שנה עברה (כמעט) - פחד מבדיקת דם...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שנה עברה (כמעט) - פחד מבדיקת דם...

הודעהעל ידי Matan » ש' ספטמבר 29, 2012 5:22 pm

אוקי,
מאיפה נתחיל?
אני 8 חודשים רו
5 על 811 טהור לחלוטין (:
בלי שום ומאודים ותבלינים.
ואני מרגיש נפלא. כל מה שאני אוכל מסתכם בפירות, סברסים (צריך קטגוריה נפרדת כי אני פשוט לא מפסיק לאכול את זה), חסה וסלרי, ו-4 מלפפונים ליום
הכרונומטר שמח ואני שמח.
ובריא מאי פעם.

א-ב-ל
יש בי מין פחד שהגיע הזמן לשתק
ולכן אני הולך לעשות בדיקת דם בשבוע הבא שאני מאוד חושש ממנה.
למה?
כי אם הגרף יהיה נמוך היכן שהנוטריאנטים
זה יגרום לי לרצות לזרוק את כל העבודה הקשה, ההתמדה, הלמידה החשובה לפח.
אני לא יודע מה לעשות, זה מתסכל. כשהתחלתי את הרופוד עשיתי בדיקה והיה שינוי קטן לרעה ומאז לא נבדקתי
אני מאוד חושש מבדיקת הדם שתוכיח לי שאני לא בסדר והגיע הזמן לסור לתפריט הקודם
מה דעתכם?
יש מישהו שעשה בדיקת דם והנוטריאנטים עלו, אפילו קצת?
זה ממש ישמח אותי.
אני חושש לגלות שבדם שלי יש פחות ערכים טובים מבתקופה שהייתי ניזון מאורז לבן ובמבה וחומוס של אחלה.
Matan

Re: שנה עברה (כמעט) - פחד מבדיקת דם...

הודעהעל ידי ירדן » א' ספטמבר 30, 2012 1:37 pm

לאיזה נוטריאנטים אתה מתכוון? בבדיקות דם שיגרתיות לא בודקים רמות של ויטמינים ומינרלים.

בדיקות שגרתיות מחולקות לספירת דם וכימיה. בספירה בודקים את את רמת כדוריות הדם האדומות והנפח שלהן, המוגלובין, רמת כדוריות הדם הלבנות ואת הסוגים שלהן על פי אחוזים ועל פי מספרים אבסולוטים, טסיות דם ועוד כמה מאפיינים שקשורים לכדוריות הדם האדומות. ניתן לבקש להוסיף בדיקת ברזל ופריטין. בכימיה בודקים רמת גלוקוז ושומנים בדם, תפקודי כבד ותפקודי כליה, חומצה אורית, אוראה, קריאטינין, אלבומין ואלקטרוליטים (זה לא מדד לכמות המינרלים בגוף). ניתן להוסיף לבדיקה גם חומצה פולית.

סביר להניח שהאוראה שלך תהיה נמוכה מהנורמה אבל זה לא בהכרח דבר רע. אוראה היא תוצר סופי של חילוף החומרים של חלבון בגוף. בתזונה דלת חלבון היא תהיה נמוכה מהנורמה (כמו גם במקרים של תת תזונה). גם הכולסטרול של טבעונים שאוכלים בריא ונמצאים במשקל תקין נמוך משל רוב האוכלוסיה.

אם כבר אתה עושה בדיקת דם אז בקש מהרופא/ה בדיקת ויטמין D ו- B12.

ואם אתה מעוניין בדיעה על התזונה שלך האם היא עשירה ומספקת אתה מוזמן לכתוב לנו פה יום או יותר לדוגמא עם כמויות מפורטות :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

בדיקות דם, חסרים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 8 אורחים