כמות קלוריות ביום בתזונה 811?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כמות קלוריות ביום בתזונה 811?

הודעהעל ידי Benny » ד' אוקטובר 10, 2012 9:31 am

שלום.
שמי בני,
אני אוכל בצורה כמעט טבעונית (פרט לשבתות וחגים שאני אצל ההורים).
אני עוסק בפעילות גופנית באופן קבוע (אימון כח, חצי שעה בבוקר - 3 פעמים בשבוע)
אני צורך כ 1700 קלוריות ביום, ואני לא יוצא רעב מארוחות.
לפי מה שקראתי בכל ארוחה אוכלים המון פירות/ירקות.
נשמע לי קשה מאוד לאכול כל כך הרבה (פירות) בארוחה אחת, כי אני רגיל לאכול כמויות לא גדולות, ונשמע לי לא סביר לאכול עד שאתה מתפוצץ, גם אם זה רק פירות/ירקות.
בנוסף, עד כמה שידוע לי טווח בריא הוא לצרוך כ-2000 קלוריות ביום, אז למה לשאוף לכמויות אדירות של 3000 קלוריות בתזונה 811?
אשמח לתשובה מפורטת, אני שוקל לנסות את 811.
תודה מראש!
Benny

Re: כמות קלוריות ביום בתזונה 811?

הודעהעל ידי יונתן » ד' אוקטובר 10, 2012 5:12 pm

אין כל בסיס לטענה שיש לצרוך כ-2000 קלוריות ליום. כל אדם הוא שונה ויש גורמים רבים שמשפיעים על צריכת הקלוריות כמו גיל, משקל, מבנה גוף, רמת הפעילות הגופנית ומסת השריר בגוף. גם צריכה קבועה של חומרים מעוררים כמו קפאין וניקוטין משפיעה על הצריכה הקלורית.
צריכה של 3,000 קלוריות ליום לגבר שרירי ופעיל כלל אינה מופרכת. לא נהגתי למדוד את הקלוריות שלי לפני המעבר ל-811, אך איני חושב שהיא הייתה נמוכה יותר, היות שהייתי אוכל 6 ארוחות ביום, ואין שום בעיה להגיע לארוחה של 1,500 קלוריות על חומוס, צ'יפס וקולה בחומוסיה השכונתית. ספורטאים מקצועיים באולימפיאדה או בטור דה פרנס יכולים לאכול גם 12,000 קלוריות ליום, כי הפעילות האינטנסיבית דורשת זאת מהם.
בהתחלה אמנם קשה לאכול כמות מספקת של קלוריות מפירות, ומרגישים "מפוצצים" לאחר ארוחה. הסיבה לכך היא שנפח הפירות והירקות גדול יותר בגלל תכולת המים, והקיבה צריכה להתרגל לאכול מזונות פחות מרוכזים.
שוב, אף אחד לא אומר שאתה חייב לאכול כמות אסטרונומית של קלוריות. בשרשור הזה יש כמה קישורים לדוגמאות של תפריטים שמורכבים מכ-2,000 קלוריות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 10, 2012 7:01 pm

למרות שרוב האנשים חושבים שלאכול 2000 קלוריות ממזון מהחי או מזון מעובד עתיר שומן וסוכר מזוקק זה אותו דבר כמו לאכול 2000 קלוריות מפירות וירקות (או אפילו מאורז מלא ועדשים) זה לא נכון בכלל. זה בהחלט משנה מה מקור הקלוריות, האם הן מגיעות משומן או מפחמימות וכמה סיבים יש בהן. עוד סיבות לצריכה קלורית נמוכה יותר היא מסת שריר נמוכה ואחוזי שומן גבוהים כמו גם דיאטות דלות קלוריות בעבר שמורידות את רמת המטבוליזם הבסיסי (BMR). מזון הוא לא רק קלוריות. עם הקלוריות מגיעים הרבה דברים אחרים שנחוצים לבריאות שלנו ולכן אנשים שחיים על מעט קלוריות מקבלים מהמזון מעט ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיכלים. שלא נדבר על כך שבישול המזון גם ככה פוגע בערך התזונתי שלו.

כמות הקלוריות שמתאימה לכל אחד תלויה בשלושה גורמים:
1. BMR - כמות האנרגיה המינימלית שגופנו משתמש בה למטבוליזם הבסיסי שלו ולהפעלת האיברים במצב מנוחה מוחלט (לב, ריאות, מוח ומערכת העצבים, כבד, כליות, איברי מין, שרירים ותאי עור). ה-BMR מושפע מהגובה והמשקל שלנו, מהגיל והמין שלנו, ממסת השריר, טראומה פיזית (מחלה קשה, פציעה) ומדיאטות עבר.
2. אפקט תרמי - כמות האנרגיה שמתנדפת כחום בזמן העיכול ולאחר העיכול לצורכי המטבוליזם של המזון ולכן לא משמשת את הגוף לצרכים אחרים או לאגירה. גורם זה תלוי בסוג המזון שנאכל, כמות האוכל, כמות ורמת הפעילות הגופנית ובאחוז השומן בגוף).
3. כמות הפעילות הגופנית.

הנה כמה שרשורים מהפורום בנושא כמות הקלוריות-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=56
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=140
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=216
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=172

לא אמורים לאכול עד שמתפוצצים, זאת ממש לא הכוונה :) מה שכן אמורים לעשות זה להתרגל לאכול כמויות גדולות יותר על ידי הגדלת הכמות בהדרגה כך שהקיבה מתרחבת, כי אחרי שמתרגלים לאכול בעיקר מזון מרוכז בקלוריות ודל בסיסים ומים לוקח מעט זמן להתרגל למזון דל קלוריות אך עתיר סיבים ונוזלים (ולכן בעל נפח גדול) כמו פירות וירקות, אבל זה בהחלט קורה וזה שווה את זה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Benny » ה' אוקטובר 11, 2012 1:09 pm

תודה, זה יותר ברור ככה ויותר הגיוני.
Benny

תגיות נושא

תפריט יומי, אפקט תרמי, BMR

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 8 אורחים