עודף מים בתזונה? עומס על הכליות?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עודף מים בתזונה? עומס על הכליות?

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 30, 2012 3:21 am

minnymoony כתב:מה לגבי ההיבט האקולוגי של אוסמוזה הפוכה?
75% מהמים נשפכים לביוב ללא שימוש?
אם יש מערכת מים אפורים בבית אז בסדר, אבל לרוב האנשים אין?

במערכת מבוקרת מחשב עם משאבה, הכמות שנשפכת לביוב פחותה, מתחת ל50%, והבקרה הזו גם מאריכה את חיי הפילטרים (למנוע "זליגה סמויה" לביוב, ובכלל אין מעבר מים כשאין שימוש, ולא מחליפים פילטר כל שנה אלא רק כשהוא כבר לא עובד טוב).
לדעתי האישית, אני מפגע אקולוגי חמור יותר כאשר אני חולה ותלותי. ובכלל כשמרגישים לא טוב אז נוקטים בצעדים ואין ממש ברירות. האמת שעד שלא כאב לי ממש אז לא רכשתי, מטעמיי קמצנות :-)
כך או כך אין לי אפשרות לשרוד את מי הברז בשלום, אני לא יכול לעכל מזון איתם (הפלורה נהרסת) ולא יכול לעכל אותם כראוי. לא מסוגל לסחוב הביתה בקבוקים (מבחינת משקל)... וגם כל הקשור לשימוש בהם לא לטעמי.
אז אם על כל ליטר שאני שותה נשפך ליטר לביוב (ואולי פחות!), זה עדיף לי מכל הבחינות. יש אנשים שמורידים 9+ ליטרים לביוב כשהם עושים פיפי באסלה ומרוקנים את הניאגרה... 9 ליטרים של מים מתוקים, בשביל לפנות פיפי?
על מפגעים אקולוגים אני מעדיף לחסוך בדיבור... משום שאין מספיק גיליונות למלא את כל הקלקולים שלנו כאנשים המשתדלים להיות בני אדם :-D

מערכת לזיקוק מים דורשת הרתחה או חימום (חשמל). היא מפיקה כמויות קטנות יותר של מים, כך שזה יכול להיות טוב לחלק מהאנשים. עם זאת לא בדקתי את צריכת החשמל של מערכת כזאת. כל אחד עושה את השיקולים שלו, אני הלכתי עם מה שיכולתי להרשות לעצמי אחרי שהובלתי למצב לא נעים בריאותית.
eilon

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 30, 2012 3:32 am

מקופף הבננות כתב:אני ראיתי סרטון בו דאג גראהם ממליץ על מים מזוקקים ואוסמוזה הפוכה.
אני אישית שותה מים מזוקקים עוד לפני שהתחלתי עם 811 וזה גרר שיפור עצום בבריאות הכללית שלי שעוד גבר עם מעבר ל 811.

בנוסף המלצה ששמעתי מהארלי (דוריאן ריידר), וגם מג'ון קולר (okraw) זה להחזיר נוזלים כשמתעוררים בבוקר, כי אנחנו מאבדים נוזלים גם בשינה.
אז הם שותים הרבה כשהם קמים (כ-ליטר ממה שהבנתי). אני משתדל לשתות חצי ליטר, לפעמים אני מתעורר ממש צמא.

לקח שלמדתי אתמול, אחרי אכילת קילו אפרסמונים אורגנים מתוקים ובשלים בצורה... קיצונית, הם ייבשו אותי מאוד. התעוררתי באמצע הלילה עם פה יבש, וגם בבוקר דחף עז לשתות כמו בהמה מול נהר :-D
ואז קראתי בדף באינטרנט שד"ר גרהם כותב על כך שהם עלולים לייבש וצריך להחזיר לגוף נוזלים לפני אכילת אפרסמונים.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » א' דצמבר 30, 2012 3:06 pm

הגיוני להרגיש צמא אחרי לילה של צום וגם אני שותה בבוקר (וגם בזמן פעילות גופנית וגם סתם כשאני מרגישה צורך) אבל אני לא מסכימה עם ההנחיות של הארלי ופרילי לגבי שתייה בכמות גדולה כי לא כולם צריכים כמות מים כל כך גדולה כמו שהם ממליצים. ד"ר גרהם למשל מספר שבעונת החורף הקרה באנגליה הוא כמעט שלא שותה. בתקופה מסויימת בחורף שלפני שנתיים כשלא שתיתי בכלל מים הרגשתי את האפקט השלילי של זה עלי ואני לא בעד להפסיק לשתות לגמרי רק בגלל שיש הרבה מים בפירות והירקות, אבל גם לא צריך לשתות יותר מים ממה שנחוץ. לדעתי יש איזה אמצע בין גישת הלא לשתות בכלל לגישת השתייה המופרזת וכל אחד צריך למצוא מהו האמצע הזה עבורו בהתאם לצורך והצמא האישי שלו, והצורך הזה גם יכול להשתנות מזמן לזמן.

סרטון של לורן לוקמן בנושא מים:
https://www.youtube.com/watch?v=FNoDDmQpiRE
(לורן לוקמן לא נראה כאילו שהוא עושה הרבה פעילות גופנית (אולי אני טועה..) וגם מסת השריר שלו לא גבוהה כמו של אנשים אחרים שעושים 811 וזה גםיכול להסביר את הצורך המופחת שלו במים ובקלוריות יחסית לאנשים אחרים).

ד"ר גרהם גם אומר שכשאוכלים הרבה אבטיח אז מרגישים צורך במים בגלל תכולת הסוכרים הגבוהה גם אם באבטיח יש בעצם הרבה מאוד מים. בקיץ כשעשיתי מונו אבטיח במשך 10 ימים הרגשתי צורך לשתות מים בנוסף לשני אבטיחים בינוניים שאכלתי כל יום, ומרות שכולם סביבי חשבו שכל היום אני אבלה בשרותים זה בכלל לא קרה ולא הלכתי להשתין יותר מבדרך כלל...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ג' ינואר 01, 2013 9:03 pm

מעניין. אצל לורן לוקמן נראה שכל הדרכים מובילות לצום וניקוי...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 02, 2013 7:31 pm

זה מה שהוא עושה בחיים וזה מה שהוא מאמין בו ולכן זה בא לידי ביטוי בהרבה סרטונים שלו. האם זה משהו שיכול להועיל לרובנו? כנראה שכן. אבל האם זה באמת הכרחי ובלעדי זה אף אחד מאיתנו לא יהיה נקי ובריא לעולם? אני לא חושבת, לפחות אני מקווה שלא. אני כן מאמינה שרובנו אם ניצור תנאים טובים להחלמה ולניקוי ונקל על הגוף שלנו להתנקות גם ללא צום אז בכל זאת נגיע לשם. לחלקנו זה יקח מעט זמן ולחלקנו הרבה זמן אבל זה יקרה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ד' ינואר 02, 2013 8:41 pm

אמן.
מקופף הבננות

הקודם

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 8 אורחים