הורמונים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

הורמונים

הודעהעל ידי יעלי » ג' ספטמבר 25, 2012 12:05 pm

האם יש מידע מבוסס באשר לשימוש בהורמונים בחקלאות הקונבנציונאלית? אם כן, איפה היא הכי רווחת? (למשל, קל להבין שהתותים הרגילים מפוצצים בהורמונים, אחרת איך הגיעו לגודל כזה מפלצתי)?
מאד מעניין אותי לדעת אם נעשה מחקר על ההשפעה של פירות/ירקות מהורמנים (אם אכן הם כאלה) על גוף האדם.
תודה מראש על כל מידע או אפילו קישור לחומר רלוונטי.
חתימה טובה!
יעלי

Re: הורמונים

הודעהעל ידי יונתן » ג' ספטמבר 25, 2012 5:19 pm

כשעבדתי בחקלאות היינו לוקחים ייחורים וטובלים אותם בהורמון השרשה, זה המידע היחיד שיש לי בנושא.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 26, 2012 4:08 pm

אין לי שום ידע בנושא אבל מהקצת שקראתי באינטרנט ישנם הורמונים צמחיים שמופקים בצורה סינטטית או טבעית (כמו למשל גז האתילן או הורמון ההשרשה שמופק כנראה מעץ הערבה) שמשמשים בתעשייה. לא ידוע לי דבר על הורמונים אחרים או על השפעה כזו או אחרת על בני אדם.
http://www.edugal.org.il/hokrim/library/ma112.htm
http://www.i-h.co.il/categories/13021

אם למישהו פה יש מידע בנושא נשמח מאוד אם הוא ישתף.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי spector1 » ד' ספטמבר 26, 2012 6:25 pm

הורמונים בצמחים אינם מגדילים את הפרי. הפרי גדול בכל היבולים הקונבנציונליים(בניגוד לאורגני) עקב שימוש בדשן כימי והשקייה מדוייקת.
בגידול אורגני נותנים דשנים פחות מרוכזים לכן הפרי קטן יותר , אם כי קיים ויכוח פילוסופי האם הדשן האורגני עדיף.
חלק מהדשנים האורגניים עוברים תהליך כימי קל ע"י החקלאי שרוצה לטייב את הדשן, שע"פ רוב מגיע מלשלשת של ציפורים(גואנו).
דשן אורגני מייצר זיהום רב בשטח הגידול.
הורמונים בצמחים בד"כ נועדו להאיץ הבשלה. בתפוחים וענבים מרססים על הפרי לפני קטיף. זאת הסיבה שהצבע לא אחיד , כי הענב נהיה אדום במקום שהוא מקבל ריסוס.
ניתן גם לרסס על פרחים באופן ממוקד, אם יש בעיות חנטה. תפתחי עכשיו עגבניות שחנטו לפני חודשיים בחמסין ותראי שיש מעט זרעים בפנים והעגבניה מאד נוזלית ולא מוצקת. סיכוי גדול שריססו על הפרחים חנטאון , שהוא הורמון שעוזר לעגבניה לחנות.
למיטב ידיעתי אין השפעה על בני אדם,זה לא כמו הורמונים בתעשיית בעלי החיים.
זה דומה מאד לויכוח בענין ההורמון הנשי שקיים בסויה. יש כאלה שאומרים שלא משפיע בכלל על נשים ויש כאלה שאומרים הפוך.
אגב, בענין קרוב GMO- צמחים שעברו שינוי בהנדסה גנטית. למיטב ידיעתי רק בזרעי סויה עשו שינוי ע"י החדרת גן המאפשר לסויה להיות עמידה בפני רעל עשביה בשם ראונד אפ. זרעי סויה אלה כמובן מיוצרים ע"י הענק מונסנטו שגם פיתח בזמנו את הראונד אפ להשמדת יערות בויטאנאם בזמן המלחמה ההיא.
spector1

הודעהעל ידי יעלי » ה' ספטמבר 27, 2012 3:01 am

וואווו!!! כמה ידע!
תודה רבה!
טוב, דיי מעודד שלפחות החקלאות חפה מהורמונים.
לגבי הסויה, תמיד הרגיש לי לא בסדר כל העניין הזה עם הפיטואסטרוגנים.
בכלל, תמיד היה לי קשה לעכל אותה. גם בצורתה הגלמית וגם בכל צורות העיבוד שלה.
יעלי

תגיות נושא

ריסוס

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 9 אורחים