מעבר מתזונת הפליאו - בקשת עזרה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מעבר מתזונת הפליאו - בקשת עזרה

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 26, 2012 7:46 pm

כל בעלי החיים בטבע אוכלים מזון נא. גם אנחנו בני האדם נועדנו לשגשג על מזון נא ולא השתננו מבחינה גנטית והותאמנו לאכילה של מזון מבושל גם אם יש ביכולתנו לשרוד גם על תזונה מבושלת ומאוד מעובדת. הבישול לא רק משפיע על טעם וריח המזון, על יכולתנו לאוכלו ועל החיידקים שבו אלא גם משנה את הרכבו הכימי, גורם לתגובה חיסונית (מצב שנקרא digestive leukocytosis שלא קורה באכילה של מזון נא) ובנוסף גורם ליצירת חומרים מסרטנים.

קצת על נזקי הבישול - מה קורה בחימום של חלבונים ושומנים-
http://30bananotleyom.com/movies/26-dam ... ooked-food

בדיוק כפי שחתולים וכלבים נועדו לאכול בשר נא והם רק שורדים על המזון המעובד עתיר הדגנים, התוספים והבשר המבושל והמיובש שהם נאלצים לאכול ולכן מתמודדים עם הרבה מחלות כמו בני האדם. ובדיוק כפי שאפילו מר קדמוני כתב בבלוג שלו על הגורילות שבגני החיות שסבלו מהתקפי לב עד שהתחילו לתת להם את המזון הנא הטבעי להם, כך גם אנחנו אמורים לאכול מזון נא, שיש לנו יכולת לאכול אותו בצורתו הטבעית ושלא צריך עבד אותו בשום צורה או לייצר אותו במפעל.

חילקי, אשמח אם תתייחס לכל מיני דברים שנכתבו פה כמו למשל לקישור שצירפתי לגבי סיפרו של לורן קורדיין שסותר לחלוטין את הגישה התזונתית שלך, לעובדה שנוצרים חומרים קרצינוגניים באפיה וצלייה של בשר, לעובדה שלבעלי החיים בטבע אין אחוזי שומן גבוהים, לעובדה שקפה הוא מוצר מזיק ומעובד מאוד כמו גם סוכריות מנטה ללא סוכר (האם הסתכלת אי פעם מה הן מכילות?) ושלמוצרים כאלו אין כל מקום בתזונה הפליאוליטית, ועוד דברים רבים שהועלו פה והתעלמת מהם :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי חילקי » ד' ספטמבר 26, 2012 8:11 pm

ירדן כתב:חילקי, אשמח אם תתייחס לכל מיני דברים שנכתבו פה כמו למשל לקישור שצירפתי לגבי סיפרו של לורן קורדיין שסותר לחלוטין את הגישה התזונתית שלך, לעובדה שנוצרים חומרים קרצינוגניים באפיה וצלייה של בשר, לעובדה שלבעלי החיים בטבע אין אחוזי שומן גבוהים, לעובדה שקפה הוא מוצר מזיק ומעובד מאוד כמו גם סוכריות מנטה ללא סוכר (האם הסתכלת אי פעם מה הן מכילות?) ושלמוצרים כאלו אין כל מקום בתזונה הפליאוליטית, ועוד דברים רבים שהועלו פה והתעלמת מהם

טוב הי, לא התעלמתי משום דבר בכוונה... אולי לא הצלחתי לקרוא הכל הכל אז חמקו מעיניי כמה דברים אבל אני משתדל! :) :mrgreen:
טוב אז לגבי הקישור שהבאת - גם אני יכול להביא קישורים של אנשים שהבריאו עם פליאו ושחקרו על פליאו ושסותרים לחלוטין גם מדעית וגם בריאותית את הטבעונאות... העניין הוא שאני כבר לא מתרגש מהסתירות השונות, כי כבר למדתי שאם אני בפליאו יביאו לי מיליון הוכחות אמיתיות ונכונות מהטבעונאות, ואם אני הופך לטבעונאי קופצים כל חבריי מהפליאו ומביאים לי מיליון ואחת הוכחות מהצד שלהם. באיזשהו שלב אני מרים ידיים ולוקח צעד לאחור... אבל יש כאלה בקהילת הפליאו שנהיו פנאטיים, לא כמוני, והם ישמחו לדון איתך עוד יותר לעומק ולפרט כל סתירה וסתירה ואת המשמעויות שלה (תיכנס לבלוג של מיקי בן דור או דעאל "מר קדמוני", הם ממש עושים פרופסורה בפליאו....)
לגבי נזקי הבישול - הפליאו לא מאמינים שזה יוצר רעלים ולגבי איבוד הויטמינים והמינרלים הם יענו לך שבחתיכת כבד קטנה של בשר אתה מקבל אספקה שבועית של ויטמינים ומינרלים שגם אכילת בננות יומיומית לא תביא לך. זה אמור להיות התועלת שבאכילת בשר שמן - כמות פיצפונת שנותנת לך הר של ערכים תזונתיים. לגבי הכולסטרול, הרדיקלים החופשיים והרעלים - כמו שאמרתי זה מסוג הסתירות שבהן אתה יכול להתנצח עד מחר עם פליאוליסט, הוא לא מאמין שיש פה רעלים שמזיקים לו ואתה כן מאמין. שוב, זה השלב שבו אני לוקח צעד אחורה ונותן לרציניים כמוך לדון לעומק עם הפליאוליתיים החכמים ממני... אני סה"כ בחור שמחפש מה יעשה טוב לעצמו ולסביבה 8-)
לגבי הקפה - לא מסכים, קפה שחור אמיתי שעשוי מפולי קפה ומים רותחים אין בו שום דבר מעובד שמזיק לבריאות. תלוי איזה קפה, כמובן. אנחנו לא מדברים על נס קפה מעובד של עלית. והפליאוליתים שכן שותים נס, ויש כאלה, מודים שזה סותר את אורח החיים הקדמוני אבל בניגוד לטבעונאים הם לא מתיימרים לאכול 100% מה שאכל הקדמון, אלא רק את העקרונות הבסיסיים והקריטיים.
והסוכריה?
לחלוטין נחשבת בלתי-קשורה לפליאו! :lol: ובזמנו גם שאלתי את מיקי בן דור אם הוא "מרשה" את זה בתזונה, וכפי שחשבתי הוא הסתייג, אבל בניגוד לטבעונאות כמו שאמרתי יש פה מקום להקל, כי המחיר של זה מבחינה גופנית לא כזה קריטי, אז אם סוכריה אחת ביום עושה לך כזה טוב, למה לא, זה לא יהרוס את התזונה שלך.
ואני כבר כתבתי את זה שוב ושוב (שלפי הפליאו הטהור אין קפה וסוכריות ושוקולד) ואתה כל פעם שואל מחדש... אתה צריך להפנים שבתזונה הפליאוליתית אין התיימרות להיות אדם קדמון שמסתובב עם עורות כרוכים סביב המפשעה ואלה ביד אחת ולהרוג חיות כדי לאכול אותן נאות! יש פה אידיאל לאמץ את עקרונות התזונה מבחינת מה שהיא נשענת עליו: שומן רווי מהחי, חלבון מהחי והרבה עשבים וירקות ירוקים. סוכריות, סיגריות, קפה ושוקולד לא קשורים בכלל ואם אתה יכול להוריד אותם מהתפריט הרי אתה פליאו טהור ומשובח וכל הכבוד לך... אבל אין במאכלים האלה משהו שסותר מהותית את עקרונות התזונה הזו, כי אין בהם פחמימות או דגנים.
ובעלי חיים עם שומן רווי - אתה צוחק? פילים היו המזון העיקרי שלנו והם שמנים כמו פילים! וכן, זה שומן רווי, לא שרירים :D

תגידו מה שלומכם עם שבירת הצום??? ירדתי עכשיו על אשכול ענבים ואני מרגיש מעולה!!!!!!
ממש מסוגל לצום עכשיו עוד יומיים כמו כלום :D
חילקי

הודעהעל ידי חילקי » ד' ספטמבר 26, 2012 8:13 pm

אני רוצה לחדד שכשאני אומר "לא סותרים מהותית את עקרונות התזונה" אני מתכוונת בעצם העובדה שאין בהם פחמימות/עמילן וכו',
כי מבחינת מה שהם עצמם (נניח, סוכריות, שיש בהם ממתיקים מלאכותיים וצבעי מאכל ושאר רעלים ודברים שאנחנו לא אמורים לאכול בכלל)---- ברורררררר שהם סותרים את התזונה הפליאוליתית.
מה שאני מנסה להגיד זה שבמינונים זעירים הם לא מזיקים,
ולא הורסים את מה שהפליאו מנסה ליצור: שרוב התפריט שלך מתנהל כמו התפריט של האדם הקדמון.
חילקי

הודעהעל ידי יונתן » ד' ספטמבר 26, 2012 8:33 pm

חיליק כתב:
אבל בניגוד לטבעונאים הם לא מתיימרים לאכול 100% מה שאכל הקדמון, אלא רק את העקרונות הבסיסיים והקריטיים.

מתברר שהם לא מתיימרים לאכול אפילו 1% ממה שאכל האדם הקדמון.
ובעלי חיים עם שומן רווי - אתה צוחק? פילים היו המזון העיקרי שלנו והם שמנים כמו פילים! וכן, זה שומן רווי, לא שרירים

עוד הנחת יסוד שלא מבוססת על דבר פרט לאמונה או משאלת לב. פיל הוא יצור שרירי וחזק ובשום פנים ואופן לא שמן. בעלי חיים שחיים באזורים טרופיים חמים אינם שמנים, לא פיל, לא תאו ולא היפופוטם. אתה שוב לא מבין מהי אבולוציה ומה תפקיד השומן בגוף בעלי חיים. ראה אלו בעלי חיים זקוקים לשומן: אלה שחיים במקומות קרים מאוד, כמו כלבי ים, אלה שזקוקים לעודפי השומן כדי לעבור שנת חורף, כמו דובים, ובעלי חיים אחרים שאוגרים את השומן לתקופות של מחסור, כמו הגמל שאוגר שומן בדבשתו. לפיל אין שום סיבה לאגור כמויות אדירות של שומן, לא כדי לבודד את עצמו מהקור ולא כדי להכין את עצמו למחסור, כי המזון שלו, עלים ופירות, מצוי בשפע בכל רחבי יבשת אפריקה. ראה כאן תשובה שניתנה לשאלה על בשר פילים, מפי אדם שבאמת אכל אותו. הוא טוען שהבשר היה מאוד [ההדגשה במקור] דל שומן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי בת חן » ד' ספטמבר 26, 2012 8:50 pm

אני חייבת לשאול...

אתה רוצה להגיד לי שבכל הנוגע לחומרים רעילים שנמצאים בבשר, חלקם באופן טבעי, חלקם האדם הוסיף, חלקם נוצרים כתוצאה מתהליכי עיבוד, בישול וצלייה, אנשים שעושים תזונת פליאו לא חושבים שיש כלל חומרים כאלה?
שבעצם כל החומרים שתעשיית המזון עמלה כל כך הרבה שנים להוסיף לו כדי שיישמר יותר זמן, ייראה יותר אדום, פוספאטים (לעזאזל!!) זו המצאה שלנו!!! הם בעצם טוענים שכל אלה לא קיימים? וואו
בת חן

הודעהעל ידי יונתן » ד' ספטמבר 26, 2012 8:59 pm

אמונה דתית או לא אמונה דתית... הם מאמינים שהאדם הקדמון ניזון על בשר נא, מאמינים שאין שום חומרים רעילים בבשר, מאמינים ששומן רווי לא קשור בשום צורה למחלות החברה המערבית... אין פלא שיותר מצטרפים אליהם מאשר אלינו ;)
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ד' ספטמבר 26, 2012 9:17 pm

בת חן כתב:אני חייבת לשאול...

אתה רוצה להגיד לי שבכל הנוגע לחומרים רעילים שנמצאים בבשר, חלקם באופן טבעי, חלקם האדם הוסיף, חלקם נוצרים כתוצאה מתהליכי עיבוד, בישול וצלייה, אנשים שעושים תזונת פליאו לא חושבים שיש כלל חומרים כאלה?
שבעצם כל החומרים שתעשיית המזון עמלה כל כך הרבה שנים להוסיף לו כדי שיישמר יותר זמן, ייראה יותר אדום, פוספאטים (לעזאזל!!) זו המצאה שלנו!!! הם בעצם טוענים שכל אלה לא קיימים? וואו

לא שלא קיימים... הם משלימים עם העובדה שאין מה לעשות, בימינו כמעט כל מה שאנחנו אוכלים מלא ברעלים מסוימים. גם הפירות והירקות הלא-אורגניים, גם הפירות והירקות האורגניים... והאויב מספר אחת זה הדגן והסוכר הלבן (נכללים באותה קטגוריה). ברגע שאת מוציאה את זה מהתפריט, כבר שיפרת את התזונה שלך באחוז משמעותי ביותר. אז למרות כל הרעלים או הרכיבים הלא טובים שעלולים להימצא בבשר וכו', זו האופציה התזונתית הכי טובה לדעתם, כי היא הכי קרובה למה שאכלו הקדמונים (בשר וירקות)
יונתן כתב:אמונה דתית או לא אמונה דתית... הם מאמינים שהאדם הקדמון ניזון על בשר נא, מאמינים שאין שום חומרים רעילים בבשר, מאמינים ששומן רווי לא קשור בשום צורה למחלות החברה המערבית... אין פלא שיותר מצטרפים אליהם מאשר אלינו

יונתן יש לי עוד תיאוריה להצטרפות של אנשים לפליאו יותר מטבעונות חוץ מהקטע של טעים וכל זה... אני חושב שחלק גדול מהפליאוליתים מרגישים שהטבעונאים יותר מידי משווים את האדם לבעלי חיים, כלומר, אנחנו כמו גורילות, אנחנו כמו חיות... ואילו בפליאו טוענים שמהות האנושות, היופי בתרבות ובמוח האנושי, זה שהצלחנו להתפתח בדרך אחרת, זה שהצלחנו להמציא את האש, זה שלמדנו לבשל, זה שלמדנו ליצור ולשכלל כלים מודרניים כדי להשיג לעצמנו מזון. כאילו - הבישול ואכילת בשר זה סמל לכוח האנושי, בעוד שאצל הטבעונאים זה בדיוק הפוך - היכולת המוסרית להחליט שלא לאכול בשר נחשבת פה הפן ההומני והאנושי.
קולט? הכל שאלה של איך אתה בוחר להכתיר את היתרון האנושי :D
חילקי

הודעהעל ידי יונתן » ד' ספטמבר 26, 2012 10:29 pm

אתה צודק, חילקי, רוב האנשים בטוחים שאנחנו המין הנבחר, שנועדנו לשלוט בעולם ובבעלי החיים ושזו זכותנו לנצל אותם כאוות רוחנו. לכן אין פלא שקל יותר לאנשים לקבל תזונה שמתבססת על אותם רעיונות, ולהאמין שהמדע או הרפואה או אלוהים תומכים בה. בנוסף, אם אתה מותיר בתזונה שלך את המוצרים שמר קדמוני ומיקי בן דור מאפשרים, אתה כמעט ולא מוותר על כלום פרט למזונות הכי מעובדים, כמו קמח וסוכר, כך שאין ספק שמעבר לתזונת 811 היא צעד הרבה יותר משמעותי, ולכן יותר קשה.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ד' ספטמבר 26, 2012 10:33 pm

אתה מספר לי :? :? :?
.......................................
אבל הי, ייאמר לזכותי שהצום עשה נפלאות לקיבולת הקיבה שלי לאכול פירות. עד עכשיו אכלתי איזה קילו פירות והיד עוד נטויה!
(אני יודע, אני יודע, זה גרושים במונחים שלכם, אבל במונחים שלי כבר הפכתי לבננה)
ענבים ואבטיח אחרי צום - גן עדן עלי אדמות
בחיים לא הייתי יכול לרדת על סטייק עכשיו גם אם הייתי רוצה...
חילקי

הודעהעל ידי Live4Love » ד' ספטמבר 26, 2012 10:39 pm

חבר שלי האוכל פליאו וכל מה שזז רושם את זה, זה לא אני, לפרוטוקול..)
קוראים לי ראובן,
חילקי אני מסכים איתך , בן אדם שלא יאכל מזונות מעובדים, זבל , סוכר , וממתקים אלא רק פעם ב.. יגיע עד 120 והכל אצלו יהיה טוב, גם אם הוא יאכל כל היום פירות, דגנים או בשר..
לי לפני כמה שנים הייתה בעיה עם שיני בינה, התחיל כאב קטן שלא יחסיתו לו חשיבות נמנעתי מלצחצח באותו מקום. האוכל שנתקע שם גרם לזיהום שדלף לבשר עצמו שנחתך מהשן בינה. הרופא אמר דחוף צילום, שם השיניים היו עקומות חותכות את הבשר (השיניים צמחו כלפי חוצה). הרופא המליץ על אנטיביוטיקבה ועקירה של 4 שיניים, כמובן שלא הקשבתי לו. החבר הטבעוני שלי המליץ על צומות ועוד כמה מיצים כאלה, האחרים על עקירה, ואני? אכלתי רגיל (בלי השטויות שציינתי למעלה) למשל טוסטים עם גבינה 28% ולחם לבן, והמון טוסטים והכאב עבר, נעלם כעבור יומיים השיניים עדין שם והצילום על הקיר תלוי למזכרת, כדי שאני אזכור שלא צריך לעשות מכל נמלה פיל ויש דברים שצריך לתת להם לעבור מעצמם. תמיד יהיו אנשים שיהיו שרירים ובריאים עם טבעונות ועם פליאו, וכל אחד ימצא לעצמו את מה שנוח לו. זה שלX נוח עם פליאו לא אומר שהוא צריך לריב עם Y ולהוכיח לו שהוא מרגיש יותר טוב ולהפך. הדיון שלכם הוא מגוכח ועצוב. נוח לכם? טוב לכם? אתם בריאים? לא שמנים? לא מפתחים מחלות ונפצעים ? שיזדייין העולם ותשארו כמו שאתם.
אני מכיר בן אדם שמשתמש בתזונה של הפליא. ו כבר למעלה מעשור, הוא התחיל עם זה הרבה לפני שזה תפס תאוצה. הוא חזק כמו שור נושק ל גיל 50.מקיים כל יום כן, כן כל יום אימיון רצחני בדייונות של פלמחים( מי שרוצה מוזמן להצטרף) עם בני נוער שמתכוננים לצבא , ויודעים מה ? הוא קורע אותם ומסתכל עליהם ממש ממש מלמעלה, והוא אוכל פליאו. ויש לי חבר שאוכל תזונת רואו פוד 8/1/1 והוא מרגיש כמו הפצוע האנגלי. ולא אני לא רוצה דוגמה הפוכה על איזה טבעוני על וחזק. כל אחד נוח לו איך שהוא ואין טוב מוחלט תפנימו את זה!
תפסיקו להיות קיצוניים כלכך, אם אני אוכל פליאו אני לא צריך לרדת לגור במערה ואלכול חתולות ובשר שצדתי, אני משתדל כמה שאני רוצה ומעוניין להקדיש לזה. כמו שאם בן אדם מאמין שיש אלוהים או משהו הוא לא צריך להקדיש את כל החיים שלו לזה.

שבוע טוב שיהיה לכם!
Live4Love

הקודםהבא

תגיות נושא

מזונות ממכרים, שומן, תזונת האדם הקדמון, תסמיני ניקוי וגמילה, גלוטן, נזקי הבשר, ספרים מומלצים, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים