צפיפות עצם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

צפיפות עצם

הודעהעל ידי אורי » ו' אוקטובר 26, 2012 2:17 pm

הרופא אמר לי שבגילי לא ניתן לחזק את העצם חזרה, אלא לכל היותר לשמר אותה במצבה הנוכחי ע"י תרופות בעיקר (וגם השימור לא יהיה ב100%, אך לדבריו זה משמר פי 4-8 יותר מהתעמלות ומשקולות. קראתי על התרופות הללו, והביקורת עליהן נשמעת מדאיגה, ואינני חושב שאקחן, ודאי לא בזמן הקרוב. האם ראיתם אנשים בגילים מבוגרים שהעצם התחזקה חזרה במעבר ל811?
אורי

Re: צפיפות עצם

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוקטובר 26, 2012 5:02 pm

הצורה שבה הרפואה הקונבנציונאלית מבודדת כל איבר ומתעלמת מכך שהוא מחובר, מושפע ומשפיע על הגוף השלם אינה מביאה בריאות לאף אחד.

כמה נשים בנות 70 עם אוסטיאופורוזיס שהחליטו פתאום לעבור ל-80/10/10 אתה חושב שאנחנו מכירים...?

בגלל שכל כך הרבה מחלות שנחשבות לחשוכות מרפא דווקא כן נרפאות עם שינוי תזונה ואורח חיים אז יש לי הצעה. למרות שאין לי פרטים מדוייקים על מצב העצמות שלך ובריאותך אין לי ספק שתזונה נכונה אורח חיים בריא על כל המרכיבים שלו יעזרו לך גם בעניין זה. תעשה 80/10/10 במשך שנה שלמה בדיוק על פי הספר. תאכל מספיק קלוריות (1400 זה לא מספיק), תרשם לחדר כושר ותעשה אימוני התנגדות יום יום, ותיחשף לשמש באופן קבוע כך שרמות הויטמין D שלך יהיו גבוהות. בעוד שנה תעשה בדיקה נוספת ותוכיח לרופא שלך שהוא טעה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ש' אוקטובר 27, 2012 11:13 pm

ירדן כתב:כמה נשים בנות 70 עם אוסטיאופורוזיס שהחליטו פתאום לעבור ל-80/10/10 אתה חושב שאנחנו מכירים...?

בגלל שכל כך הרבה מחלות שנחשבות לחשוכות מרפא דווקא כן נרפאות עם שינוי תזונה ואורח חיים אז יש לי הצעה. למרות שאין לי פרטים מדוייקים על מצב העצמות שלך ובריאותך אין לי ספק שתזונה נכונה אורח חיים בריא על כל המרכיבים שלו יעזרו לך גם בעניין זה. תעשה 80/10/10 במשך שנה שלמה בדיוק על פי הספר. תאכל מספיק קלוריות (1400 זה לא מספיק), תרשם לחדר כושר ותעשה אימוני התנגדות יום יום, ותיחשף לשמש באופן קבוע כך שרמות הויטמין D שלך יהיו גבוהות. בעוד שנה תעשה בדיקה נוספת ותוכיח לרופא שלך שהוא טעה.

האם ביקשתי פרטים על נשים מגיל 70? ראשית הרופאים אומרים שהעצם לא מתחזקת יותר כבר מגיל 50 (ואולי אף מגיל צעיר עוד יותר, אינני זוכר. אך מגיל 50 ודאי). שנית, אפשר גם גברים.
כדי שאעשה 811 צריך לשכנע אותי. זה לא הגיוני שאנסה שנה דבר שקשה לי מאוד מאוד ויקר לי, בלי שאשתכנע מכך היטב (את הרי יודעת כמה הצעות מסוג זה אני שומע, "רק תנסה אותנו, ואז תראה לבד". החיים קצרים מדי בשביל לנסות. ההיגיון מחייב להשתכנע בהוכחות ולא לנסות שנה). אך אם אדע ש811 מחזקת את העצם גם בגילי, זה לבד ישכנע אותי מאוד. ואף יכול לגרום לי לעבור ל811 גם אם לא אשתכנע שזו תזונה בריאה באופן כללי. כי הסיכון משבר בעמוד שדרה ובאגן מדאיג אותי מאוד מאוד.
ויטמין D אצלי כבר בסדר. פעם אחרונה היה דומני משהו כמו 45. ואמנם בעבר הוא היה נמוך מאוד, אך בשנים האחרונות הוא עלה יותר ויותר. צפיפות העצם היתה גבולית מלפני כמה שנים, ונשארה בערך באותו מצב בבדיקות בשנים הבאות, אך כעת זה ירד. וזה קרה דוקא בשנה האחרונה, אחרי שבשנה זו אכלתי המון פירות, ואחרי שהויטמין D עלה כ"כ יפה, ואחרי שהוספתי בשנה זו הרבה עלים ירוקים ומיעטתי הרבה יותר בחלבון מהחי, ונזהרתי הרבה יותר מגנבת שומנים פה ושם. זה מתסכל, ויוצר תחושה שאולי הרופא צדק שהנסיגה מתרחשת וממשיכה, ושכל הדברים הטבעיים מונעים רק מעט מהנסיגה. בקיצור מפחיד.
אורי

הודעהעל ידי ירדן » א' אוקטובר 28, 2012 11:43 am

האם ביקשתי פרטים על נשים מגיל 70?

אז מה בדיוק כן ביקשת?

כדי שאעשה 811 צריך לשכנע אותי. זה לא הגיוני שאנסה שנה דבר שקשה לי מאוד מאוד ויקר לי, בלי שאשתכנע מכך היטב (את הרי יודעת כמה הצעות מסוג זה אני שומע, "רק תנסה אותנו, ואז תראה לבד". החיים קצרים מדי בשביל לנסות. ההיגיון מחייב להשתכנע בהוכחות ולא לנסות שנה).

אבל האם זה הגיוני שתמשיך לעשות את מה שעשית עד עכשיו למרות שהוכחת בעצמך שזה לא עובד ולא מביא לך בריאות? ההגיון מחייב להפסיק לעשות משהו שגורם לתגובה מסויימת ולהמשיך לצפות לתגובה אחרת. אם אתה רוצה לשמר את מצב העצמות שלך ואולי גם לחזק אותן אתה צריך לעשות משהו אחר ממה שעשית עד עכשיו. האם המשהו הזה חייב להיות 100% 811RV? לא בהכרח, כי לעובדה שאתה לא אוכל מספיק ולא עושה שום פעילות גופנית יש השפעה אדירה על העצמות שלך וגם אם "רק" תתקן את שני אלו ובנוסף תאכל תזונה לא מעובדת מהצומח בלבד שעשירה בפירות וירקות טריים גם אם היא בחלקה מבושלת תשנה את העתיד שלך.

אם יש לך עוד שאלות אז לפני כן קרא וענה על השאלות הבאות-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ב' אוקטובר 29, 2012 5:43 pm

ירדן כתב:
האם ביקשתי פרטים על נשים מגיל 70?

אז מה בדיוק כן ביקשת?
ביקשתי פרטים על גברים או נשים, בערך מגיל 50 ומעלה, שהתגלתה להם בריחת סידן, ושהעצם התחזקה בבדיקות צפיפות העצם לאחר שעברו ל811.

ירדן כתב:אבל האם זה הגיוני שתמשיך לעשות את מה שעשית עד עכשיו למרות שהוכחת בעצמך שזה לא עובד ולא מביא לך בריאות? ההגיון מחייב להפסיק לעשות משהו שגורם לתגובה מסויימת ולהמשיך לצפות לתגובה אחרת. אם אתה רוצה לשמר את מצב העצמות שלך ואולי גם לחזק אותן אתה צריך לעשות משהו אחר ממה שעשית עד עכשיו. האם המשהו הזה חייב להיות 100% 811RV? לא בהכרח, כי לעובדה שאתה לא אוכל מספיק ולא עושה שום פעילות גופנית יש השפעה אדירה על העצמות שלך וגם אם "רק" תתקן את שני אלו ובנוסף תאכל תזונה לא מעובדת מהצומח בלבד שעשירה בפירות וירקות טריים גם אם היא בחלקה מבושלת תשנה את העתיד שלך.

ביחס לכמות האוכל הדרושה, הנושא לא מספיק ברור לי, ודרוש לזה אולי שרשור נפרד. כי לדוגמה יצחק בן אורי נתן כמויות מזון מצחיקות, שביחס אליהן אני אוכל *2 קלוריות לפחות. וגם עינן כותב בספרו כמדומני שמספיק כ1200 קלוריות ליום. בנוסף, אם אינני מוסיף לאוכל פירות, וודאי לא שומן, הרי תוספת הקלוריות תהיה מדגנים, והם הרי נחשבים חומציים בטבעונות, ושודדים סידן. כך שבמקום שהם יתרמו לעצמות הם יזיקו להן.
ביחס לפעילות הגופנית, מפריעה לי תוצאות המחקרים, שהפעילות מצמצמת רק 10-20% מהנסיגה. ומחוץ לרופאים שלא מכירים דרך לחזק את העצמות בגילי, גם כמה מרפאים טבעוניים ששאלתי, אמרו שאין להם דרך לעשת זאת. לכן אינני מבין מהיכן את לוקחת שתיקון 2 אלה + מעבר לתזונה מהצומח בלבד יחזק את העצמות כעת.
יש להדגיש, שאני מרגיש טוב ונראה טוב יותר מרוב בני גילי. כך שגם אם יש שגיאה בתזונתי, היא עדיין טובה ביותר יחסית לתזונת רוב האנשים. ואני גם ממעט מאוד בחלבון מהחי יחסית. ואם בכ"ז יש לי בריחת סידן יותר מלאנשים אחרים, זה אולי מרמז שיש פה גורמים נוספים. הרופאים הרגילים דוקא מאשימים את מיעוט השומן בתזונתי או את מיעוט החלבון, ואף את מיעוט החלבון מהחי!
אורי

הודעהעל ידי בת חן » ב' אוקטובר 29, 2012 8:23 pm

המשפט האחרון שכתבת שרופאים דווקא מאשימים את מיעוט השומן והחלבון מהחי כגורמים לצפיפות עצם נמוכה דורש הבהרה מסויימת.

כל מה שנאמר עד כה באתר בנוגע לצורה שבה הממסד הרפואי מעודד צריכת מזון מהחי הסביר את הנושא מספיק ולכן אני לא ארחיב עליו, אבל יש כמה דברים חשובים שכדאי שתבין כיוון שנראה מדבריך שאתה נוטה לקחת את מה שרופאים אומרים כמובן מאליו.

קודם כל רופאים לומדים מתוך 7 שנים של הלימודים שלהם בדיוק 6 שעות על תזונה ועל הקשר שלה למה שמתרחש בגוף האדם.

בנוסף רופאים לומדים נושאים רבים לעומק אבל אורתומולקולריה, ביוכימיה בהקשר של מזון ותגובתו בגוף האדם והנדסת מזון לא נלמדים כלל וחלקם נלמדים בצורה שטחית ביותר.

לעומת זאת אנשים שכן לומדים את שלושת הנושאים האלה לעומק הם מקור הרבה יותר מוסמך ואלה כמובן תארים במקצועות שאין להם שום קשר לרפואה אלטרנטיבית, אלה אנשים שלומדים את מקצוע הנדסת המזון ואורתומולקולריה וביוכימיה על מנת להבין את השפעת חומרי המזון ואת תגובתו בגוף רק בכדי לבצע מניפולציות שונות עלינו הצרכנים בעזרת המזון וכמובן שהבריאות שלנו לא מעניינת אותם באותה מידה שאת חברות המזון זה לא מענין ובכל זאת בנוגע לספיגת סידן העובדות בעיניהם ברורות וחד משמעותיות:

סידן שהוא בעל מטען חיובי של שני אלקטרונים עודפים נוטה להיקשר בקלות לחומרים בעלי חסר של שני אלקטרונים כמו זרחן מה שיוצר איזון חשמלי ותרכובת גדולה מידי שאין לה לא היכולת ולא הגודל המאפשר כניסה דרך תעלות. כל המינרלים מקבוצת המתכות היוצרים תגובה חומצית מאופיינים בחסר אלקטרונים ועל כן בנטיה מסויימת לקשור אליהם מינרלים אלקליים וביניהם סידן. זרחן בעיקר כיוון שקל לו יותר ליצור איזון חשמלי עם סידן.

חומרים נוספים המסווגים כמפריעים לספיגת סידן או המורידים את רמתו ומגבירים את הפרשתו החוצה הם:
קפאין ותרכובות מתילקסנטינים אחרות, רמות גבוהות של נתרן, חלבונים קשי תמס כמו קזאין כיוון שהמעטפת של הקזאין היא למעשה ראשים של זרחן בעלי מטען שלילי, חומצה פיטית וחומצה אוקסלית, שומן שיוצר עם סידן תרכובות לא מסיסות ומפריע לספיגתו במעי, בעיקר חומצות שומן רוויות חופשיות, אלכוהול, תרופות משתנות וחומציות נמוכה מידי (היפוכלורידיה).

חומרים מעודדי ספיגה למשל הם חומצות אמינו חופשי בגלל שסידן אוהב סביבה פולארית וחומצות אמינו יוצרים סביבה כזו שמושכת אליה מול' של מים. הסידן ובכלל מינרלים עטופים במול מים ובצורה כזו לא יכולים להיכנס לתא. חומצות אמינו מושכות את המים וכך יוצרות פוטנציאל חשמלי לסידן שמאפשר לתא להכניס את הסידן בדיפוזיה מזורזת.

כמות גדולה של זרחן לא רק קושרת סידן, בגלל שרמות זרחן גבוהות מופרשות בשתן על מנת לשמור על איזון אלקטרוליטים ואיתו הסידן יוצא גם.

דרך אגב גם סיליקה חיונית מאוד לעצמות והיא נמצאת בעיקר בעלים ירוקים ובסויה ואספסת. וזה מינרל שנמצא מעט מאוד בקרקע בגלל דילול היסודות.

אז אני מקווה שזה נתן לך תשובה מסוימת לגבי מיעוט בחלבון מהחי.

המקור של הדברים הוא מפרופסור לביוכימיה אורתומולקולריה והנדסת מזון, מרצה בטכניון שמבין "קצת" יותר בענין הסידן מרופאים. הציניות מכוונת ליהירות של רופאים בנושאים שבהם הם מה לעשות - בורים.
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוקטובר 29, 2012 9:47 pm

אורי (שם בדוי), אני באמת מצטערת אבל אני לא יכולה להמשיך להתנהל בצורה הזאת ולענות לך תוך התעלמות מכך שאני יודעת מה וכמה אתה אוכל ומכך שיש לי דעה מאוד מגובשת לגבי מה הביא אותך כגבר בגיל יחסית צעיר למצב הזה (שכמובן התחיל כבר לפני כמה שנים).

זה נכון שבספר של יצחק בן אורי התפריטים דלים בקלוריות (וזו אחת הבעיות בספר הנהדר שלו) אבל שנינו יודעים שאתה לא אוכל פי 2 מזה. וגם אם כך כתב עינן בספרו, 1200 קלוריות לגבר בגובה 175 ובמשקל 63.5 זה לא מספיק. זה שאתה משתדל לאכול קצת יותר פירות טריים בחודשים האחרונים לא מפצה על מה שעשית לגופך במשך כמה עשורים ולא אומר שתזונתך מאוזנת ובריאה. וגם אם עלתה לך קצת רמת הויטמין די, אתה באמת חושב שדי בכך כדי לעצור את התקדמות הרס העצם אחרי שנים של חסר? ואתה באמת מאמין שלעובדה שאתה כמעט לא מפעיל את גופך אין כל השלכה על העצמות שלך? למה אתה חושב שלחיות פחות או יותר על אויר וללא תזוזה יבנה לך עצמות חזקות ובריאות?

הבעיה הכי גדולה שלך היא שאין לך ראיה הוליסטית ואתה ממשיך לצמצם נושא כל כך רחב ומורכב, להפריד בין המרכיבים שמשפיעים עליו כאילו אין ביניהם קשר ולהתעלם מההשלכות של פרמטרים רבים על הבריאות שלך.
http://30bananotleyom.com/811-articles/15-calcium

אתה ממשיך להסתובב סחור סחור סביב התשובות אך מבלי לראות אותן.

אם אתה רוצה שיגידו לך דברים טובים על התזונה שלך ואורח החיים שלך פה זה לא המקום המתאים לכך.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

סידן, נזקי הבשר, ויטמין D, קלוריות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 4 אורחים