אפרסמון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אפרסמון

הודעהעל ידי יעלי » ג' אוקטובר 16, 2012 6:49 am

האם אתם נוהגים לקלף? לאכול בקליפתו? איך הוא מבחינת הריסוס?
יעלי

Re: אפרסמון

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 16, 2012 8:49 am

ממה שידוע לי אפרסמון מאוד מרוסס. אני אוכלת אותו עם הקליפה אבל בחורף שעבר כשהייתי אוכלת הרבה מאוד אפרסמונים (אחד הפירות האהובים שלי) אז הרגשתי את ההשפעה של זה עלי והחלטתי שעדיף שאוכל מהם פחות. אבל נראה לי שאני באופן כללי רגישה יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eranr » ב' אוקטובר 22, 2012 7:17 pm

אפרסמון שמשווק באמצעות מערכת מאורגנת ומסודרת לא "...מאד מרוסס". למשל אלו עם הלוגו "אפרסמור". דוגמאות מהפרי נשלחות למעבדה עוד לפני קטיף ורק לאחר שנתקבל שאין שאריות של חומרים אסורים, המגדל מקבל אישור לקטוף. גם לא הכרחי לקלוף את הקליפה אך מומלץ לא להתנפל על קרטון שלם של אפרסמונים ולחסל אותו תוך זמן קצר. 2 - 3 אפרסמונים ולאחריהם הפסקה של כמה שעות, לא אמורים להזיק לאנשים בריאים.
eranr

הודעהעל ידי spector1 » ד' אוקטובר 24, 2012 8:04 pm

צר לי לאכזב, אבל המעבדות השונות גם לוקחות לאחר הקטיף מבית האריזה. ברגע שהפרי מתנתק מהצמח חומרי ההדברה הולכים ונעלמים, לכן המעבדות מעדיפות לקטוף פרי טרי ומיד לבדוק. חלק מהפירות עוברות שטיפה שגם כן מוריד החומרי הדברה.
spector1

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 25, 2012 4:38 pm

אם פירות כמו למשל אפרסקים, נקטרינות ותפוחים נחשבים למאוד מרוססים ובננות או אבטיחים לדוגמא נחשבים למרוססים הרבה הרבה פחות אז איפה בעצם האפרסמון עומד מבחינת הריסוס?

ערן, למה התכוונת כשכתבת "2-3 אפרסמונים ולאחריהם הפסקה של כמה שעות, לא אמורים להזיק לאנשים בריאים"? האם בגלל הריסוס הם לא אמורים להזיק לאיש? מה בדבר אדם כמוני שבחורף שעבר אכלתי אפילו 15 אפרסמונים ליום (עם הקליפה)? העיכול שלי היה מושלם רק שאחרי כמה זמן התחילו לצאת לי פצעונים על הפנים. אני ייחסתי את זה לריסוס הרב ובאמת כשהפסקתי לאכול כמות גדולה של אפרסמונים הפצעים נעלמו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ה' אוקטובר 25, 2012 7:03 pm

spector1 כתב:צר לי לאכזב, אבל המעבדות השונות גם לוקחות לאחר הקטיף מבית האריזה. ברגע שהפרי מתנתק מהצמח חומרי ההדברה הולכים ונעלמים, לכן המעבדות מעדיפות לקטוף פרי טרי ומיד לבדוק. חלק מהפירות עוברות שטיפה שגם כן מוריד החומרי הדברה.

לא בדיוק ברור לי מה כוונתך. מחד המעבדות מעדיפות לבדוק מיד לאחרי שהפרי נקטף, ומאידך הם גם לוקחות לבדוק מבית האריזה, שזה ודאי לא צמוד לקטיף. ואף בודקות אחרי שטיפה, שזה מוריד את דיוק התוצאה. האם כוונתך שיש מעבדות טובות ויש פחות? או שיש רצוי - לבדוק צמוד ובלי שטיפה, אך המצוי לא כך?
אורי

תגיות נושא

ריסוס

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 8 אורחים