פפאייה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פפאייה

הודעהעל ידי eyal » ש' נובמבר 10, 2012 4:50 pm

שבוע טוב לכולם
קראתי בספר של בן אורי שהכמות המומלצת של פפאיה היא עד חצי קילו ליום, בגלל שהיא מכילה משהו שאני לא זוכר מהו , שלא מומלץ להגזים איתו, מה דעתכם?
עד עכשיו אכלתי פאפייות אורגניות והם היו מצויינות, איך הפאפייות של החורף, מומלצות?
eyal

Re: פפאייה

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 10, 2012 7:51 pm

אני תמיד ממליצה לכולם על הספרים של יצחק בן אורי כי הם מאוד טובים וחשובים בעיני אבל חשוב לזכור שהספרים שלו ישנים ויש שם כמה דברים לא מעודכנים וגם מעט טעויות. בנוסף אין שם דגש על כמות השומנים והתפריטים שלו מאוד דלים בקלוריות.

הרעלת בטא קרוטן? ממה שידוע לי הסכנה היא מצריכת יתר של ויטמין A כי הוא נאגר בגוף (נמצא במוצרים מהחי וכתוסף) ולא מצריכה של בטא קרוטן (שנמצא במזון צמחי). אם כפות הידיים והרגליים שלך יהפכו לצהובות אז תדע שכנראה אתה אוכל יותר מידי בטא קרוטן...

ואם כבר שאלת על יצחק בן אורי אז גם הנחיות אחרות שלו לגבי פירות כמו גויאבות, רימונים וסברסים צריך לקחת בערבון מוגבל. הוא אומר שיש סכנה באכילה של כמויות גדולות מפירות אלו בגלל הגרעינים שיכולים לעשות עצירות או סתימה במעיים ולכן צריך להמעיט בהם או להכין מהם מיץ. אני אומרת שזה יכול להיות נכון רק לאנשים שאוכלים תזונה רגילה שבה דברים בהחלט יכולים להתקע. אני אכלתי בעונה בלי בעיה כמה סברסים שהתחשק לי (ארוחות מונו של 15-20 סברסים) ועכשיו אני אוכלת כמה רימונים שמתחשק לי (הרבה!!) וכמה גויאבות שמתחשק לי ושום דבר לא נתקע לי. גם הפחד של אנשים מאפרסמונים אינו מוצדק כשמדובר בתזונה כמו שלנו (אלא אם כן ידוע על בעיה במערכת העיכול). בחורף שעבר אכלתי אפרסמונים בכמות גדולה והעיכול שלי היה נהדר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

עודפים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים