ניקוי רעלים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ניקוי רעלים

הודעהעל ידי מוריה » ג' אוגוסט 28, 2012 3:34 pm

רציתי לדעת מה דעתכם על ניקוי רעלים מהגוף ?
ובמיוחד על השיטה של שטיפות מעיים [ הידרוקולוניק ] ? האם זה תהליך מומלץ ?
אני שואלת כי אני די מעוניינת להקל על התסמינים שיש לי של - נפיחויות , גזים , יציאות לא סדירות וכו' .....
מוריה

Re: ניקוי רעלים

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוגוסט 29, 2012 2:44 pm

הידרוקולוניק לא מנקה רעלים מהגוף אלא שוטף את המעי הגס או חלק ממנו. הדרך האמיתית לנקות את הגוף מרעלים שהצטברו בו לאורך השנים היא להניח לגוף לעשות את זה בעצמו על ידי כך שנותנים לו את התזונה המתאימה לו, שינה ומנוחה ומורידים עד כמה שאפשר מעומס הרעלים שנכנסים לגוף, ובעצם כך מפסיקים להפריע לגוף לעשות את מה שהוא יודע לעשות בצורה הכי טובה בעצמו. האם שטיפת מעי יכולה להקל על תסמינים של מערכת העיכול? אולי, אני לא באמת יודעת. אבל הקלה סימפטומטית היא לא טיפול אמיתי בבעיה. מה שצריך זה להסיר את הגורם לבעיית העיכול ולא "לשטוף אותו" עם מים פעם בכמה חודשים. הקלה סיפטומטית היא המומחיות של כל אותם אנשים שמוכרים כדורים, אבקות, חוקנים (כי בסופו של דבר הידרוקולוניק זה שם פלצני לסוג של חוקן) וכל מיני "שיטות ניקוי" שבעצם לא מנקות שום דבר אלא רק נותנות הקלה בתסמינים ומאפשרות למטופל להמשיך בחייו מבלי לעשות שינוי אמיתי באורח החיים שלו ועל הדרך לנפח את הארנק של המטפל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

Re: ניקוי רעלים

הודעהעל ידי בת חן » ד' אוגוסט 29, 2012 6:41 pm

טיפול הידרוקולוניק נעשה על ידי מכונה שמזרימה מים בלחץ מסויים וספציפי לתוך המעי הגס עד אשר המעי מתמלא מים, ונוצרת מתיחה על דפנות המעיים הפנימיות, כשדופן המעי מגיעה למתיחה מירבית נוצרת התחושה שצריכים להתפנות בדיוק כמו שקורה באופן טבעי. ישנן מכונות בעלות יכולת "לחוש" מתי לחץ המים מירבי ולהפסיק את הזרמת המים וישנן מכונות יותר ישנות שאין להן את היכולת הזאת והמטופל אמור לחוש מתי הוא לא יכול להתאפק יותר. בשני המקרים הבעיה היא שנוצרת מתיחה מלאכותית על דופן המעי הפנימית, וכשזאת מתרחשת כמה פעמים, רגישות המתיחה יורדת (בדיוק כמו גומי שמותחים אותו שוב ושוב ומאבד את האלסטיות) והיכולת להרגיש צורך להתפנות לשירותים יורדת ונהיית פחות רגישה, כי בזמן אמת המתח הנוצר על דפנות המעי עקב צורך אמיתי להתפנות נמוך יותר ממה שיוצרים המים במכונה וכך אנשים מתמכרים לעיתים לחוקן.

לגוף יש יכולת פנומנלית לנקות את עצמו, אמנם זה לוקח זמן במידה והיו כמה שנים לכן שפסולת רבה נכנסה לאותה "צנרת" אבל דווקא פירות הם מזון אידיאלי לכך, הם לא מותירים מאחוריהם פסולת רבה או פסולת שאין לגוף את היכולת לסלקה בקלות בניגוד למזון מעובד שיש בו חומרים מלאכותיים ובנוסף הם מכילים אחוז גבוה של מים שהם עיקר הענין בטיפול הידרוקולוניק.
בת חן

תגיות נושא

ניקוי רעלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים