אגוזים על ציר הזמן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אגוזים על ציר הזמן

הודעהעל ידי ccpoor » ה' ספטמבר 06, 2012 6:23 pm

סלחו לי אם שאלו את זה כבר:
עד כמה זה לא בריא לאכול אגוזים במהלך היום ולא בערב?
במידה ואכלתי אגוזים, כמה זמן כדאי לחכות עד שאוכל פירות?
מה כמות האגוזים פחות או יותר שכדאי? מעולם לא חישבתי ממש 10% מהקלוריות שלי, אני אפילו לא יודע כמה אני צורך. חופן? שני חפנים? 30 יחידות?

תודה!
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: אגוזים על ציר הזמן

הודעהעל ידי יונתן » ה' ספטמבר 06, 2012 10:01 pm

כל עוד אתה לא עובר 10% שומן ליום, אין כאן בעיה "בריאותית"; השומן פשוט דורש זמן עיכול רב יותר וימנע ממך לאכול מספיק פירות לאורך היום. נסה למדוד את כמות האגוזים שאתה אוכל לא בחופנים אלא בכפות, ולתפריט של 3,000 קלוריות לא הייתי ממליץ יותר משתי כפות ליום - כלומר כ-30 גרם.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מוריה » ו' ספטמבר 07, 2012 3:49 pm

בין ארוחה המכילה אגוזים לארוחה המכילה פירות מתוקים כדאי לך לעשות הפסקה של לפחות 3-4 שעות...
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » א' ספטמבר 09, 2012 3:36 pm

מבחינת צירופי מזון תמיד עדיף לאכול את המזון השומני עם ירקות ועלים (כחלק מהסלט או הרוטב). את הסלט עם השומן תמיד עדיף, אם זה מתאפשר מבחינת סדר היום, לאכול בערב לאחר ששבענו מהפירות. אם בכל זאת רעבים לפירות בלילה אחרי הסלט או שאוכלים את הסלט עם השומן בצהריים אז כדאי באמת לחכות לפחות 3 שעות כדי לאפשר עיכול מיטבי, כמו שמוריה אמרה.

אני חושבת שיהיה לך הכי קל לדעת כמה אגוזים/טחינה/אבוקדו נכון לך לאכול אם תעשה בדיקה חד פעמית בכרונומטר בהתאם לכמות המזון שאתה אוכל בממוצע ליום. אתה יכול לשחק עם עם הכמויות של השומן ולראות איך זה משנה את האחוזים.

מנסיון אישי אני יכולה לומר לך שכשיצא לי לאכול סלט בשעות הצהריים במקום בערב תמיד קרה שלאחר מכן נשארתי שבעה הרבה שעות ובסופו שלך דבר לא אכלתי מספיק קלוריות מפירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

צירופי מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים