מים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מים

הודעהעל ידי eyal » ש' נובמבר 03, 2012 3:21 pm

היי
שאלתי כאן לאחרונה לגבי שתיית מים וכמות הנוזלים בגוף. רציתי לדעת האם יש כמות מסויימת של איבוד נוזלים דרך השתן שנחשבת נורמלית? שמעתי משרה חמו שאנחנו צריכים לאבד כליטר ביום דרך השתן, ומדיקה שעשיתי יצא שאיבדתי יותר משני ליטר. למרות הכמות הגדולה צבע השתן היה עדיין צהבהב בהיר.
eyal

Re: מים

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 03, 2012 5:18 pm

הפרשה של 1-2 ליטר שתן בממוצע ליום נחשבת לנורמלית. זה טווח גדול שמשתנה כמובן על פי צריכת הנוזלים, כמות הפעילות הגופנית, מזג האויר ומאפיינים אינדיבידואלים. מבחינת הגדרה רפואית הפרשה של מעל 2.5 ליטר שתן ליום נחשבת לבעיה שלה יכולות להיות מספר סיבות.
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency ... 003146.htm

האם אתה משתין באותה התדירות כמו לפני חודש? כל כמה זמן אתה מעריך שאתה הולך לשרותים? האם אתה גם קם הרבה בלילה?

אני לא יודעת האם בכל מצב כמות שתן שאינה נחשבת לנורמלית בהכרח מעידה על בעיה, אבל אם אתה סובל מכך ואתה מודאג אז גש לרופא וקח הפניה לבדיקה דם כדי לבדוק האם ישנה בעיה או לפחות כדי לשלול.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ש' נובמבר 03, 2012 8:07 pm

אני עדיין הולך לשירותים הרבה ואני קם אני בדרך כלל פעם אחת בלילה. זה לא כל כך מטריד אותי אבל אני דואג שאולי אני עושה משהו לא נכון. אני שותה לפחות שני ליטרים מים ליום ואני מרגיש יותר טוב מבעבר (הייתי בשיטה של שרה חמו ובקושי הייתי שותה כי אף פעם לא הייתי צמא, מה שגרם לי לפתח אנמיה ובעיות נוספות) . מה שמעניין זה שאני שותה מלא ומשתין מלא אבל עדיין השתן צהוב.
eyal

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 04, 2012 12:59 pm

עד כמה הוא צהוב? אם הוא לא צהוב כהה אלא בהיר אז לא נראה לי שיש לך סיבה לדאגה.

האם אתה לוקח תוספי תזונה? כי יש תוספים שצובעים את השתן בצהוב.

יש לי מטופלת שכשעברה מתזונה רגילה לתזונה טבעונית (וללא גלוטן ואלרגנים אחרים) בשבוע הראשון השתן שלה היה כהה מאוד ובעל ריח חריף כתוצאה מהניקוי. אחר כך בהדרגה הוא התבהר.

גם אני קמה פעם אחת בלילה להשתין ואחר כך מיד נרדמת, זה בסדר וזה נורמלי. ואם אתה מרגיש יותר טוב מבעבר אז זה כבר סימן שאתה בדרך הנכונה. אבל אם בכל מקרה אתה מודאג אז פנה לרופא משפחה ועשה בדיקות דם ושתן ליתר בטחון.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » א' נובמבר 04, 2012 9:20 pm

השתן לי צהוב בהיר וכן אני מודע לעניין של התוספי תזונה. אני מרגיש הרבה יותר טוב כרגע ואני בטוח שאני בדרך הנכונה. אני גם עושה בדיקות מדי פעם כך שהכל בסדר, חוץ מזה לא כזה מפריע לי העניין של ההשתנה התכופה אני מאמין שזה יעבור.
תודה רבה על העזרה והאכפתיות את מתוקה אמיתית!
eyal

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים