בקשה לעזרה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בקשה לעזרה

הודעהעל ידי eyal » ה' נובמבר 15, 2012 9:05 pm

היי
עשיתי לאחרונה בדיקות דם והיור כמה דברים שחרגתי בהם מהנורמה, רציתי לדעת מה דעתכם..
urea - 9 שזה נמוך מהממוצא
alk.phosphatase - 163 שזה גבוהה
mch - 31.5
mono% - 15.1
זהו חוץ מזה הכל היה בסדר.
תודה
eyal

Re: בקשה לעזרה

הודעהעל ידי eyal » ו' נובמבר 16, 2012 7:13 am

אה ובנוסף הmch שלי היה גבוהה קצת, משהו כמו 31 וחצי
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 16, 2012 3:34 pm

אוריאה היא תוצר פירוק של חלבונים. אצל אנשים שאוכלים תזונה דלה בחלבון הרמה בדם תהיה נמוכה מהנורמה בגלל שטווח הנורמה מבוסס על אנשים שאוכלים תזונה מערבית שמכילה יותר מידי חלבון, כך שרמה מעט נמוכה מהנורמה היא לא דבר רע אלא להיפך. אלא אם כן אתה לא אוכל מספיק קלוריות ונמצא במצב של תת תזונה או שיש לך מחלת כבד אז כנראה שאין לך שום סיבה לדאגה. גם האוריאה שלי נמוכה וכך גם ראיתי בבדיקות של כמה אנשים נוספים שחיים על תזונה דלת חלבון יחסית לתזונה רגילה.

רמה גבוהה של האנזים Alkaline Phosphatase עלולה להעיד על בעיה בתאי הכבד, דרכי המרה או העצמות אבל אז אני חושבת שמדובר ברמה הרבה יותר גבוהה מה שיש לך. רמה גבוהה עלולה גם להיגרם מנטילת תרופות מסויימות. בכל מקרה חשוב שתיגש שוב לרופא/ת המשפחה לקחת הפניה לבדיקה נוספת כדי לבדוק האם ישנה בעיה.

ל-mch מעט מעל הנורמה אין משמעות אלא אם כן יש מדדים נוספים בספירת הדם שיכולים להעיד על אנמיה.

מבחינת תאי דם לבנים אתה יכול לראות שיש מדדים באחוזים ויש מדדים במספרים אבסולוטים. אם כל שאר המדדים של תאי הדם הלבנים בנורמה ורק אחוז המונוציטים מעט גבוה אז סביר להניח שאין לזה שום משמעות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eyal » ו' נובמבר 16, 2012 5:18 pm

הייתה לי בעיה בעבר עם הכדוריות דם אבל עכשיו זה בסדר.
אז סך הכל הבדיקות שלי היו טובות והכל טוב
eyal

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 17, 2012 9:59 pm

לך לרופאה לכל מקרה, תשאל אותה לגבי הערכים הגבוהים ובקש בדיקה נוספת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

חלבון, בדיקות דם

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 2 אורחים