עימות בר-קיימא

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עימות בר-קיימא

הודעהעל ידי ccpoor » ה' אוקטובר 04, 2012 2:15 pm

אם להוציא את כל הערס של שני הצדדים, מתקיים בתגובות הפוסט האחרון דיון חשוב ומעניין, אך הפלטפורמה של שרשור התגובות, מיקומו (אתר 80\10\10, מגרש הבית של הטבעונאים, מתחת לכתבה תומכת 80\10\10) ויסודות הכעס עליהם מונח לא מאפשרים אותו כראוי.

אולי אפשר לדבר עם מנהלי קהילות הפליאו ולקיים דיבייט ראוי? (הכולל הבאת ראיות, הסברים מעמיקים, שיוויון מעמדי וכו')
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: עימות בר-קיימא

הודעהעל ידי ccpoor » ה' אוקטובר 04, 2012 2:16 pm

נ.ב: משהו שלמדתי מ'תבונא' זה שהמעילה 'עימות' מקורה ב'עמית', חבר. אותה משמעות כלפי התעמתות.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי ירון » ה' אוקטובר 04, 2012 3:35 pm

הבעיה היא בצורת ההתמודדות של הצדדים. ההבדל ניכר מקריאת פוסטים של מר קדמוני באתרו ותגובות של חברי קהילת הפליאו באתרו לעומת האתר והפורום שלנו (כולל בפוסט האחרון). יש להם גישה ברורה של זלזול מובהק ומלא שטנה, התייחסות מבטלת באופן קטגורי, ויחס מעליב. לא ניתן לנהל שום שיחה פרודקטיבית בצורה זאת, ואנו מסרבים להתמודד עם אנשים בצורה שכזאת.

הגישה שלנו תמיד היתה ותמיד תהיה לספק כמה שיותר מידע אמין, ולא ללעוג או לדבר בצורה פופוליסטית. האתר והפורום שלנו מלאים במידע מדעי, והפוסטים שלנו מושקעים ומדגימים יחס של לימוד, הסברה והעצמה של חשיבה ביקורתית.

לעומת זאת התגובות המתנגדות לפוסט שהתפרסם השבוע בעיקר התמקדו בלגלוג המלווה בחוסר הבנה מינימלי של עובדות מדעיות, כמו התגובה של עמית ("אתם קשקשנים ברמות יוצאות דופן") אשר התלוותה בהערה המדגימה בורות בעובדות מינימליות, התגובה של פליאוליסט ("הההה. סלט פירות טעים טעים שיהיה. אני לא חושב שיש לנו איזשהו בסיס להתחיל ממנו...") אשר ממחישה שמה שמעניין אותו הוא הטעם ולא הבריאות ולכן הוא מתעלם לחלוטין מההוכחות וממחיש לנו שהתנועה הפליאוליטית פשוט רוצה לאכול מה שטעים לה ולתרץ את זה לאחר המעשה (וכמובן תגובה נוספת שלו שמלאה ביותר לגלוג וחוסר ידע) והתגובה של אוכל בשר (המדגימה עקרונות אלו גם כן). אפילו התגובה של מר קדמוני בעצמו התחילה בזלזול ללא הוכחות, והסתיימה ב"אני מכיר מישהי שהיתה טבעונית ועכשיו כבר לא, הנה הוכחה!" - מה עוד יש להגיד על זה?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי יונתן » ה' אוקטובר 04, 2012 4:00 pm

העימות יהיה חסר משמעות כי אין כאן כל בסיס לקביעה שמדובר בשתי עמדות מנוגדות שכל אחת יכולה להביא ראיות מוסמכות לצדקתה. לנו יש תיאוריה אבלוציונית, ואנחנו מיישמים אותה כלשונה, להם יש תיאוריה אבולוציונית אחרת, והם מיישמים 0% ממנה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ccpoor » ה' אוקטובר 04, 2012 4:06 pm

אם הם אכן מחפשי אמת, אלימים או לא מעמיקים ככל שיהיו, הם יענו להצעה. אם לא, המסקנה המתבקשת תהיה גלויה לעיני כל.
אני סבור שאם ישלח מייל שמפגין כבוד, למרות התנהגותם, המזמין אותם לדיון ראציונלי ומכובד יחד עם פרסום מקביל בפורומים שלהם- יהיה ברור לכל שהכוונה היא כנה וטהורה, ולא תהיה להם סיבה לסרב פרט לחוסר בטחון באמת שלהם.

מה שבטוח בעיני זה שככה הדברים לא צריכים להתנהל.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי ירון » ה' אוקטובר 04, 2012 4:18 pm

ואני הייתי בטוח שהסברתי טוב מאוד למה הם לא מעוניינים וסיפקתי לך דוגמאות לצורה שבה הם מתייחסים לכל נסיון להביע תזונה השונה ממה שהם מקדמים... :)

אנא, גש לאתרים ולפורומים של הפליאו ובחן כיצד הם כותבים על טבעונות/צמחונות, רואו פוד ו- Low Fat Raw Vegan. אז תחזור ותגיד שהם בטח יגיבו בחיוב, בנימוס, בכבוד ויספקו עובדות. עד עכשיו לא רק שלא עשו דבר מזה, אלא הביעו גסות רוח וביטול כלפי כל אחד אחר.

אני מבין שיש לך רצון טוב, אבל אני חושב שאתה מסוגל לראות שבמקרה הזה הם אינם פתוחים לדיון או הבעת כבוד עבור אחרים השונים מהם או אפילו לשקילה הגיונית של הנתונים הזמינים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ccpoor » ה' אוקטובר 04, 2012 4:30 pm

- אפשר לינק לפורומים שלהם? לא מוצא בגוגל.

- יחס גורר. אם תוכיח לילד בעייתי את צדקתך בניסוח משונן משופע עקיצות שבסופו תתן לו כינוי מעליב (למשל 'דת', גם אם זה מדויק להפליא), הוא יגיב בהתאם.
אבל אם תגש לילד, או אדם, או קהילה, שמתאפיינת בהתנהגות שכזו ותפגין כלפיה כבוד מקצועי ואפילו אחווה של מחפשי אמת תזונתית, אין לי ספק שהם לא יעוטו עליך בניאוצים. אני מוכן לנסות, אם תסכימו לנהל את הדיון (אני בור).
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 04, 2012 4:40 pm

איזה טעם יש בדיון כשצד אחד מתבטא בחוסר כבוד בסיסי לאחר, בזלזול מופגן, באגרסיביות, בהתנשאות ואפילו בסתם התנהגות ילדותית? האם באמת נצליח לקיים איתם דיון רציונאלי או שמה רק נשמע מהצד שלהם רק צעקות, קללות ודמגוגיה זולה במקום תקשורת אמיתית?

זה די ברור רק מלקרוא באתרים שלהם ואת התגובות שלהם אצלנו באתר ובפורום שאין עם מי לדבר, ואחרי התבטאויות כאלו שוב ושוב ושוב עוד יש להם את החוצפה להגיד שאנחנו לא מקשיבים...

לדוגמא-
http://www.kadmoni.com/2012/06/30.html
http://www.kadmoni.com/2012/03/blog-post_29.html

נ.ב
איזה יופי של תמונה הוספת :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירון » ה' אוקטובר 04, 2012 4:54 pm

אלעד, הפוסט שבאתר הופיע רק לפני יומיים. מה שאתה אומר הוא שבעצם כל ההתייחסויות המזלזלות של הקהילה הפליאוליתית לתזונה טבעונית או טבעונאית אשר הופיעו בשנים האחרונות היו כתגובה לפוסט של לפני יומיים? :)
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ccpoor » ה' אוקטובר 04, 2012 9:43 pm

לא, אני אומר שהגיע הזמן שיתנהל דיון ראוי, ואם מניחים אחד כזה, מגדירים אותו ככזה ועושים את זה בכוונה טובה הסבירות שיתקיים גבוהה מאוד, מה גם שאין מה להפסיד בלהציע. או שהרווחנו דיון פורה או שלא הפסדנו כלום.

נ.ב: תודה :D כדוה"א ברבאק.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הבא

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים