בהמשך לשאלות הרבות שהומטרו עליי - הנה לינק

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בהמשך לשאלות הרבות שהומטרו עליי - הנה לינק

הודעהעל ידי חילקי » ה' ספטמבר 27, 2012 6:42 pm

למאמר חדש-דנדש בבלוג של מיקי בן-דור, ממובילי הקהילה הפליאוליתית בישראל.
http://www.paleostyle.co.il/?p=1375
יש אגב עוד הרבה פוסטים שקשורים לחקירה מדעית של האבולוציה, שמתי את זה רק כי הוא הכי חדש. אבל אני באמת ממליץ לכל המתעניינים לקרוא שם, אם אתם סקרניים להבין את הרעיון שמאחורי התזונה הזו.
וכעת לעדכון היומי:
התעוררתי באמצע הלילה רעב מת.
אבל זה היה קורה לי גם בפליאו, כך שאני לא חושב שהאשם הוא בהסתגלות לטבעונאות.
בכל אופן החזקתי את עצמי וחזרתי לישון, בסוף נרדמתי.
והנה צחוקים, כשהתעוררתי לא הרגשתי בכלל רעב. אפילו לא היה לי חשק לשייק פירות כמו שתכננתי.
קורה לכם שאתם קמים לא רעבים? מה ההתייחסות שלכם לארוחת בוקר, זה בגדר "חובה" או אוכלים כשרעבים?
כשהייתי בפליאו לא הייתי אוכל כלום עד הצהריים. השאלה היא אם זה כזה קריטי, כל עוד אני יאכל בצהריים רק פירות ואצמד ל811, האם זה כזה משנה שלא דחפתי פרי בשניה שקמתי......

אשמח לעצות + דעתכם על הנכתב בלינק! :geek:
חילקי

Re: בהמשך לשאלות הרבות שהומטרו עליי - הנה לינק

הודעהעל ידי יונתן » ה' ספטמבר 27, 2012 8:01 pm

עוד הפעם בלבלת אותי. אתה שללת מכל וכול את ההיפותזה שמוח האדם התפתח כתוצאה מהצורך לצוד באמצעים מתוחכמים כי יכולת פיזית לצוד לא הייתה לו, וטענת בלהט שמוח האדם התפתח מאכילת מוחות של בעלי חיים אחרים, ואילו עתה מיקי בן דור טוען כי היפותזת הציד היא הנכונה. וההיפותזה שבמאמר מרחיקה עוד וטוענת שהתרגלנו לאכול בשר נא כבר לפני 3 מיליוני שנים. הייתי אומר שלאחר זמן כה רב של אבולוציה על בשר נא היינו נראים כך:
alien_banana.jpg
alien_banana.jpg (39.49 KiB) נצפה 445 פעמים
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ה' ספטמבר 27, 2012 10:21 pm

אתה צוחק?
מתי אמרתי שהאדם התפתח מאכילת מוחות של בעלי חיים אחרים??!!
אמרתי שהמוח של האדם התחיל להתפתח כתוצאה מאכילת שומן רווי מהחי שהיה עוד לפני שלמד לבשל.
בהמשך הוא המשיך והתפתח עוד ועוד אחרי שכבר התחלנו לצוד, לשכלל את השיטות, לבשל וכו'. ברור שהצורך לחשוב כל הזמן איך לצוד ואיך להגיע אל החיה עזר לפתח את המוח. אבל התזונה - שומן וחלבון מן החי - הייתה גורם עיקרי פה.
אל תגיד דברים שלא אמרתי.
חילקי

הודעהעל ידי יונתן » ו' ספטמבר 28, 2012 8:11 am

מה זאת אומרת מתי? היה לנו דיון ארוך מאוד בנושא...
אמרת שמוח האדם התפתח מאכילת שומן רווי, ומאחר שבשר הציד באפריקה דל שומן, בני האדם היו צריכים לאכול בעיקר את האברים הפנימיים, ושהאבר הפנימי שעשוי ברובו משומן רווי הוא המוח. אם אני טועה בפירוש דבריך, תגיד לי שוב מנין הגיע כל כך הרבה שומן רווי לתזונת האדם.
ואתה אמנם שללת לחלוטין את תיאוריית התפתחות המוח כתוצאה מציד, ואני מצטט אותך:
ובהמשך לזה, אז כן, שומן מהחי הוא זה שפיתח לנו את המוח, לא אצבעות ולא פעילות ולא כלום, כי זה לא משנה כמה שימפנזה תאמץ את המוח שלה יום ולילה ותנסה להיות יצירתית ומדענית, מקסימום היא תחדד את הכישורים של המוח שלה כפי שהוא ותמקסם את הפוטנציאל שיש לה בתור - שימפנזה. אבל היא לא תפתח את המוח שלה יותר ויותר עם השנים עד לרמה שבה אנחנו התפתחנו... בשביל זה יש צורך בהתערבות אבולוציונית ממש, כלומר, לאכול משהו שלא היינו אמורים לאכול מלכתחילה, כמו בשר, משהו שממש ישפיע על הגוף שלנו ויגדיל את המוח שלנו בצורה שלא הייתה אמורה לקרות לשימפנזה.

ועכשיו אתה גם אומר שמוח האדם המשיך להתפתח לאחר שלמד לבשל, אבל אפילו מיקי בן דור במאמר שלו אומר שהבישול הגיע בתקופה מאוחרת לאחר התפתחות המוח.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יונתן » ו' ספטמבר 28, 2012 12:30 pm

רגע רגע, יש לי תיאוריה חדשה שאולי תצליח לפשר בין הסתירות:
- בהתחלה היינו מין מפותח של קופי אדם שחיו בעיקר על מזון צמחי ומעט חרקים.
- בשלב מסוים אפריקה קפאה, עצי הפירות ואוכלי הפירות נכחדו, ורק אוכלי עשב וטורפים שרדו, מינים אוכלי פירות נאלצו להסתגל או להיכחד.
- בגלל הקיפאון, כל המינים אוכלי העשב, כמו הפיל, התפתחו אבולוציונית להיות שמנים מאוד, כמו בעלי החיים בקטבים.
- בני האדם החלו לאכול את הפילים השמנים ולהחכים.
- בשלב מסוים אפריקה חזרה להיות חמה, ומאחר שטרפם עתיר השומן נעלם, ומאחר שכבר היו מאוד חכמים, במקום להיכחד או להסתגל בחזרה לאכילת פירות, בני האדם יכלו להגר מחוץ לאפריקה, וכן לבשל בשר רקוב דל שומן ושורשים עמילניים.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ו' ספטמבר 28, 2012 3:16 pm

התיאוריה שהעלית נשמעת לי הגיונית, ובתכלס, לא בדיוק הבנתי מה קודם לכן לא נראה לך הגיוני :)
כן - האדם אכל את האיברים הפנימיים, אבל התכוונתי בעיקר ללב ולכבד ולריאות וכל זה... מוח לא יודע אם הם אכלו. אולי. יותר קל להגיע לריאות מאשר לפצח גולגולת קשה, אני חושב...
פשוט, הפרטים הקטנים האלה לי אישית באמת לא משנים, כי הם לא משנים את התיאוריה עצמה, המסקנות שלה, הביסוסים וההיגיון המדעי שלה.
אגב, זה שהמוח המשיך להתפתח עוד לאחר הבישול זו לא סתירה לכך שאת רוב רובה של אבולוציית ההתפתחות שלו הוא עשה לפני כן. כמו שאמרתי מהתחלה - ע"י חרקים ודגים וחיות קטנות מאוד. אתה יודע מה? בוא נגיד שזה רק חרקים. יש שפע של חרקים בטבע והחלבונים שבהם משובחים יותר מכל סטייק שתאכל. אז אפילו נגיד אנחנו שוללים לחלוטין את התיאוריה שהאדם אכל ארנבות נאות, או פגרים נאים, ושהרעיון לאכול בהמות צץ בו רק אחרי שגילה את הבישול ואת מה שהוא עושה לחומרים ("הי, התפוח התרכך כששמתי אותו על האש, אז מה יקרה כשאני אשים את חתיכת הפיל המת הזה?? הי, מגניב, זה אכיל וטעים! אז בפעם הבאה אני אהרוג את הפיל בעצמי!") --- זה עדיין משאיר לנו עולם שלם של חרקים, זוחלים קטנים ודגים.

וכן - לחרקים יש כמות עצומה של חלבון ושומן רווי, כמה תולעים שמנות יספקו לך מה שאיבר פנימי של חיה היה מספק... ואנחנו לא מדברים על הפיצפוניות שבגינה בחצר, אלא על תולעים של חיק הטבע, ותאמינו לי אני ראיתי לאיזה גודל הן יכולות להגיע :o
חילקי

הודעהעל ידי יונתן » ו' ספטמבר 28, 2012 3:49 pm

עכשיו הבנתי, אז בוא נוסיף את המשפט הבא לתיאוריה שלנו:
- בני האדם לא אכלו את פגרי בעלי החיים הגדולים, אלא ליקטו את הרימות שבפגרים, וזה היה המזון שלהם. לכן אנו מוצאים עצמות של בני אדם ליד עצמות בעלי חיים.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ו' ספטמבר 28, 2012 5:45 pm

חשבתי יותר על חרקים ונמלים מהצמחיה, בדיוק כמו אלה שהקופיל עד היום צורכים במינונים נמוכים.
אבל אם ההתעקשות על פגרים עושה לך את זה... :lol:
חילקי

הודעהעל ידי חילקי » ו' ספטמבר 28, 2012 5:45 pm

קופיל=קופים
חילקי

הודעהעל ידי יונתן » ו' ספטמבר 28, 2012 5:49 pm

עדיין משהו לא מסתדר לי. קשה מאוד למצוא מידע על הערך התזונתי של חרקים. הצלחתי למצוא מידע על ארבה, שם נטען שהארבה מכיל כ-60% חלבון אבל רק 12% שומן, שמתוכם 44% שומן רווי. אני לא חושב שזה הבשר עתיר השומן הרווי שלכאורה פיתח לנו את המוח. עדיין מדובר בבשר עתיר חלבון, ובני אדם לא יכולים להיזון לאורך זמן על בשר עתיר חלבון.
בנוסף, בדיקת הערכים התזונתיים של אברים פנימיים שונים מראה שהכבד והריאות דלי שומן, בלב יש כמות שומן בינונית ורק המוח באמת עתיר שומן. אז אולי בכל זאת הסברה נכונה שאכילת מוחות היא שפיתחה את המוח?
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הבא

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים