ניקוי חומרי ההדברה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ניקוי חומרי ההדברה

הודעהעל ידי אורי » ג' אוקטובר 23, 2012 5:26 pm

פירות אורגניים יקרים מדי עבורי. פירות גדולים יחסית אני מקלף או שוטף חזק בסקוץ'. אך ענבים כמובן שלא ניתן לעשות זאת. איך מומלץ לנקות ענבים?
כמובן שכל זה מתייחס רק לחומרים שע"ג הקליפה ולא למה שנספג בפרי.
ואם אני משרה אותם במים למשך כשעה, האם השריה זו מנקה משמעותית? ובעבר קראתי שהשריית עלים במים, מעבירה למים את את החומרים הבריאים שבעלים, ובעלים לא נשאר אח"כ כלום. האם זה כך גם בענבים ופירות אחרים?
אורי

Re: ניקוי חומרי ההדברה

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 24, 2012 1:45 pm

ישנם סוגים שונים של חומרים אקולוגיים שמיועדים לשטיפת והשריית פירות וירקות שניתן לקנות בחנויות הטבע. בשנה שעברה נהגתי להשרות לכמה דקות פירות כמו ענבים, שזיפים, אפרסקים וכו' במים עם נוזל ניקוי שכזה אבל השנה כבר לא קניתי הרבה פירות מאוד מרוססים והפסקתי עם הניקוי שלהם. בל מקרה לא ידוע לי מה היעילות של החומרים האלו והאם הם באמת בריאים לנו או מה התועלת לעומת הנזק שבהם (אם בכלל ישנו נזק).

לא ידוע לי כמה השריה במים מנקה כי מעולם לא חקרתי את הנושא.

בישול במים גורם למינרלים שבירקות (או הפירות) לעבור למים אך לא ידוע לי מה בדיוק קורה בהשריה. כשמשרים פירות יבשים מספיק זמן במים הטעם המתוק עובר למים והם נצבעים (מצימוקים ממש נוצר משקה בטעם תירוש) אז אני מניחה שגם דברים אחרים מעבר לחלק מהסוכרים עוברים למים, אך לא ידוע לי מה קורה עם פירות טריים או עלים ירוקים וכמה זה קריטי (אם בכלל) או כמה זמן אפשר להשרות מבלי שזה יקרה. לא נכון יהיה לומר שלא נשאר כלום ואני בטוחה שאם משהו כן הולך לאיבוד אז הרוב דווקא כן נשאר. אם כל החומרים שבעלים היו עוברים למים אז הם היו נשארים חסרי צבע וללא טעם. בכל מקרה אינני מומחית בנושא וזה גם לא נראה לי כזה משנה. אם תמצא מידע על כך באינטרנט נשמח לשמוע.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ד' אוקטובר 24, 2012 6:51 pm

בדבריך זרקת לי רעיון פשוט - להשרות ענבים, ואח"כ לטעום אם המים מתוקים במשהו. כי אם המים לא מתוקים בכלל, זה מצביע שאין תהליך אוסמוטי בין הענבים למים.
לגבי עלים ירוקים - קראתי בחוברות של ד"ר טבעוני מכובד, שאחרי ההשריה הכל עובר למים, ולא נשאר שום ערך בעלים (כנראה מחוץ לסיבים).
אורי

הודעהעל ידי אורי » ה' אוקטובר 25, 2012 8:43 am

ירדן כתב:ישנם סוגים שונים של חומרים אקולוגיים שמיועדים לשטיפת והשריית פירות וירקות שניתן לקנות בחנויות הטבע. בשנה שעברה נהגתי להשרות לכמה דקות פירות כמו ענבים, שזיפים, אפרסקים וכו' במים עם נוזל ניקוי שכזה אבל השנה כבר לא קניתי הרבה פירות מאוד מרוססים והפסקתי עם הניקוי שלהם. בל מקרה לא ידוע לי מה היעילות של החומרים האלו והאם הם באמת בריאים לנו או מה התועלת לעומת הנזק שבהם (אם בכלל ישנו נזק).

לא ידוע לי כמה השריה במים מנקה כי מעולם לא חקרתי את הנושא.

אני מאוד מעריך את הכנות! בפורומים אחרים לא מעיזים בד"כ לומר שאינם יודעים דברים הקשורים לתחומים שלהם.
אורי

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 25, 2012 3:27 pm

אני אף פעם לא מפחדת להגיד כשאני לא יודעת משהו, אבל אני גם לא רואה סיבה למה אני צריכה או מחוייבת לדעת כל דבר הכי קטן שקשור בפירות וירקות רק כי אני אוכלת מהם הרבה והעיסוק שלי הוא תזונה ובריאות. אין לי תואר בבוטניקה, אין לי ידע רחב בגידול פירות וירקות, אני לא מומחית בנושא תעשיית הכימיקלים בחקלאות ובטח שאין לי מעבדה בבית שיכולה לבדוק את כמות הריסוס וכמות הנוטריאנטים שעוברים למים בעקבות השריה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ו' אוקטובר 26, 2012 2:21 pm

ירדן כתב:אני אף פעם לא מפחדת להגיד כשאני לא יודעת משהו, אבל אני גם לא רואה סיבה למה אני צריכה או מחוייבת לדעת כל דבר הכי קטן שקשור בפירות וירקות רק כי אני אוכלת מהם הרבה והעיסוק שלי הוא תזונה ובריאות. אין לי תואר בבוטניקה, אין לי ידע רחב בגידול פירות וירקות, אני לא מומחית בנושא תעשיית הכימיקלים בחקלאות ובטח שאין לי מעבדה בבית שיכולה לבדוק את כמות הריסוס וכמות הנוטריאנטים שעוברים למים בעקבות השריה.

צודקת. ירבו כמותך.
אורי

תגיות נושא

ריסוס

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים