוב הירקות האורגניים היום מאוד זולים, לפעמים אפילו יותר זולים מירקות רגילים. פירות זה בעיה... חלק מהפירות אני קונה אצל צביקה מבית חנן. יש אצלו פירות אורגניים במחירים מאוד זולים-
http://30bananotleyom.com/811-blog/72-organic-fruit
תפוחים ותמרים אני גם אוכלת אורגני והשאר בדרך כלל לא אורגני.

כדי לקנות פירות אורגניים במחירים זולים יותר צריך לברר מחירים ישירות אצל המגדלים האורגניים או אפילו להתארגן קבוצה להזמנה גדולה. הבנתי שאפשר להזמין בננות אורגניות לא מובחלות מעין איילה במחיר מעולה אך עוד לא ניסיתי להזמין, ולגבי מגדלים אחרים לא עשיתי שום בירור (ואולי הגיע הזמן שאעשה...).

בקישור זה תוכלי למצוא רשימה של מגדלים אורגניים-
http://www.organic-israel.org.il/files/iboaa%20list%20may05.xls
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ג' פברואר 28, 2012 10:02 am

כל הכבוד Tivonit!
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי Tivonit » ג' פברואר 28, 2012 2:06 pm

תודה יונתן :)
אני מקווה שאני אצליח לעמוד בתזונה הזאת...לא כזה פשוט לי כרגע מאחר ויש לי עדיין תשוקה למוצרים מעובדים.

שמעתי על צביקה!
לצערי הרב אין לי אוטו ואני רואה שהוא לא עושה משלוחים כמו רוב החקלאים (באסה, המחירים שלו באמת ברצפה).
Tivonit

תגיות נושא

קלוריות, כמה לאכול?, תחושת רעב

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים