השמנה מפירות, האמנם?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

השמנה מפירות, האמנם?

הודעהעל ידי Tivonit » ב' אפריל 02, 2012 8:46 pm

אהלן שוב,

לאחר שראיתי שקשה לי להתמיד בתזונת 80 10 10 בצורה אדוקה ובעיקר מאחר וקשה לי לאכול כאלה כמויות עצומות של אוכל כטריגר לבולימיה...
החלטתי לזרום עם הגוף שלי ולהשתדל שלפחות מחצית מהתזונה שלי כן תהיה פירות ועלים למיניהם.

השאלה שלי היא כזו, באם אני דובקת רק במחצית התזונה, למשל:
היום בבוקר אכלתי שתי בננות (לא הרגשתי צורך ליותר)
שתיתי נס קפה (מכורה והשלמתי עם זה)
בצהריים אכלתי מלא פריכיות עם גבינה טבעונית
עוד נס קפה
בערב - 500 גרם תותים ושני שייקים של 5 בננות+10 תמרים בערך + המון פטרוזיליה

האם הפירות עדיין לא יגרמו לי להשמנה?
חישבתי ויצאו לי מעל ל-1000 קלוריות רק בארוחת ערב, מפירות.

אם לא דובקים בתזונה במלואה, עדיין הפירות מתעכלים מאוד מהר ולא גורמים להשמנה? זה מן כזה אפקט של פירות בלי קשר למה שאוכלים במהלך היום?

לגוף שלי זה מרגיש סבבה, אבל האשמה של הקלוריות לא ממש עוזבת אותי.

אשמח להתייחסות אפילו במיוחד כי אני לא דובקת בתזונה במלואה.

תודה מראש.
Tivonit

Re: השמנה מפירות, האמנם?

הודעהעל ידי ירון » ג' אפריל 03, 2012 10:55 am

פירות לא גורמים להשמנה!
פירות לא גורמים להשמנה!
פירות לא גורמים להשמנה! :)

סיקרנו את זה מספר פעמים בפורום, ולמרות שקיבלת תשובות מעמיקות בנושא המסבירות את העניין את עדיין מודאגת. אני מבין את הפחד, אבל מדובר בעובדות ותוצאות בשטח שלא עומדות בקנה מידה עם הפחד שלך שמגיע מחינוך לקוי (של כולנו). האם ניסיתי לעבור ל80/10/10 ועלית במשקל? אני בספק...

כמה נושאים ופוסטים שכדאי לקרוא:
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=20 - נא לקרוא את כל השרשור הזה בבקשה.
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=23&p=136#p136
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=7&p=15#p15
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=35&p=253#p253

אפילו שומרי משקל הפסיקו לחלוטין לספור פירות, שכן לא כל הקלוריות זהות וזה קרוב לבלתי אפשרי להעלות משקל מפירות.

לסיכום, אני מבקש שתקראי את הנושאים והפוסטים מחדש. תרכשי ידע ותפטרי מהפחדים! :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ג' אפריל 03, 2012 12:05 pm

הפירות הם הדבר הבריא, הלא משמין והמזין היחיד בתפריט שלך...

זה לא נכון לבודד מרכיב תזונה אחד ולהתעלם מכל השאר. אין שום דרך להעריך איך תזונה של קפה, פריכיות אורז, גבינה טבעונית ומעט פירות תשפיע על הגוף שלך. מה שאת עושה לא נקרא לדבוק במחצית התזונה. לצרוך מעט מידי קלוריות, לשתות קפה, לאכול גבינת סויה שמכילה בעיקר שומן, לא לאכול ירקות ועלים (פטרוזיליה לא מספיקה) זה לחלוטין לא מתקרב אפילו לתזונה שאנחנו מדברים עליה.

קפה הוא סטימילנט ובין השאר מדכא תיאבון ופוגע בספיגה של מינרלים, וזה בהחלט לא בריא ומאוד משרת את הפרעת האכילה שלך כשאת אוכלת מעט מאוד לאורך היום, שותה קפה במקום לאכול ורק בערב אוכלת ארוחה גדולה... להגיד "אני מכורה והשלמתי עם זה" זה תירוץ. כשאני עברתי לתזונה הזאת וקיבלתי מספיק אנרגיה מהמזון הקפה מיד ירד מהתפריט שלי כי לא היה בו שום "צורך" יותר. אנחנו לא מדברים פה על מישהו ששותה 10 כוסות אספרסו ליום או על מכור להרואין. אני בטוחה שאת יכולה לרדת מ-2 כוסות קפה בהדרגה או בבת אחת לאפס (וזה עוד מבלי להתייחס בכלל למה את מוסיפה לקפה) :)

רוב הגבינות הטבעוניות הן בעיקר שומן. זה כמעט כמו לאכול שמנת צמחית או מרגרינה... ופריכיות אורז זה מוצר מעובד, חסר קלוריות כמעט ומלא במלח. ואיפה הירקות והעלים האורגניים? ומה לגבי פעילות גופנית?

זה לא קל להתמודד עם מה שאת עוברת אך חשוב יותר שתתרכזי באכילה נכונה ומספקת של מזון בריא ולא דווקא במזון נא כדי שלאורך זמן לא תיצרי חסרים תזונתיים ותפגעי בגופך.

בעבר נתקלתי במספר בחורות ביוטיוב שמתמודדות עם הפרעת אכילה או החלימו מהפרעת אכילה עם תזונת 80/10/10. עשיתי עכשיו חיפוש ארוך ולא מצאתי. אמשיך לחפש ואם אמצא אפרסם כאן בהמשך :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Tivonit » ג' אפריל 03, 2012 1:54 pm

ירון,
האמת שכן, עם כל הניסיונות שלי בזמן האחרון לעבור לתזונה הזאת עליתי עוד במשקל, לכן אני חוששת. אם עליתי מפירות? אין לי דרך בוודאות להוכיח את זה, מה שבטוח משחקים עם הגוף זה דבר לא בריא, לא בקונטקסט של המחלה שלי ולא בכלל.

וד"א אני לא שואלת אם כמה בננות ביום משמינות, שזה החינוך הליקוי שאתה מדבר עליו, אנשים חושבים שלאכול כמה פירות ביום זה משמין, התזונה הזאת מדברת על לאכול אלפי קלוריות של פירות, דבר שלא כזה ברור שלא גורם להשמנה אם אתה לא עושה הרבה ספורט ששורף את הפחמימות האלה.
אני שואלת גם כי התזונה שלי היא לא תזונת פירות מלאה ולכן יש לי חשש שבגלל שאני לא מבצעת את התזונה במלואה ושאר האוכל הוא לא פירות, אני כן אשמין.
קראתי כמעט כל פוסט שמצאתי בנושא (כולל חלק מאלה שצרפת) לפני שניגשתי עם השאלה הזאת. קראתי גם את השיטה החדשה של שומרי משקל ונדהמתי לטובה. אבל בכל זאת רציתי תשובה יותר ברורה לשאלה שלי כי אני לא הולכת על כל התזונה במלואה משיקולים אישיים שאותם תארתי פה.

ירדן,
אני לא חושבת שאני אוכלת מעט מדיי, הקפה גם לא בא לצורך כיסוי על משהו, אני פשוט אוהבת מאוד קפה. אוהבת את הטעם. לא מכורה לקפאין ולא מנסה להחליף אוכל בקפה.
אני יודעת שפרילי אומרת שהיו לה הפרעות אכילה, אבל יש כזה הבדל עצום בין החומרה של כל הפרעת אכילה. יש גם בחורה אחת שמציגים אותה בסרטון מפורסם של התזונה הזאת והיא נראית שהיא בכלל נהייתה אנורקסית במצב קשה.
אני לא יודעת איך זה עובד אצל כל אחת, אני יודעת שאצלי זה פשוט לא הולך כרגע...וניסיתי אולי 5 פעמים כבר.
לי זה גרם רק לבלאגן עם עצמי, כי כרגע יש לי קושי בכלל לאכול ארוחה בודדת, אז לדחוף לעצמי טונות של פירות בכל ארוחה...תחשבי לאיזה פאניקה זה מכניס אותי. לאט לאט, אני יודעת שיום אחד התזונה הזאת כן תהיה חלק מהחיים שלי, אבל נכון לעכשיו, קשה לי מדיי. יותר קל לי עם ארוחות מסודרות בגודל שפוי.

לגבי ספורט, התחלתי לעשות הליכה של שעה כל יום בשבוע כדי לרדת.
אתמול דיברתי עם חברה שהיא על 80 10 10 כבר 9 חודשים, היא אמרה שהבעיה לא בפירות, אלא בכך שהאוכל האחר שאני אוכלת הוא מעובד ולכן אני אשמין, לזה אתם מתכוונים?
Tivonit

הודעהעל ידי ירון » ג' אפריל 03, 2012 2:17 pm

אני לא יכול כיצד ניתן לנסח תשובה בצורה יותר ברורה. :)
התחלתי ואסיים עם פירות לא משמינים!

קודם כל, לגבי הטענה שלך שעלית במשקל. יש הסברים לעליה במשקל בתחילת התזונה. זה לא קורה לכולם, וזה מפסיק מהר מאוד. אצלך אני בטוח ללא ספק שלא בכך מדובר, וזה מכיוון שאת אוכלת מעט מאוד פירות והרבה מאוד דברים אחרים מזיקים. אצלך לפירות אין משקל רב, אך את עדיין שמה עליהן את הפחדים שלך, וזה בין עצוב לאבסורד למצחיק. זה כמו אדם שאוכל בשר מטוגן וביצים ומוצרי חלב רבים, ומדי פעם אוכל כמה ירקות, אבל הוא מפחד שהירקות הם שגורמים לו לרגישויות שלו. לא, לא נראה לי. :)

וכן, בפועל מדובר באלפי קלוריות, נכון. קלוריות באופן כללי הן לא דבר רע! לא כל הקלוריות שוות וחלקן איומות בעוד שחלקן מאוד טובות. המטרה היא לאכול רק קלוריות טובות, והרבה מהן! פרילי אוכלת אלפי קלוריות ביום (מעל 30 בננות ליום) ובקושי מתעמלת (לפי דבריה ודברי אלו המכירים אותה), והיא רזה ובריאה. כך גם עם רבים אחרים בפורום 30 בננות ליום העולמי. כל ההוכחות והמדע שיש לנו מראה שכמות הפירות שצריך לאכול בשביל להעלות במשקל (גם כאשר לא מתעמלים כלל) היא לא ריאלית בשום קנה מידה, לא שלנו ולא פי 2 או 3 משלנו. ישנם הצורכים 5000 ומעלה קלוריות ליום ואינם מעלים במשקל. החששות שלך שוב מסתירים את העובדות, הראיות, ההוכחות שיש לנו וההגיון שבנושא, וזה מאוד חבל...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי Tivonit » ג' אפריל 03, 2012 2:29 pm

ירון הכוונה שלי הייתה שכן, עליתי במשקל גם בתקופה האחרונה כשניסיתי את הדיאטה במלואה. אבל שוב, אין לי הוכחה חד משמעית שזה בגלל הדיאטה ולא בגלל העובדה שאני משחקת הרבה עם התפריט שלי מדיי שבוע.

למה לפירות אצלי אין משקל רב? הסברתי שאני כן אוכלת בבוקר מעט פירות ובערב המון פירות ובאמצע אוכל מבושל או מעובד. רק כרגע שתיתי שני שייקים עם 7 בננות, תמרים, פטרוזיליה ומלון גדול.
ואני מתכננת לעשות את אותו הדבר גם בערב ואפילו יותר.
אני בטוחה שאם הייתי אוכלת גם בצהריים (כמו שעשיתי כשניסיתי את התזונה) פירות הייתי אוכלת יותר מ-10 בננות גם ושאר פירות.
אבל הבנתי את הכוונה שלך.

בכל אופן,
תודה על ההתייחסות לשאלה שלי שוב, כנראה שהפוביה שלי מנוהלת ע"י ההפרעת אכילה שלי, שאני מקווה להשתחרר ממנה בעתיד הרחוק באמצעות עבודה רגשית קשה שאני עושה בימים אלו.
(ומי שמכיר פוביות, יודע שלא משנה כמה מאמרים תקרא, היא תמיד תהיה מאוד סלקטיבית ותמשיך להיות מוזנת מהמקומות הלא נכונים)

חג שמח חברים,
לחיי הבריאות :)
Tivonit

הודעהעל ידי ירון » ג' אפריל 03, 2012 2:54 pm

אני מבין לליבך (יותר ממה שנראה, אני מבטיח) ולכן חשוב לי לנסות להוציא אותך מהחשיבה הזאת, המנוהלת ע"י הפוביה שלך כפי שניסחת היטב.

אני מאחל לך הצלחה רבה, ואנחנו כמובן כאן תמיד!

זכרי: פירות לא משמינים! :)
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ג' אפריל 03, 2012 3:55 pm

אם ישנה עלייה במשקל בתחילת תזונת 80/10/10 זה יכול לקרות מכמה סיבות. אחת מהן היא לא עלייה אמיתית אלא עלייה בנוזלים עקב מילוי מאגרי הגליקוגן. סיבה נוספת יכולה להיות עקב דיאטות דלות קלוריות בעבר שבגללן ה-BMR ירד ולכן כמות הקלוריות הנדרשות לשמירה על המשקל ירדה. גם פרילי אמרה שבהתחלה היא עלתה מעט במשקל אבל אחר כך המשקל ירד וירד וירד. צריך סבלנות והתמדה. אך במקרה שלך לא ניתן לדעת מה הגורם כי את לא עושה 80/10/10 והבעיה יכולה לנבוע משאר המזון שאת אוכלת, כמו שחברתך אמרה לך.

כפי שכתבתי אני לא חושבת שלעשות 80/10/10 בהכרח צריכה כרגע להיות השאיפה שלך. את צריכה להתמקד באכילה נכונה ומספקת ואם קשה לך עם הכמויות הגדולות של הפירות, גם אם בפירות יש פחות קלוריות מבמזונות אחרים שבאותו הנפח, אז את לא חייבת. אם יותר קל לך עם "ארוחות מסודרות בגודל שפוי" כפי שכתבת אז זה מה שאת צריכה לעשות, רק נסי להחליף את המזונות הלא בריאים והמעובדים במזונות מלאים וכן לאכול גם פירות וירקות רק בכמויות קטנות מאיתנו :)

לא כולם בהכרח זקוקים לאלפי קלוריות ליום. נכון שיש כאלו שאוכלים 4000-5000 ליום אבל למשל מייגן אליזבט אומרת שהיא אוכלת 2000 ליום והיא גם עושה פעילות גופנית ונראה שאיכשהו הכמות הזאת מספיקה לה. אני אישית לא מבינה איך היא מסתדרת עם כל כך מעט אבל נראה שלה זה מתאים והיא מרגישה טוב ונראית טוב. כל אחד בסופו שלך דבר מתאזן על הכמות שנכונה ובריאה לו.

קראי את הפוסט הזה והתגובות בנושא- How to accept possible fluid/glycogen/fat/blood/lymph weight gain and being a stronger person as a LFRV-
http://www.30bananasaday.com/forum/topics/how-to-accept-fat-gain-and
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Tivonit » ד' אפריל 04, 2012 12:03 am

2000? אני דיי מעריצה את מייגן, היא חיה הכי בריא שאפשר לחיות...לכל נושא יש לה פיתרון טבעי, עכשיו בדיוק ראיתי סרטון שלה על איפור באמצעות פירות!
העניין הוא שדווקא עם כל זה שהיא נורא בריאה, כשראיתי סרטון על מה שהיא אוכלת, אמרתי לעצמי שזו דיאטת הרעבה...
2000 זה כלום במונחי פירות!
עכשיו אכלתי מלון ו-7 בננות וזה לבד איזה 1000 קלוריות!

אני אנסה לקרוא את המאמר, קראתי עד עכשיו מעט וקצת קשה לי בגלל שהוא באנגלית...

תודה רבה על העזרה שלכם, הרגעתם אותי :)
Tivonit

הודעהעל ידי ירון » ד' אפריל 04, 2012 9:55 am

מלון ו-7 בננות זה מצוין! כל הכבוד! :)
סמל אישי של המשתמש
ירון

תגיות נושא

BMR, עליה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים