משחת שיניים/דאורדורנט

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

משחת שיניים/דאורדורנט

הודעהעל ידי eyal » ה' נובמבר 08, 2012 7:01 am

היי
אני משתמש במשחת שיניים של וולדה הירוקה ושמעתי שזה דופק את האמיל של השן. אם כן איזה משחת שיניים מומלצת ואיכן ניתן להשיג.
כמו כן, אני מחפש דאורדורנט טבעי טוב, יש המלצות?
eyal

Re: משחת שיניים/דאורדורנט

הודעהעל ידי ירון » ה' נובמבר 08, 2012 9:04 am

אהלן!

אני משתמש במשחת שיניים Aloe Active שניתן למצוא בחנויות טבע ובתי מרקחת, וגם מצאתי אותה בחנות קטנה ליד העבודה שלי שיש בה כל מיני דברים. מסתבר שהיא נהיתה פופולרית. מאז כמה אנשים בעבודה עברו אליה גם כן. :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ה' נובמבר 08, 2012 10:41 am

אלו אקטיב היא אפשרות יחסית טובה וגם אני משתמשת בה כרגע בכמות ממש מינימלית, אבל מהצצה ברשימת המרכיבים אני חושבת שוולדה הירוקה דווקא טובה ממנה. אף אחת מהן לא חפה מכל בעיה אבל הן טובות בהרבה מכל משחת שיניים רגילה. מכל מיני משחות שיניים "טבעיות" שבדקתי בחנויות הטבע גיליתי שרובן מכילות חומרים ממש לא טבעיים ואפילו מזיקים אבל אני לא מכירה את כל המוצרים שיש ויתכן שבכל זאת ניתן למצוא משהו טוב. אני משתמשת לחילופין במשחה של אלו אקטיב בכמות כמעט אפסית (יש לי את אותה השפופרת כבר חצי שנה והיא לא נגמרת...) או באבקת חימר ירוק ללא כל תוספות. את החימר הירוק קניתי בחנות טבע. אני מרטיבה את המברשת במים, טובלת את המברשת במעט אבקה ששמתי בצלוחית קטנה ומצחצחת. יש באינטנרט כל מיני מתכונים להכנת משחות שיניים או יותר נכון אבקות לשיניים על בסיס של חימר ירוק או אבקת חוואר שמוסיפים להן עלים מיובשים כמו מנטה בשביל הטעם והרגשת הרעננות שאנחנו רגילים אליה. יש מתכונים שמכילים גם סודה לשתיה אבל זה לא מומלץ כי היא שוחקת את אימייל השן. בעבר עשיתי נסיונות להכנת משחות שיניים על בסיס ג'ל טבעי ואבקת חוואר עם מעט שמן אתרי.

ממה שידוע לי הגליצרין שנמצא כמרכיב עיקרי במשחות שיניים כמו וולדה ואלו אקטיב הוא בעייתי. דון בנט מדבר על זה בסרטון הזה החל מדקה חמישית עד דקה שביעית-
http://www.youtube.com/watch?v=PJBuPwk_ ... plpp_video

ולגבי דאודורנט- הדבר הטוב ביותר, הזול ביותר והפשוט ביותר זה אבקת סודה לשתיה שניתן למצוא בכל סופר באזור המוצרים להכנת עוגות. זה עולה שקל ומשהו לאריזה קטנה שמספיקה להרבה מאוד זמן. פשוט מורחים מעט אבקה באזור בית השחי (אפשר להרטיב מעט את העור קודם). בעבר הכנתי לעצמי דאודורנטים טבעיים נוזליים (על בסיס מים ואלכוהול) או מוצקים (על בסיס שמנים וחמאות צמחיות) שהכילו גם סודה לשתיה ושמנים אתריים אבל אחרי כמה זמן עברתי להשתמש רק בסודה לשתיה. היום אני לא משתמשת בשום דבר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ה' נובמבר 08, 2012 5:23 pm

את לא משתמשת בשום משחה והשיניים שלך עדיין לבנות?
אני שוקל לעשות הלבנת שיניית, האם זה יכול להזיק? מה לגבי שיננית?
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 09, 2012 11:07 am

אני משתמשת במעט מאוד במשחת שיניים, לא נגמלתי ממנה לגמרי, אבל אני מכירה אנשים שמצחצחים ללא משחה ומרוצים מהעניין. האם השיניים שלי לבנות? אני מניחה שבסטנדרטים המקובלים הן נחשבות די לבנות למרות שהן בטח שלא נראות לבנות כמו במגזינים... בטח שהייתי רוצה שהן יהיו יותר לבנות אבל הגוון שלהן לא קשור למשחת השיניים אלא כנראה לכך שבעבר שתיתי קפה.

לגבי הלבנת שיניים- לפני כמה שנים נכנס לי ג'וק לראש ורציתי להלבין את השיניים. קראתי על זה באינטרנט ולמרות שזה היה נראה לי טיפול מסוכן (בגלל חומרי ההלבנה) ויקר בכל זאת החלטתי ללכת לעשות. קבעתי תור למרפאה שעושה טיפולים אסתטיים לשיניים ושם להפתעתי הרופא שיכנע אותי שאני לא זקוקה להלבנה. אם זה משהו שאתה באמת שוקל לעשות אז תחקור את הנושא טוב באינטרנט.

שמעתי שצחצוח באבקת כורכום יכול להלבין את השיניים אבל לא ניסיתי. לא ידוע לי האם זה באמת עוזר או למה זה עוזר.

הנה הפוסט שכתבתי לפני כמה חודשים על בריאות השיניים-
http://30bananotleyom.com/811-blog/122-teeth-health
היום אני לא רואה סיבה ללכת יותר לשיננית, השיניים שלי מרגישות בריאות מאי פעם. פעם הייתה מצטברת לי קצת אבנית בשיניים שהשיננית היתה מנקה לי פעם בכמה שנים אבל אפילו אבנית לא מצטברת לי יותר, אני חושבת שזה בגלל שאני שותה מים מאוסמוזה הפוכה אבל בטח גם לתזונה יש השפעה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » א' נובמבר 11, 2012 8:40 pm

מישהו יודע להסביר לי מה זה החוט הדנטלי הזה שדון ביט ממליץ עליו?
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ב' נובמבר 12, 2012 7:00 pm

זה מכשיר שמנקה בין השיניים בעזרת מים בזמן המקלחת ומדמה את מה שעושה החוט הדנטלי. לא ידוע לי אם יש כזה בארץ.

אני עצמי לא נוהגת להשתמש בחוט דנטלי אלא רק אחרי אכילת מנגו... אולי זה לא נכון מצידי, אולי זו עצלנות אבל אני לא מרגישה שיש לי באמת צורך בזה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ג' נובמבר 13, 2012 2:13 pm

החל מהראשון לדצמבר ניתן יהיה להקשיב בחינם ל-12 ראיונות בנושא בריאות הפה והשיניים. כל יום יעלה ראיון חדש לאתר וניתן יהיה להקשיב לו במשך 24 שעות, בדומה למה שהיה ב- brilliant body Health summit.

הרשמה באתר-
http://www.wishsummit.com/toothsummit

נראה שהולך להיות מעניין. אני מקווה שלא יהיו שם גם כמה טמבלים שמתנגדים לפירות בגלל הסוכר....
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ד' נובמבר 14, 2012 10:41 am

איך משתמשים באבקת חימר ירוק? שמעתי שיש לה סגולות נוספות כמו מסכת פנים
eyal

הודעהעל ידי eyal » ד' נובמבר 14, 2012 11:21 am

ומה לגבי החומר שמציעים לך תמיד לשים אחרי השיננית?
eyal

הבא

תגיות נושא

שיניים, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד