מטהר מים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מטהר מים

הודעהעל ידי eyal » ב' אוקטובר 22, 2012 8:05 am

אני מחפש לקנות מטהר מים. יש המלצות (יצרן מסויים וכו)
eyal

Re: מטהר מים

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוקטובר 22, 2012 6:44 pm

איזה סוג של מטהר מים חשבת לקנות? משהו נייד? משהו קבוע?

אני קניתי מערכת אוסמוזה הפוכה ששה שלבים הכל תוצרת ארצות הברית לפני כמעט שנתיים ואני מאוד מרוצה והמים טעימים לי. זו הוצאה כספית חד פעמית על המערכת וההתקנה ואחר כך פעם בשנה החלפת מסננים. אני קניתי אצל מי עוז.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ב' אוקטובר 22, 2012 9:04 pm

לקחת גם את המינרלטור?
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוקטובר 22, 2012 11:02 pm

בהחלט כן, זה חשוב, אבל לא בשביל המינרלים (זה ממש לא מדאיג אותי) אלא בשביל ה-ph.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ג' אוקטובר 23, 2012 6:58 am

מדובר במסנן שמתחבר מתחת לכיור נכון? הבנתי שיש מסננים גם לכל הבית כך שנראה לי שזה עדיף
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 23, 2012 12:30 pm

יש סננים חיצוניים שמנקים חול, אבנית, חלודה וכלור. קראתי על זה עכשיו וזה נשמע אחלה, נראה לי שאשקול לשים כזה גם אצלי בבית. בהחלט בא לי מים במקלחת בלי כלור ובלי אבנית (יש גם מסננים שמחברים ישירות לראש המקלחת ומחליפים אחת לכמה חודשים אבל אני לא יודעת מה הם מסננים חוץ מכלור), אבל זה לא אוסמוזה הפוכה. אוסמוזה הפוכה זה רמת טיהור אחרת לגמרי ובשיטה אחרת לגמרי והיא לא מיועדת לכל הבית אלא רק לשתיה ולכן ממוקמת מתחת לכיור (מסננים + מיכל אגירה) ויש ברז שממוקם על השיש. הכל תלוי ברמת הסינון שאתה רוצה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' דצמבר 29, 2012 3:49 pm

ירדן כתב:בהחלט כן, זה חשוב, אבל לא בשביל המינרלים (זה ממש לא מדאיג אותי) אלא בשביל ה-ph.

היי ירדן, לי אין את החלק של המינרלים, הבנתי שמצטברים שם חיידקים, וגם אינני מעוניין במינרלים הללו במים.
מי אוסמוזה הפוכה מקבלים את הpH שלהם מהסביבה, וגם את הטעם. אם אכלתי משהו טעים, המים טעימים, וגם להפך (לכן אנשים שנוטלים 'תרופות' סינתטיות עם מי אוסמוזה, חשים טעם מר בפה).
כשהמים מגיעים לקיבה הם מקבלים את רמת החומציות שבקיבה, בגלל שאין בהם מינרלים לסתור את החומציות. ואם אוכלים משהו עם הרבה מינרלים אז המים יתאזנו בהתאם.
אלו מים "ריקים", כמו מי גשם אשר לא משפיעים על רמת החומציות שבאדמה / נהר / ים, הם מתאזנים לפי המינרלים בסביבתם.

:-)
eilon

הודעהעל ידי ענת_גליק » ד' ינואר 02, 2013 2:46 pm

יש מכשיר אוסמוזה הפוכה נייד? אנחנו כרגע בבית עם מים מינרליים (עין גדי ולפעמים מי עדן) כי הצנרת בדירה מאוד ישנה ואנחנו לא סומכים על המים של גוש דן בכללי. פילטר לברז לא התקנו כי אנחנו נעזוב בתוך מס' חודשים. בינתיים המים המינרליים הם פתרון לא רע, אבל תמיד יש לי חשש מחלקיקי פלסטיק במים. מוכנה להשקיע במתקן להתפלת או טיהור מים, אם הוא עושה עבודה מעולה או בכל אופן יותר טובה מהתמי 4 למיניהם.
ענת_גליק

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 02, 2013 7:47 pm

אני לא חושבת שיש. אבל יש מכשירים אחרים שהם ניידים כמו מתקן לזיקוק מים (אולי מקופף הבננות יוכל לכתוב על זה) או למשל האקווסנה שלא מצריך קידוח בשיש ואפשר להתקין אותו לבד ובקלות ולנייד אותו ממקום למקום.

מים מינרליים הם לא פתרון טוב. יש חשש בריאותי בגלל הפלסטיק, זה לא אקולוגי וזה עולה הרבה בשנה. כשקונים מטהר מים איכותי יש השקעה כספית ראשונית יחסית גבוהה אבל אחר כך חוסכים הרבה כסף והרבה פסולת כל שנה כשלא קונים מים בבקבוקים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ד' ינואר 02, 2013 8:38 pm

לי יש מכשיר זיקוק נייד לטיהור מים... קניתי אותו באתר של mrc. הוא גם עלה לי בערך אלף שקל שזה שווה ערך למערכת אוסמוזה.

לגבי אוסמוזה נייד. אני חושב שיש להם אופציה לבר מים ואז אין קידוח בשיש. ואז גם יש יותר ניידות.

לגבי מים מינרלים. אלא מים קשים לכל דבר (נמדד על פי כמות מומסים במים). לפי דעתי מים קשים עם אבן זה נזק בריאותי נטו.... כדאי לקחת בחשבון תמיד.
מקופף הבננות

הבא

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים