אומגה 3

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אומגה 3

הודעהעל ידי יעלי » ה' אוקטובר 25, 2012 5:49 am

האם על פי הטבעונאות בכלל ותזונת 811 בפרט יש מקום לתוסף הזה?
יעלי

Re: אומגה 3

הודעהעל ידי יונתן » ה' אוקטובר 25, 2012 10:49 am

הבעיה באומגה 3 אינה דווקא צריכה מועטה של חומצת השומן הזו, אלא צריכה גבוהה מדי של אומגה 6. הקצובה היומית המומלצת עבורך היא בסך הכול 1 גרם ליום, ואל תשכחי שקצובה יומית מומלצת היא מדד שמסתמך על אוכלוסיה שאוכלת הרבה שומן, כך שסביר להניח שהדרישה נמוכה יותר. בכל מקרה, אין כל בעיה להשיג די והותר אומגה 3 מפירות וירקות כפי שאת יכולה לראות בתפריט לדוגמה שלי, שבו צרכתי 1.9 גרם אומגה 3.
הבעיה היא היחס בין אומגה 3 לאומגה 6, שנפוצה מאוד בשמנים מעובדים, אגוזים, מוצרים מעובדים ומזון מן החי. מאחר שאנחנו נמנעים מכל אלה, אין לנו כל סיבה להגיע לאיזון כפוי על ידי תוסף. היחס בתפריט לדוגמה שלי עומד על 1:1.5, מול יחס בתפריט רגיל, בין אם אוכל בשר, צמחוני או טבעוני, של 1:5, 1:10 או אפילו 1:20. בכל מקרה התשובה תמיד צריכה להיות להפחית בכמות האומגה 6 ולא לצרוך עוד שומן בתוסף רק בגלל שחברת התרופות טוענת שהוא "בריא" לנו.
זכרי שחברות תוספי תזונה, בניגוד לחברות התרופות, לא צריכות להוכיח את הטענות שלהן במבדקים קליניים ויכולות לרקוח אינסוף מעשיות על יתרונות המוצר שלהן, וברגע שלאנשים נמאס לשמוע על אומגה 3 אז סוג אחר של תוסף יהיה פתאום הלהיט. בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על מחסור בוויטמין K2, כנראה זה הולך להיות הלהיט החדש.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 25, 2012 2:36 pm

פירות ובעיקר עלים ירוקים הם המקורות הכי טובים לחומצות שומן חיוניות ובפרט אומגה 3 בכמות הנכונה לנו. פירות וירקות הם המזונות היחידים שמכילים יחסים נכונים בין חומצות השומן ולכן בעיקר כשאוכלים תזונה טבעית מאוזנת אין שום צורך לקחת תוסף אומגה 3 כדי לנסות לחפות על עודף האומגה 6 שקיים בתזונה רגילה עתירת מזון מהחי, סויה, מזון מעובד ושמנים צמחיים שכולם עתירי אומגה 6.

סרטון קצר של ד"ר גרהם בנושא-
http://30bananotleyom.com/movies/85-omega-3-and-omega-6

אם את ממש רוצה להבין את הנושא לעומק את יכולה לצפות בהרצאה המעולה של ד"ר ריק דינה בנושא-
http://30bananotleyom.com/movies/32-ess ... ntial-fats

רובי ברברו שהוא חולה סוכרת נעורים שעושה 80/10/10 ללא שום תוספת שומן, רק פירות וירקות עשה בדיקה לרמות חומצות השומן החיוניות והן מסתבר מאוזנות להפליא אפילו עוד יותר מאוזנות מאדם שכן אוכל שומנים. ריק דינה מראה את תוצאות הבדיקה של רובי ושל אישתו של ריק, אם אני זוכרת נכון, בהרצאה שלו וגם מדברים על זה בחלק השני של ההרצאה פירות או שומן-
http://30bananotleyom.com/movies/31-fruit-or-fat

סוויזי פוסטר גם בדקה לא מזמן את רמת חומצות השומן בדמה וגם היא גילתה שבהחלט תזונת 80/10/10 לא חסרה בהן והיחס בינהן בתזונה שכזאת פשוט מושלם-
http://www.youtube.com/watch?v=VhjTtNw6 ... plpp_video
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ה' אוקטובר 25, 2012 8:48 pm

אנשים בטוחים שעליהם לקחת אומגה 3 כתוסף מהסיבה הפשוטה שחברות התוספים עושות כל מה שהן יכולות כדי שנחשוב כך. אומגה 3 זה אחד התוספים הכי חמים והמלחמה עליו בין חברות התוספים היא מלחמה של ממש כולל כנסים שאליהם מגיעים מומחים שונים להסביר למה גוף האדם לא יכול לקבל בעצם כלום מאומגה 3 שמקורה מהצומח, כולל פרסום השמצות אחת נגד השניה ופרסום "מחקרים" שתומכים בפרסומים שלהם כך שכדאי לקחת את ההמלצות על התוסף בערבון מוגבל
בת חן

הודעהעל ידי אורי » ו' אוקטובר 26, 2012 2:12 pm

יונתן כתב:בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על מחסור בוויטמין K2, כנראה זה הולך להיות הלהיט החדש.

אני מקווה שאינך מסתמך על שאלתי למטה על K2. כי לי אף אחד לא אמר זאת, אלא שאני חיפשתי באינטרנט מה יש לזה והגעתי ל2 מאמרים די ישנים. אין לי מושג אם זה להיט או לא, אך אני לא הגעתי לזה משום פרסומת.
אורי

תגיות נושא

חסרים תזונתיים, שומן, אומגה 3

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים