מלפפונים לא אורגניים, עדיף לקלף?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מלפפונים לא אורגניים, עדיף לקלף?

הודעהעל ידי אביב פלד » ב' אוקטובר 01, 2012 10:00 pm

מחד בקילוף מפסידים את הקליפה על מעלותיה ואת רקמת המלפפון הצמודה לקליפה, ומאידך שם לכאורה מצטבר הרבה ריסוס, וגם יש מלפפונים מדונגים. מה עדיף? ואולי אם משפשפים חזק את קליפת המלפפון בסקוץ' יורד הריסוס שעל הקליפה?
אביב פלד

Re: מלפפונים לא אורגניים, עדיף לקלף?

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 02, 2012 10:38 am

פשוט תקנה אורגני. ההפרש במחיר לא שווה את הריסוס.

אני קונה ירקות ועלים ירוקים רק אורגניים אבל אם לעיתים רחוקות יוצא לי לאכול ירקות שאינם אורגניים כמו למשל מלפפון אז אני לא מקלפת אותו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ג' אוקטובר 02, 2012 3:31 pm

לצערי מצבי הכלכלי קשה. מלפפונים אני קונה בשוק ב2-3 ש"ח, והאורגני לפחות 6.9 לקילו.
אביב פלד

הודעהעל ידי אביב פלד » ג' אוקטובר 02, 2012 8:40 pm

בדקתי כעת בניצת, והמחיר לאורגני 8.9. כשברמי לוי המחיר 2.9

כתבת שאם יוצא לך לאכול לא אורגני, את לא מקלפת. ואני מבין מהדברים שכך נראה לך עדיף, ועל אף ההדברה. האם גם במלפפונים מדונגים היית מעדיפה עם הקליפה?
אביב פלד

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 03, 2012 4:35 pm

לא נתקלתי במלפפונים מדונגים. בכל מקרה יוצא לי לאכול ירקות לא אורגניים רק לעיתים רחוקות מאוד.

להזכירך, מזון מהחי, אותו אתה עדיין אוכל, יקר יותר מירקות אורגניים...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ד' אוקטובר 03, 2012 9:24 pm

החלבון מן החי עולה לי מקסימום 8-10 ש"ח ליום (אני אוכל יחסית מעט חלבון). והרי אם אינני אוכל את כמות הפירות שלכם, אני אנוס לאכול חלבונים. ומלפפונים אורגניים אינם במקום חלבון, אלא דרוש לאכול במקום החלבונים תזונה של המון פירות. אני אמנם אוכל המון המון פירות, אך לא בכמות שלכם עדיין, ולכן אני חייב כרגע להוציא את הכסף על החלבונים.
כשאינני אוכל פירות בכמות שלכם, אם לא אוכל חלבונים בכמות מינימלית, הרי אנזק משמעותית. אך אם אוכל מלפפונים רגילים במקום מלפפונים אורגניים הנזק יהיה קטן בהרבה. לכן שקלתי שעל חלבונים אני חייב כרגע לשלם ועל מלפפונים וגזר וסלק ובצל אורגניים לא. אך אם אקנה ירקות עליים אקנה אורגני.
האמת שאני שוקל לקנות גבינה אורגנית במקום גבינה רגילה, בגלל ההצטברות הגבוהה של הכימיקלים וההדברה בבעלי החיים. ואמנם זה עולה כפליים, אך שוב פה מדובר בכמות רעלים גבוהה בהרבה מהמלפפונים. ולכן פה נראה שההוצאה מוצדקת יותר. ויתכן שאם לא אצליח להגיע לתזונה שלכם, אעבור לחלבונים מקטניות אורגניים (בקטניות זה יוצא כמדומני זול יותר מירקות, כי לא אוכלים מהם כ"כ הרבה. ואני הרי אוכל מעט חלבון ליום).
אביב פלד

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 04, 2012 11:24 am

אביב, אתה בשום פנים לא אנוס לאכול חלבונים מהחי. אין שום סיבה לעבור לגבינה אורגנית במקום גבינה רגילה שכן הדבר הכי הגיוני במצבך לעשות הוא פשוט להפסיק לצרוך מוצרים מהחי.

חזרתי ואמרתי לך שוב ושוב- קרא את הספר 'לנצח את הסוכרת בדרך טבעית' של ד"ר ניל ברנרד. מזונות מהחי הם יקרים ומזיקים לכל אדם ובכללם לחולי סוכרת. לא רוצה לאכול הרבה פירות? לא צריך. תאכל קטניות ודגנים במקום. זה יותר זול מלאכול פירות וירקות בלבד אך בהחלט גם הרבה הרבה יותר זול מלאכול מוצרים מהחי.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ה' אוקטובר 04, 2012 10:11 pm

כן, נכון. אני שוקל את זה כבר הרבה זמן (לעבור לקטניות במקום מוצרים מהחי) אך יש עם זה כמה בעיות טכניות. רציתי בעבר להתייעץ איתכם על כך, אך הבנתי שאתם לא משיבים על נושאים שאינם קשורים לתזונת פירות. ובנתיים הנושא נסחב כי לא התפניתי לבדוק זאת. אך את צודקת, ובאמת זו עצלות מצידי.
אביב פלד

תגיות נושא

חלבון, עלויות מזון, אורגני

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 5 אורחים