היפוכלורידריה, האומנם?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

היפוכלורידריה, האומנם?

הודעהעל ידי מוריה » ה' נובמבר 29, 2012 1:02 pm

שמתי לב שאני מסוגלת לאכול המון תפוזים מבלי לסבול מבטן נפוחה וגזים ,
אבל כשאני עושה זאת עם פירות אחרים לא רק מתוקים מאוד אלא גם חומציים למחצה ,
יש לי תופעות של עיכול לא תקין - גזים נפיחות וכו'..
כבר המון זמן אני סובלת מנשירת שיער ,
ומחוסרים בכל מיני דברים ועדיין לא מצאתי פתרון לבעיה הקיבה שלי ,
כמובן נאמר לי שיש לי מעי רגיז ,
אך אני חושדת ב:
1. אי סבילות למזון כלשהו
2. היפוכלורידריה
3. חוסרים תזונתיים למיניהם
אין לי מושג אבל חשבתי על זה ואולי יש לי תת חומציות ולכן קל לי כ"כ לעכל תפוזים לעומת דברים אחרים?
מוריה

Re: היפוכלורידריה, האומנם?

הודעהעל ידי ירדן » ה' נובמבר 29, 2012 9:08 pm

גם אם מדובר באי סבילות למזון וגם אם מדובר בתת חומציות בקיבה (או בשניהם) עדיין תזונה טבעית ואכילה של מזונות פשוטים וקלים לעיכול היא הפתרון (ודיאטת אלימינציה).

יש לי כמה שאלות כדי שאוכל להבין טוב יותר את העניין-
האם התופעות האלו שאת מתארת קורות לך רק אחרי אכילה של פירות מתוקים או חצי חומציים או גם אחרי אכילה של מזון מבושל?
כמה זמן את מחכה בין ארוחת מבושלת לארוחה שמכילה פירות?
האם את אוכלת בנחת ולועסת היטב?
האם יש לך סימפטומים נוספים?
איך בעצם נראה התפריט שלך היום? פרטי.

אגב, יצא לך לקרוא הספר שהמלצתי לך על אי סבילויות למזון?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ה' נובמבר 29, 2012 11:19 pm

שלום ירדן :)
דיאטת אלמינציה לא רלוונטית לי כרגע בגלל שאיני יכולה לשלוט לגמרי בתפריט שלי..

התופעות שתיארתי קורות לי גם אחרי מזון מבושל , מה שקרה היום הוא שאכלתי הדרים [ פעם ראשונה השנה]
והעיכול שלי היה טוב מאוד ..
אני אוכלת פירות רק על קיבה ריקה כלומר רק בשעות הבוקר עפ"י המלצתכם
אני לועסת היטיב אך לא תמיד אוכלת בנחת, יש פעמים שאני אוכלת כשאני תחת מתח/לחץ והתופעות מחמירות,
אך גם כשאני נינוחה התופעות חוזרות ונישנות..
אני יודעת שגם האיכות של האוכל בפנימייה לא הכי טוב , כך שזה גם משפיע .
הסימפטומים הנוספים הם שלשולים/יציאות רכות/ כאבי בטן / 2 יציאות רק בשעות הבוקר...

התפריט שלי כיום:
בוקר : בדר"כ פירות מסוג אחד בלבד מהבאים : אנונה/בננה/תפוח/אבטיח(עד לפני שבועיים) / הדרים
התפוח בדר"כ עושה לי הכי הרבה בעיות כנראה בגלל שהוא מקירור [וגם גמבות] .
בצהריים: מנה של ירק מבושל טרי/קפוא/משומר( זה של הפנימייה ) שעועית ירוקה/אפונה/גזר/קישוא/תפו"א
ומנה של קיטניות קפואות של סנפרוסט
עם מעט ירקות עליים כמו פטרוזיליה ( אגב אני אוכלת גם את הגבעול זה בעייתי ? ) וגמבות
בערב : בטטה או פריכיות אורז או קינואה תפוחה ויקות עליים בכמות גדולה יותר ומלפפונים וגמבות
מים : 1.5-2 ליטר .
פעילות גופנית : 1-3 פעמים בשבוע ריצה בשעות הבוקר למשך שעה עם הפסקות של הליכה

עד ליפני שבועים אכלתי גם 2 ביצים בסופ"ש כשאני מגיעה לבית,
והאמת שזה די עזר לי לעיכול והנשירה השתפרה במקצת ..
אבל הפסקתי כי קשה לי לחזור לאכול מהחי מבחינה נפשית.

לגבי הספר שהמלצת לי , רק היום קיבלתי אותו אז אתחיל לקרוא אותו רק בסופ"ש...
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ה' נובמבר 29, 2012 11:32 pm

דבר נוסף ששכחתי ,
אין לי תיאבון בשעות הבוקר בכלל ובמהלך היום יש לי מעט מאוד תיאבון ,
אבל כשאני מתחילה לאכול אני מרגישה מן תיאבון מוגבר כזה .
לרוב אני אוכלת בלי תיאבון כד לא להרזות שוב, וכדי להשיב לגוף את האמון בי.
ועוד תופעה מעניינת שקורת לי מדי פעם שאפילו שאני לועסת היטב יש שאריות לא מעוכלות של מזון ביציאה ,
וריח של אותו מזון (בדר"כזה קורה לי עם גמבה ובטטה ) .
בנוסף בננות מסדרות לי את היציאות !
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ו' נובמבר 30, 2012 11:58 am

סליחה על החפירה, האם פרוביוטיקה יכולה להועיל?
אני שואלת כי ישלי עבר שכלל בתוכו אלכוהול ..
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 30, 2012 6:17 pm

אם יש מאכלים מסויימים שאת יודעת שלא עושים לך טוב אז תמנעי מהם. אני מבינה שזה בעיה מבחינתך לשלוט לגמרי על המזון כי את אוכלת בפנימייה אבל אין דרך אחרת. מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תת חומציות או אי סבילות או שילוב של שניהם אבל בכל מקרה הטיפול כפי שאמרתי הוא רק דרך מה שאת אוכלת ומה שאת נמענת ממנו. אין קיצורי דרך. את יכולה לקנות אנזימי עיכול או לקחת פרוביוטיקה ואולי תהיה סוג של הקלה (ואולי לא) אבל זה לא יהיה הפתרון. אני באופן אישי לא נוטה להמליץ על פרוביוטיקה, אם אוכלים את המזון הנכון (צמחי ועתיר סיבים) האוכלוסיה של החיידקים הטובים משגשגת באופן טבעי על חשבון החיידקים הפתוגניים. אנזימי עיכול בכדורים זה סוג של עזרה לטווח קצר ולא מומלץ לקחת אותם לאורך זמן.

ברור ממה שאת מתארת שתהליך העיכול לא מתבצע בצורה מיטבית וזה מה שגורם לסימטומים שלך. מה שלא מתעכל כראוי גם לא נספג ולכן חסרים תזונתיים ונשירת שיער הם לא דבר מפתיע. בעבר כתבת שיש לך חסר בבי12 וזה גם יכול להיות קשור לתת חומציות בקיבה. חוסר תיאבון לעיתים גם יכול להיגרם מחסרים תזונתיים. בגלל שיש לך היסטוריה של תת משקל ושל הפרעות עיכול אז חשוב שתמשיכי להקפיד לאכול מספיק אבל שתבדקי מה הגורמים לבעיות העיכול ותמנעי מהם. גבעולי פטרוזיליה (כמו גם כוסברה, שמיר וכו') קשים לעיכול וכדאי לאכול רק את העלים עצמם.

נסי בכל זאת ללעוס אפילו יותר טוב את המזון ונסי שיטות להורדת מתח כמו הרפיה, נשימות, ביופידבק, דמיון מודרך או אפילו ריקוד, טיולים רגליים, יוגה כי את בעצמך כתבת בעבר שהסביבה שלך מלחיצה אותך ושאת הרבה פעמים אוכלת מתוך לחץ ומתח ומבינה שיש קשר בין זה לבעיות עיכול. קראי את הספר בנושא אי סבילויות למזון ונסי ככל יכולתך לבדוק מה הגורמים לבעיות העיכול שלך אך כמובן מבלי לרדת בכמות הקלוריות.

ואם בננות עושות לך טוב אז תאכלי מהן יותר :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

כאבי בטן ובעיות עיכול

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 9 אורחים