פיקשושים בסופי שבוע

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פיקשושים בסופי שבוע

הודעהעל ידי יוספה » ב' אוקטובר 15, 2012 9:34 am

היי
חדשה בתזונה זו.
אני מוצאת שקשה לי לשמור על הכללים בעיקר בסוף שבוע.
כל השבוע אני דיי בסדר. אוכלת פירות וירקות כמו שכתוב. והרבה.
בסופש, עם כל המשפחה והאורחים ממש בא לי על האוכל המבושל של כולם.
האם זה נורא? האם זה מבטל את כל הייתרונות שהשגתי כל השבוע?
והכי חשוב: האם זה יחלוף?!?
יוספה

Re: פיקשושים בסופי שבוע

הודעהעל ידי יונתן » ב' אוקטובר 15, 2012 12:23 pm

ככל שאת מגדילה את כמות הפירות והירקות בתזונה שלך, כך תוציאי את המרב מהתזונה הזו. ארוחה מבושלת אחת בסוף השבוע בהחלט עדיפה על ארוחה מבושלת מדי יום, וארוחה מבושלת אחת מדי יום בהחלט עדיפה על 3 ארוחות מבושלות ביום. בוודאי שקשה מאוד עם הפיתויים, ורבים מהמזונות המבושלים והמעובדים בהחלט גורמים להתמכרות. העצות היחידות שאפשר לתת היא למלא את הבית במבחר גדול של פירות, ואם כבר את מבשלת, אז הקפידי ככל האפשר על מזון טבעוני, ובלי שמנים מזוקקים ומלח.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 16, 2012 8:18 am

קשה לחיות עם משפחה ולעמוד בריחות הנעימים והמוכרים של תבשילים ביתיים. אבל בסופו של דבר זה עניין של החלטה, גם אם החלטה קשה, מה את רוצה לעשות ומה סדר העדיפויות שלך, אך בכל מקרה חשוב לא להרגיש רע עם זה. כלומר, אם את בוחרת לאכול מבושל אפילו לא מסיבות של "לא עומדת בפיתוי" אלא למשל מסיבות חברתיות ומשפחתיות אז עמדי מאחורי ההחלטה שלך ואל תרגישי ש"הרסת הכל". ואם את בוחרת שלא לאכול מזון מבושל אז תוודאי שאת אוכלת מספיק פירות ושאת תמיד שבעה. לאכול מספיק קלוריות מפירות בדרך כלל עוזר להוריד את החשק למבושל, כי שכשבעים ומסופקים לא מחפשים לאכול עוד משהו.
http://30bananotleyom.com/movies/42-bes ... -raw-vegan
http://www.youtube.com/watch?v=kHVy2jxk ... ature=plcp

ככל שאדם מכניס יותר פירות וירקות לתפריט שלו כך יותר טוב, וכמו שיונתן כתב לאכול מבושל פעם בשבוע זה בטח הרבה הרבה הרבה יותר טוב מלאכול מבושל כל יום או כמה פעמים ביום, כך שאת לא הורסת שום דבר אלא נקרא לזה "מקבלת קצת פחות" כי תמיד כולנו יכולים לשאוף למשהו יותר טוב. השאלה היא איך את מרגישה פיזית אחרי אכילה של מזון מבושל. האם זה גורם לך לאכילת יתר, האם כבד לך, כואב לך, האם זה מעלה בעיות בריאותיות שהיו קודם...

מה שלי עוזר זה לקרוא וללמוד עוד ועוד בנושא ולהבין מבחינה ביוכימית מה מזון מבושל עושה לגוף שלנו ואיך הוא משפיע על הנפש שלנו ומהן ההשפעות האקולוגיות של מזון מבושל ומעובד על העולם שלנו, וגם כמובן לזכור איך הוא משפיע באופן אישי עלי ומה בעצם אני מנסה להשיג עם התזונה הזאת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Benny » ג' אוקטובר 16, 2012 11:01 am

אצלי המצב דומה, בסעודות שבת יש אוכל מבושל, ואין מה לעשות אני אוכל גם אוכל מבושל בסעודה.
מה שכן הצלחתי לעשות, זה למלא את עצמי בסלטים טריים של המנה הראשונה, ואז במנה העיקרית לאכול יחסית מעט אוכל מבושל.
Benny

תגיות נושא

מזונות ממכרים, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 6 אורחים