עומס גליקמי

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עומס גליקמי

הודעהעל ידי spector1 » ה' נובמבר 08, 2012 7:59 pm

אני אוכל מאה אחוז נא כבר חצי שנה. פירות ירקות וקצת אגוזים. שמתי לב לתופעה שחוזרת לי מדי פעם. בקיץ נהגתי לאכול בארוחה חצי אבטיח גדול. מייד לאחר מכן הרגשתי עיפות ולחץ ממפתח הלב במשך כחצי שעה עכשיו זה חוזר על עצמו עם כמות גדולה של אנונה.. בתחושה שלי נראה לי שהלבלב עובד קשה. אם זה כך איך יתכן? זה לא אמור להיות עם פירות?!
spector1

Re: עומס גליקמי

הודעהעל ידי יונתן » ה' נובמבר 08, 2012 8:53 pm

הבעיה הזו מוכרת ואינה קשורה לעומס על הלבלב. פירות מסחריים רבים נקטפים לפני שהבשילו כראוי, ואף על פי שטעמם מתוק, הם עדיין לא הבשילו לחלוטין כדי לאפשר עיכול מיטבי. הבעיה הזו נפוצה בעיקר באבטיחים/מלונים, בענבים ובתפוחים. מומלץ לאכול לאט יותר את המזונות האלה ואם הבעיה נמשכת לנסות זן אחר או להחליף משווק.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי eyal » ו' נובמבר 09, 2012 4:47 am

גם לי זה קרה פעם. האם זה יכול לקרות מפרי אורגני?
eyal

הודעהעל ידי יונתן » ו' נובמבר 09, 2012 9:28 am

לפירות אורגנים יש חיי מדף קצרים יותר, כך שפירות אורגניים מסחריים נקטפים לעתים קרובות אפילו מוקדם יותר מפירות רגילים כדי שניתן יהיה לשווק אותם, ולכן זה בהחלט אפשרי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 09, 2012 10:35 am

הלבלב מפריש אינסולין כתוצאה מעלייה ברמת הסוכר בדם, אך הסוכר צריך קודם לצאת מהקיבה, להגיע למעי ומשם להכנס למחזור הדם.

כשאני הייתי אוכלת כמות גדולה של אבטיח לפני שהקיבה שלי היתה מסוגלת להתמודד עם כמויות גדולות הייתי מרגישה כאב בשריר הטרפציוס, עייפות ואי נעימות בקיבה. מנגו לא בשל מספיק או בשל מידי גם גורם לי לעייפות לזמן קצר מיד לאחר האכילה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי spector1 » ו' נובמבר 09, 2012 4:11 pm

יונתן צודק בענין האכילה המהירה. לדעתי גם ניתן להוסיף לזה כיבה ריקה או זמן ארוך בין הארוחות. שמתי לב שמהפירות ,אשר גורמים לתחושה הזאת,
זה קורה בעיקר שהכיבה ריקה ואין שום דבר לפני כן בדרך. בעניין ההבשלה או האורגני, אין לזה שום קשר לדעתי. אנונה בשילה לא ניתנת לשיווק כי היא עדינה מידי. באנונה יש רמת סוכר גבוהה מאד עם מעט סיבים וזה נותן מכת סוכר, לכן אולי צריךלאכול מעט ולאט. אבטיח בקיץ זה אותו דבר, לא כדי לאכול מהר והרבה כי זה ממש מתיש.
spector1

הודעהעל ידי eyal » ו' נובמבר 09, 2012 8:21 pm

אנונה פרי מומלץ? מה לגבי אפרסמון? שמעתי שהאפרסמון האורגני גם עובר הבחלה זה נכון? איזה פירות אורגני נקטפים בטרם עת?
eyal

הודעהעל ידי יונתן » ש' נובמבר 10, 2012 4:07 pm

האנונה והאפרסמון בהחלט מומלצים. עניין ההבחלה והקטיף תלוי במגדל ובמשווק, אין כלל גורף לגבי פירות מסוימים.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 10, 2012 7:09 pm

באבטיח אולי יש יחסית פחות סיבים לכל קלוריה מפירות אחרים אך עדיין יש בו הרבה סיבים (והרבה מאוד נוזלים). באנונה ממה שבדקתי דווקא יש הרבה מאוד סיבים.

בלי קשר לכמות הסיבים לאכול מהר מזון בעל נפח גדול מעמיס על הקיבה ולכן מכאיב וגם דורש יותר אנרגיה ולכן גורם לעייפות, וזה בדיוק מה שהיה קורה לי כשהייתי אוכלת כמות גדולה של אבטיח בזמן מאוד קצר.

פירות בשלים מידי זו גם בעיה כי כשפרי תוסס מתחיל להיווצר בו אלכוהול. מנגו קצת בשל מידי היה גורם לי להרגשת עייפות לאחר האכילה. לדעתי אחת הבעיות היא איך שהמגדלים/סוחרים/ירקנים מטפלים בפירות ולא נוהגים בהם בעדינות והכבוד הראוי והפירות מקבלים מכות ולכן נהרסים מהר מידי.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 17, 2012 9:54 pm

איתי, נזכרתי בסרטון של לורן לוקמן על פירות, עומס גליקמי ו"עודף סוכר"-
http://www.youtube.com/watch?v=NLtxghNXB1w&feature=plcp
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

פירות בשלים, אורגני

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים