שלום לכולם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: שלום לכולם

הודעהעל ידי ירדן » ש' ספטמבר 22, 2012 9:18 am

למרות שכתבתי שלוש תגובות (שתיים מהן ארוכות ומושקעות מאוד) ומשלושתן הייתה התעלמות מוחלטת, ואת התגובה שירון פרסם כתבנו שנינו ביחד, חשוב לי בכל זאת להוסיף עוד שני דברים ולחדד דבר אחד:

1. אנורקסית לשעבר כתבה:
אבל מעודד מאוד לדעת שאתה כל כך סובלני כלפי מישהו שאוי ואבוי לא עומד בדרישות התזונתיות הטבעוניות שלך ושואל אותך שאלה תמימה.

את לא צריכה לעמוד בשום דרישה של אף אחד, זה ממש לא העניין, מה שאת כן צריכה זה להבין שפה זה פורום בנושא תזונת 80/10/10, מזון צמחי נא דל שומן (low lat raw vegan) ואורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית, חשיפה מבוקרת לשמש, שינה מספקת ועוד. אנחנו לא פה בשביל לשכנע אף אחד או בשביל "להטיף" את דרכנו" אלא רק בשביל לחלוק את הידע ולעזור למי שמעוניין בעזרה בנושא הספציפי הזה. מי שלא מעוניין זאת לחלוטין זכותו אבל שלא יצפה מאיתנו להגיד לו דברים טובים על ההרגלים הרעים שלו.

2. אנורקסית לשעבר כתבה:
אני מצטערת מאוד אבל בכל הנוגע לנושא רגיש שכזה אני חושבת שזו ממש חוצפה לדבר כמו שאתה מדבר. קודם תהיה אנורקסית בעצמך ואז תטיף מוסר לאנשים שעברו את זה. תתבייש.

אני מבינה שנפגעת אבל לנסות לבייש אנשים זו לא הדרך להעביר את המסר שלך אלא רק דרך להתנשא מעליהם וזה לא יפה באותה המידה.

3. כדי לאמץ את תזונת 80/10/10 את צריכה להבין מהי תזונת 80/10/10. כדי להבין מהי תזונת 80/10/10 את צריכה לקרוא את המידע שבאתר ובפורום. חשוב שתביני שמה שאת רוצה לעשות שונה מאוד בצורה עקרונית מהתזונה שאנחנו מדברים עליה פה. מה שאת רוצה לעשות זה לא תזונת 80/10/10 וזה לא בריא. כולנו מאוד רוצים לעזור לך אבל זה יהיה לנו מאוד קשה לעשות את זה אם לא תקראי את המידע ותתעלמי ממה שכותבים לך.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אנורקסית לשעבר » ש' ספטמבר 22, 2012 3:39 pm

היי ירדן,
מה פתאום התעלמות?! כנראה בגלל שלא כתבתי תגובה, אבל את ההודעות שלך קראתי בעיון הרב ביותר :)
סליחה אם לא גם הגבתי.
הרגשתי צורך ראשוני להגיב על הדברים הלא-יפים שנאמרו, ואחר כך הודיתי לירון שהיה הראשון להזדהות אתי, אבל באמת שאת הדברים שהבאת בקשר למידע וללינקים אני קראתי הכי לעומק, ותודה על ההשקעה בהם.
אגב - להגיד לו שזו חוצפה להגיד את מה שהוא אמר לא נראה בעיניי כמו להתנשא או להעליב בחזרה. להפך, אני אומרת שלא יעליב ולא יתנשא מעליי, כי ככה בדיוק הייתה ההודעה שפגעה. אני באמת חושבת שרק מי שהיה כל כך עמוק במקום הנורא הזה שנקרא הפרעת אכילה מסוגל להבין את הקצה של הקצה. לכן זה הכעיס אותי כל כך.
ולענייננו: את כותבת "את צריכה לקרוא את המידע שבאתר ובפורום" (...אני לא יודעת איך עושים פה הדבקה של חלק זה של ההודעה שלך אבל נגיד ששמתי עכשיו), וזה בדיוק מה שעשיתי, אני לעולם לא הייתי מעזה לכתוב פה בפורום אפילו את המשפט "שלום לכם אני חדשה" אלמלא קודם כל חרשתי את כל האתר לאורכו ולרוחבו וקראתי את כל המאמרים (כן כן!) וצפיתי כמעט בכל הסרטונים (רק את אלה שהצלחתי להבין באנגלית. אם אין כתוביות למה אתם לפחות לא מצרפים טקסט של תקציר הסרטון בעברית? לא כולנו מבינים אנגלית שוטפת במיוחד של מדענים ומומחי תזונה...) וכן אפילו גלגלתי לאחור בפורום וקראתי מבחר הודעות ודיונים שנגעו לנושא שלי. אני פניתי אליכם בשאלה שלי על האגוזים רק אחרי שביקור יומיומי וחרשני כאן, אחרי כל המאמרים והסרטים והדיונים, לא מצאתי משהו שיענה על שאלתי.
הסרטון היחיד שאיכשהו התייחס לשאלתי היה זה עם הבחור שמסביר למה אכילת אגוזים ושומנים מרובה אינה טובה , כי אז הגוף שוב מתגעגע לאוכל מבושל. אבל הנה, שוב, זה הדבר היחיד שהצלחתי להבין אחרי הקשבה מרוכזת בסרטון, אולי כי האנגלית שלי לא פרפקט.
כך שמהבחינה הזאת... חשוב לי מאוד מאוד להבהיר, שאני לא כותבת כאן בתור איזו חסרת-ידע שמתלהבת ממבט ראשון מה"דיאטה" הזו וקופצת עליה כקרש להמשך הפרעת האכילה. ומאוד מפריע לי שזה הרושם שהתקבל אם זה כך. אני במשקל תקין ואוכלת יפה מאוד כבר קרוב לשנה, אוהבת לאכול, אוהבת את גופי וחוקרת על הטבעונאות ובמיוחד על הREW ושיטת ה811 כבר המון זמן. ושאלתי כאן בפורום הייתה מפני שלא מצאתי גם כעבור זמן רב שום התייחסות עמוקה באמת לנושא האגוזים והאבוקדו כחלק יותר דומיננטי בתפריט. הדגש על "לאכול יותר פירות" הפך לעיקרון כל כך מובלט, שזה בדיוק מה שרציתי לדעת, האם התגמשות לכיוון קצת שונה בעניין השומן עשויה להיחשב כהפרה בוטה של כל התזונה הזו וכל מה שהיא נשענת עליו (10% שומן ולא יותר!!!), או שמא כל עוד ההקפדה על העקרונות החשובים המרכזיים (פירות וירקות ברוב שולט, והכל REWFOOD, ואורח חיים בריא) עשויה לאפשר התגמשות קלה בנושא אחוזי השומנים הבריאים בתפריט.
מקווה שהובהרתי מעט :)
(שוב תודה על התייחסותך, ושוב סליחה אם נוצר הרושם שלא קראתי את דברייך)
אנורקסית לשעבר

הודעהעל ידי ירדן » ב' ספטמבר 24, 2012 6:09 pm

כשכתבתי שזה מתנשא לא התכוונתי לכך שכתבת שזו חוצפה אלא לכך שכתבת "תתבייש" אבל בואי כבר נניח לנושא הזה :)

קודם כל כפי שאמרתי צום לסרוגין הוא לא משהו שאנחנו ממליצים עליו והוא לא הולך עם הרעיון שעומד מאחורי אורח החיים הזה. חשוב להבין שלמרות שהמושג 80/10/10 מדבר על האחוזים של הפחמימות, החלבונים והשומנים שבתפריט, ד"ר גרהם מדבר בספרו על הרבה מעבר לכך ולא רק על הפן התזונתי כי לבריאות יש עוד הרבה פרמטרים מעבר למה שאוכלים. צום לסרוגין הוא משהו שעושים באדי בילדרים וגם אנשים בקהילת הפליאו והוא לא מומלץ. בכל מקרה אם קשה לך לאכול כמויות גדולות אז עדיף שתפרסי את המזון על פני כל היום ולא תאכלי הכל בכמה שעות כי אז יהיה לך עומס במערכת העיכול, נפיחות והרגשה לא נעימה. הרבה יותר הגיוני שתאכלי ארוחת בוקר של פירות, ארוחת צהריים של פירות וארוחת ערב של סלט עם מעט שומן.

אני ממליצה שתרשמי לאתר הכרונומטר- http://cronometer.com (תסמני ב-Macronutrient Ratio Targets את LFRV/30bananasaday) ותעשי בדיקה של יום אחד או יותר של אכילה בהתאם לתפריט שרשמת פה לפני כמה ימים. אני מבטיחה לך שתגלי שלא רק שזה לא 80/10/10 מבחינת האחוזים זה גם ממש לא קרוב לזה אלא יותר נראה כמו דיאטה עתירת שומן. ירקות מאוד דלים בקלוריות ולכן כאשר רוב המזון הוא ירקות ושומן ורק מעט פירות מה שקורה זה שהאחוזים של השומן יכולים להגיע ל-40% במקרה הטוב ואפילו 80% במקרה של רואו פודיסטים שאוכלים רק מזונות רואו-גורמה מיובשים על בסיס זרעים ואגוזים עם ירקות ונבטים. אל תשכחי שכל גרם שומן מהווה פי 2 יותר קלוריות מפחמימה וחלבון כך שגם כמות שנראית קטנה של מזון שומני מקפיצה את אחוזי השומן בתפריט. השומן שבתפריט הוא השומן שיפריע למטבוליזם של הסוכרים בגופך ויגרום לעייפות פיזית ומנטלית ועם הזמן עלול לגרום לקנדידה ותנגודת אינסולין. בנוסף השומן בתפריט הוא השומן שאחר כך תסחבי על גופך.

אגוזים, זרעים ואפילו אבוקדו נחותים מבחינה הערך התזונתי שלהם יחסית לפירות וירקות. פירות הם המזון שמכיל הכי הרבה ויטמינים לכל קלוריה מכל מזון אחר וירקות ועלים ירוקים הם במקום השני. ירקות ועלים ירוקים מכילים הכי הרבה מינרלים לכל קלוריה מכל מזון אחר ופירות הם במקום השני. למה שתרצי להפסיד את כל השפע הזה? :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אנורקסית לשעבר » ב' ספטמבר 24, 2012 7:35 pm

בשבילך זה שפע... בשבילי זה קצת קושי (בעיקר נפשי) לאכול כל כך הרבה...
פעולת האכילה עצמה קצת קשה לי, למרות שבתכלס אני אוהבת אוכל.
בקשר לאתר - כמו שאמרתי מאוד קשה לי עם האנגלית. אבל בתקופה שבה עשיתי דיאטות הייתי משתמשת באתר גולינגו (בעיקר בשביל חישוב קלורי, אבל יש בו גם התפלגות מעולה של אחוזי שומן, פחמימות וחלבונים, ואפילו סיבים). וזה בעברית. ניסיתם אותו? זה אותה היעילות?
אנורקסית לשעבר

הודעהעל ידי ירדן » ג' ספטמבר 25, 2012 10:54 am

יצא לי לראות כמה וכמה סרטונים של בחורות שדווקא התזונה הזאת היא מה שעזר להן מבחינה נפשית עם האוכל ואפילו כאלו שהחלימו לחלוטין מהפרעות האכילה שהיו להן והגיעו למשקל הנכון להן. מן הסתם זה לא משהו שעובר בין רגע ולכן התמדה היא הכרחית. כולם מתקשים בהתחלה עם הכמות אבל אם רוצים להצליח להתמיד בתזונה הזאת ולקבל ממנה יתרונות בריאותיים צריך לאכול מספיק ולאכול נכון בהתאם להתפלגות הקלורית הבריאה. כמה זה מספיק משתנה מאחד לשני. אם תרצי הכוונה יותר אישית אז רשמי כמה פרטים על עצמך בהתאם לרשימה הזאת-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4

נתקלתי באתר הזה אבל לא ניסיתי אותו יותר מידי ולא בדקתי את הנתונים שבו ביחס לאתרים אחרים, אבל אני מניחה שזה בסדר שתשתמשי בו. רק שימי לב שאת בודקת את התפלגות מקור הקלוריות שזה הגרף השני ולא הראשון. אנסה לבדוק אותו בהזדמנות כדי לדעת האם כדאי להמליץ עליו לאנשים אחרים שמתקשים עם האנגלית. אני מכירה את הנטוגרין שהוא גם אתר ישראלי אבל הוא לא הכי מדוייק.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

כרונומטר

הודעהעל ידי avco01 » ו' יולי 12, 2013 5:27 pm

ניסיתי להתחבר לכרונומטר ולא הצלחתי. כל פעם קבלתי תשובה שהיוזר נם או הסיסמא אינם נכונים. איני מבין מדוע? מה זה username וכמה תווים צריכים ליהיות בusername ובסיסמא?

אודה על עזרתכם.
avco01

הודעהעל ידי ירדן » ש' יולי 13, 2013 2:36 pm

צריך להרשם לאתר. בזמן ההרשמה אתה קובע לעצמך שם משתמש וסיסמא שאיתם תוכל להכנס בכל עת לאתר ולראות את הנתונים השמורים שכבר הכנסת ולהוסיף חדשים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

תפריט יומי, קלוריות, שומן, BMR, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים