שילוב פירות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שילוב פירות

הודעהעל ידי דנה » ה' נובמבר 22, 2012 9:16 am

היום בארוחת הבוקר שילבתי פירות שונים אכלתי שזיף,אפרסמון,אשכולית,תפוח האם זה בסדר או שזה לא יעיל לעיכול?כי אכלתי פירות שונים בארוחה אחת..וגם לגבי הכמות הזאת מספקת או צריך עוד<?
דנה

Re: שילוב פירות

הודעהעל ידי יונתן » ה' נובמבר 22, 2012 9:43 am

אני עכשיו אוכל ארוחת בוקר של 12 בננות, כך שהכמות שציינת בהחלט נראית לי דלה. גם אם את מרגישה שבעה לאחר הכמות הזו אני ממליץ לך לנסות לאכול עוד קצת מדי יום לאחר תחושת השובע כדי להרחיב את הקיבה שלך ולהרגיל את הגוף שלך לכמויות המזון הנכונות לו לתפקוד תקין ובריא.

באופן כללי, אכילת כמות מסוימת מסוג אחד של פרי כארוחה (ארוחת מונו) נחשבת כקלה ביותר לעיכול, ושילובי פירות רצוי לעשות עם פירות מאותו הסוג. ראי בסוף המאמר הזה את שילובי הפירות המומלצים. עם זאת, יש בזה גם ממד אישי, שכן אני יכול להעיד ששילובים של פירות מסוימים גורמים לי לכאבי בטן ואף לכאבי שיניים, ואילו על ירדן הם לא משפיעים בכלל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

Re: שילוב פירות

הודעהעל ידי ירדן » ה' נובמבר 22, 2012 5:11 pm

זוהי באמת ארוחה קטנה אבל השאלה החשובה היא מה וכמה את אוכלת בהמשך היום. את חייבת לזכור שבגלל שמדובר בפחמימות עם כמות סיבים גדולה אז כמות מסויימת מהקלוריות הולכת לעיכול המזון ולמטבוליזם לאחר הספיגה ולא משמשת את הגוף לאנרגיה או אגירה ולכן צריך לאכול יותר. ראי האפקט התרמי של המזון.

לגבי שילובי פירות- כשאני התחלתי לעשות 80/10/10 נהגתי לשלב פירות איך שהתחשק לי. השילוב שהכי אהבתי היה של בננות ותפוזים, שהוא שילוב לא אידיאלי של מתוק וחמוץ אבל נהנתי ממנו מאוד ולא היו לי קשיי עיכול. לא הייתי מסוגלת לעשות אז ארוחות מונו ורק אחרי כמה חודשים התזונה שלי נעשתה פשוטה יותר ובאופן טבעי התחלתי לאכול בעיקר ארוחות מונו. היום אני לא יכולה לחשוב בכלל על לערבב בננות עם תפוזים, למרות שמי יודע אולי מתישהו זה ישתנה... מה שאני מנסה לומר זה שיש את האידאל ויש את המציאות. אם טעים לך לשלב פירות וזה לא עושה לך קשיי עיכול וזה עוזר לך לאכול יותר אז שלבי פירות. ואם בהמשך יהיה לך יותר קל לאכול על פי שילובים טובים יותר אז מה טוב.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

צירופי מזון, אפקט תרמי

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 6 אורחים