עודף מים בתזונה? עומס על הכליות?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עודף מים בתזונה? עומס על הכליות?

הודעהעל ידי ענת_גליק » ב' אוקטובר 22, 2012 5:47 pm

אז כמו שציינתי השתן שלי הפך להיות שקוף באופן טבעי, וגם היום התעוררתי עם כאבים קלים באיזור הכליות (היו לי כאבים דומים גם לפני כמה ימים). שזה מוביל אותי לתהייה, האם מתזונה מרובת פירות וירקות טריים, בנוסף למרק כמנה מבושלת, ובנוסף לשתיית מים רגילה מדי פעם, כולל קצת בירה, נוצרים לי בסופו של דבר עודפי מים בגוף? ויכול להיות שזה מכביד על הכליות?
ענת_גליק

Re: עודף מים בתזונה? עומס על הכליות?

הודעהעל ידי ענת_גליק » ב' אוקטובר 22, 2012 5:55 pm

וכן אני יודעת שזה לא נקרא 811, אני עוד מנסה להסתגל...
ענת_גליק

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוקטובר 22, 2012 10:59 pm

שתייה מעבר לצרכי הגוף אינה טובה ומעמיסה על הכליות אבל ממש לא מדובר בשתיה של 1-2 ליטר ליום או אפילו יותר גם אם מדובר באדם שאוכל תזונה מרובת פירות וירקות, ורוב האנשים גם ככה לא מקבלים מספיק נוזלים דווקא כי אינם אוכלים מספיק פירות וירקות טריים עשירים במים כפי שהם אמורים לעשות וצורכים מלח, מזונות מיובשים, אלכוהול וקפאין שמיבשים את הגוף.

http://www.youtube.com/watch?v=dd2VDZ0Edr4&feature=plcp
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ג' אוקטובר 23, 2012 7:08 am

לא כל כך הבנתי למה הוא מתכוון. בהתחלה הוא אומר שחשוב לשתות הרבה מים ובסוף הוא אומר שהוא לא שותה כמעט מים. בגלל שהגוף שלו התנקה?
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 23, 2012 12:45 pm

מה שהוא אומר זה שעד שהגוף באמת מתנקה אז יותר קשה לו להשתמש במים שאנחנו שותים ולהכניס אותם לתוך התאים בעיקר אם שותים אותם מהר, לעומת המים שמגיעים עם הפירות והירקות, אבל זה לא אומר שלא צריך לשתות מים.

בהתחלה חשבתי שזה סרטון שנועד מעבר לאינפורצמציה שבו גם לתת ביקורת מסויימת, אולי על הארלי ופרילי שתמיד אומרים לשתות הרבה מאוד מים כדי להיות רוויים, אבל גם הוא בעצמו אומר שרוב האנשים צריכים כמות גדולה של מים עד שהם מתנקים. יש לנו גם יותר צורך במים כי הם עוזרים לדלל רעלים. שתיה לא מספקת גוררת בין היתר לחוסר אנרגיה ועייפות.

האמת שגם אני נשארתי עם כמה שאלות בעקבות הסרטון הזה אבל החלטתי לשים אותו כי המטרה שלי הייתה בעיקר להראות לענת שהיא לא צריכה לחשוש לשתות אם היא צמאה ולא צריכה לחשוש לאכול יותר פירות וירקות ולשתות יחד עם זה מים.

מעניין מה דעתו של דאגלס גרהם בעניין זה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' דצמבר 29, 2012 2:38 pm

ענת_גליק כתב:אז כמו שציינתי השתן שלי הפך להיות שקוף באופן טבעי, וגם היום התעוררתי עם כאבים קלים באיזור הכליות (היו לי כאבים דומים גם לפני כמה ימים). שזה מוביל אותי לתהייה, האם מתזונה מרובת פירות וירקות טריים, בנוסף למרק כמנה מבושלת, ובנוסף לשתיית מים רגילה מדי פעם, כולל קצת בירה, נוצרים לי בסופו של דבר עודפי מים בגוף? ויכול להיות שזה מכביד על הכליות?

שלום :-)
קראתי שדווקא להפך, שתיית מים מורידה את הלחץ מהכליות. הכליות גם ככה עובדות כל הזמן, ולהבנתי, הוספת מים נקיים מורידה את ה"Renal Load", העומס על הכליות.

חשוב לי לציין שלפני כ8 חודשים הופיעו לי כאבים חזקים באזור הכליות ובמתן שתן, ואז רכשתי מכשיר להתפלת מים (אוסמוזה הפוכה) ותוך כמה ימים הכאבים נעלמו.
כמו כן אין לי מספיק מילים לתאר עד כמה המים הללו איכותיים, נספגים במהירות... ובאמת שלא ידעתי מהם מים טובים עד אפריל שהתקנתי את המסננים.
המים יוצאים נקיים מרעלים וממינרלים שקשה לגוף שלנו לספוג. פעם אחת פתחתי את מכסה תעלת הביוב במטבח כדי לראות אילו שאריות נפלטות מהצד השני של מכשיר ההתפלה (צד אחד יוצאים מים נקיים, והזבל הולך לביוב) וראיתי ממש אבנים גדולות של כמה סנטימטרים בצבע לבן. להערכתי אלו ללא ספק הצטברויות מינרלים מוצקים ושאר מיני מומסים לא ידועים, ואני שמח מאוד להקל על הכליות מכל אלו.
המים הללו באיכות של מי-גשם. וזה מקום טוב לציין שכאשר הייתי נותן מי ברז רגילים לחתולים, ובקערה נפרדת מי-גשם, החתולים תמיד העדיפו לשתות מקערת מי הגשמים.

לדעתי מים זה אחד מהאלמנטים הכי בסיסיים לחיינו וחשוב להשקיע באיכות שלהם, רוב מסת הגוף שלנו היא מים, ולדעתי זה חשוב לשתות מים טהורים כדי להפחית את הצטברות הרעלים בגוף, לפחות את אלה שמקורם במי השתייה.
קניתי גם כמה בקבוקי זכוכית של ליטר, לשימוש רב פעמי כשאני מחוץ לבית. קצת כבד אבל שומר על המים 'טריים' והם לא מסריחים במהרה כמו מים בבקבוקי פלסטיק (שהפלסטיק מתפרק לתוך המים).
eilon

הודעהעל ידי minnymoony » ש' דצמבר 29, 2012 6:15 pm

מה לגבי ההיבט האקולוגי של אוסמוזה הפוכה?
75% מהמים נשפכים לביוב ללא שימוש?
אם יש מערכת מים אפורים בבית אז בסדר, אבל לרוב האנשים אין?
minnymoony

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ש' דצמבר 29, 2012 7:36 pm

אני ראיתי סרטון בו דאג גראהם ממליץ על מים מזוקקים ואוסמוזה הפוכה.
אני אישית שותה מים מזוקקים עוד לפני שהתחלתי עם 811 וזה גרר שיפור עצום בבריאות הכללית שלי שעוד גבר עם מעבר ל 811.

כשהייתי אוכל מבושל הייתי צורך בערך ארבעה ליטרים ליום. היום הפחתתי ל2-3 ליטרים ליום.
אני מגביר הכנסת מים במקרים הבאים:
-כשאני מרגיש כאב ראש בבוקר. למטרת דילול רעלים.
-כשהשתן שלי מפסיק להיות שקוף.
-כשהעיכול שלי נהיה קצת קשה.
-כשאני מזיע הרבה בעבודה או בספורט.
-או כשסתם אני מרגיש תשוש עצבני עייף בלי סיבה מוסברת.
מקופף הבננות

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ש' דצמבר 29, 2012 7:45 pm

לגבי ההיבט האקולוגי. הבריאות שלך תמיד צריכה להיות בעדיפות העליונה לכל אספקט אחר. ומינרלים קשים במים זה מפגע בריאותי.
להזכירך את גם חלק מהאקולוגיה.

שנית אפשר להשתמש במים להשקיה.
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ירדן » ש' דצמבר 29, 2012 7:48 pm

גם אני משתמשת בשנתיים האחרונות במערכת אוסמוזה הפוכה לטיהור המים אצלי בבית (גם החתולים והכלבות שותים רק מהם :)), אבל רציתילהוסיף שרצוי לא להגזים בשתייה כי "צריך" לשתות כך וכך ליטרים ליום אלא לשתות על פי הצורך האישי שיכול להיות שונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו בהתאם לסוג המזון שאוכלים, אזור המגורים, עונת השנה, כמות ורמת הפעילות הגופנית וכמות הרעלים בגוף.

יש בקבוקים רב פעמיים מנירוסטה או חומרים אחרים (יש גם מפלסטיק ללא BPA) שהם לא כבדים כמו זכוכית וכך גם אין חשש שהם ישברו בדרך.

לגבי העניין האקולוגי. אני מניחה שאם היום הייתי רוצה לקנות מטהר מים הייתי קונה מערכת לזיקוק מים ולא אוסמוזה הפוכה גם מהסיבה הזאת, אבל בכל זאת לא מדובר פה בכמויות מים אדירות כי זה רק לשתייה ולא לשימושים אחרים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 5 אורחים